-
Bringing neighbours closer
Welcome to the Interreg V-A Latvia–Lithuania Programme 2014–2020!
About the programme
Please update your browser
You are using old browser version, which is not technically supported. That way some functions maybe are not available or aren't working right. Using information bellow please update or use another browser.
Free browsers - all browsers provide the same base functions and are easy to use. Choose which browser do you want to download:
20 September 2022
Šių metų rugsėjo 8–9 d. Antalieptėje (Lietuva), Kamariškėse (Lietuva) ir Preiliuose (Latvija) vyko tarptautinis praktinis seminaras – lauko dienos „Istorinių dvarų parkų biologinės įvairovės priežiūra ir tvarkymas“, subūręs daugiau kaip 50 dalyvių iš Lietuvos ir Latvijos: istorinių dvarų savininkus ir valdytojus, savivaldybių darbuotojus, gamtos ir kultūros paveldo bei saugomų teritorijų specialistus, muziejininkus, aplinkos apželdinimo praktikus, arboristus, nevyriausybinių organizacijų atstovus bei kitų sričių specialistus.
Dviejų dienų trukmės seminaras dalyviams neleido nuobodžiauti. Pirmosios dienos programa suteikė ne tik žinių, bet ir pramogų. 2014–2020 m. Interreg V-A Latvijos ir Lietuvos bendradarbiavimo per sieną programos projekto “Vandens telkinių Latvijoje ir Lietuvoje ekologinių sąlygų pagerinimas, LLI-476 Išsaugok praeitį ateičiai“ vadovė Inese Matisane seminaro dalyvius supažindino su projekto tikslais, veiklomis ir pasiekimais. Projekto teritorijose Lietuvoje (5) ir Latvijoje (3) atliktus biologinės įvairovės tyrimus ir jų rezultatus bei įgyvendintas ar vis dar įgyvendinamas biologinės įvairovės būklės pagerinimo priemones pristatė VšĮ Pelkių atkūrimo ir apsaugos fondo specialistai. Anonsuotas projekto leidinys – metodinė priemonė, skirta istorinių dvarų parkų biologinės įvairovės palaikymui, atkūrimui ir priežiūrai. Gerąja patirtimi kaip saugoti ir puoselėti dvarų parkų biologinę įvairovę pasidalino Renavo dvaro sodybos direktorius Deividas Makavičius ir muziejininkė Nomeda Vėlavičienė.
Įprastus seminarams pranešimus keitė kiek aktyvesnės veiklos intarpai. Seminaro dalyviai turėjo galimybę stebėti medžių lajos genėjimo ir sutvirtinimo jungtimis darbus (praktinė aukštuminė medžių priežiūros demonstracija) Antalieptės parke bei pasiklausyti UAB “Balta laja” arboristų – sertifikuotų medžių priežiūros specialistų – patarimų apie brandžių medžių priežiūrą.
Last updated: 26.06.2024 15:10