Please update your browser

You are using old browser version, which is not technically supported. That way some functions maybe are not available or aren't working right. Using information bellow please update or use another browser.

Free browsers - all browsers provide the same base functions and are easy to use. Choose which browser do you want to download:

 • Bringing neighbours closer

  Bringing neighbours closer

  Welcome to the Interreg V-A Latvia–Lithuania Programme 2014–2020!

  About the programme
 • Bringing neighbours closer

  Bringing neighbours closer

  Welcome to the Interreg V-A Latvia–Lithuania Programme 2014–2020!

 • Bringing neighbours closer

  Bringing neighbours closer

  Welcome to the Interreg V-A Latvia–Lithuania Programme 2014–2020!

Aglonā veido ekotūrisma produktus

18 December 2018

Lai uzlabotu vides pieejamību ekotūrismā, īpaša vērība pievērsta atbilstošas infrastruktūras izveidošanai. 2018. gada nogalē Aglonas pašvaldībā notikusi iepirkuma procedūra aprīkojuma uz ūdens iegādei.  Aglonas novadā iedzīvotāju un tūristu rīcībā 2019. gada tūrisma sezonā tiks nodoti  ūdens velosipēdi, katamarāni, glābšanas vestes, uzstādīti āra trenažieri pie slēpošanas un nūjošanas trases.

Aglonas novada pašvaldība ir viens no septiņiem partneriem, kas 2018. gada maijā uzsāka īstenot Projektu “Ekotūrisma attīstība Latvijā un Lietuvā izmantojot ūdens resursus” (“Learn Eco Travel”), nr. LLI – 349, ko līdzfinansē Interreg V-A Latvijas – Lietuvas pārrobežu sadarbības programma 2014. – 2020. gadam.

Projekta mērķis ir attīstīt reģiona pievilcību, kopīgi uzlabojot tūrisma atpūtas vietas pie ūdens objektiem, izveidojot jaunus ekotūrisma produktus un pakalpojumus, tādējādi palielinot Aukštaitijas Lietuvā un Latgales Latvijā apmeklētāju skaitu.

Aglonas novada tūrisma konsultante Liene Baškatova-Jokste: „Aglonas novads ir viens no populārākajiem tūristu galamērķiem, un to ik gadu apmeklē vairāki tūkstoši ceļotāju ne tikai no Latvijas, bet no visas pasaules. Ņemot vērā, ka tūrisma nozarē arvien populārāks kļūst ekotūrisms, cilvēki vēlas aktīvi atpūsties, nodarot pēc iespējas mazāku kaitējumu apkārtējai dabai. Aglonas novadā ir daudz ūdens resursu, izstrādāti ūdens maršruti, kurus izbraucot, cilvēkam ir iespēja redzēt ne tikai tuvumā esošos kultūrvēsturiskos un dabas objektus, bet arī izbaudīt nesteidzīgu atpūtu vērojot neskarto dabu.

Uzlabojot un pilnveidojot infrastruktūru, Aglonas novadam ir iespēja piesaistīt arvien vairāk apmeklētāju un paplašināt tūrisma piedāvājumu.

Projekta  ietvaros iegādājoties ūdens velosipēdus, katamarānus, glābšanas vestes, uzstādot āra trenažierus, tiks piesaistītas ģimenes ar bērniem, kas varēs aktīvi pavadīt savu brīvo laiku Aglonas novadā.”

Pašvaldība 2018. gada jūlijā ir organizējusi starptautisku nometni “Dabas pasaule mums visapkārt”, kur piedalījās 28 bērni vecumā no 12 līdz 14 gadiem no Latvijas un Lietuvas, kas iepazinās ar ekotūrisma iespējām Aglonā  un Latgalē. 2019. gadā piedzīvojumu nometni  Lietuvā rīkos Gražutes un Sartu reģionālā parka direkcija, kur dosies 4 Aglonas novada bērni, kuri būs labākie skolēniem izsludinātājā radošo darbu konkursā.

Aglonas novada tūrisma speciālisti, gidi, pašvaldību darbinieki, uzņēmēji, iedzīvotāji tika iesaistīti vairākos pasākumos projekta  ietvaros. Vietējie iedzīvotāji apmeklēja  Eko festivālu Rušonas ezera svētki atpūtas bāzē “Silmalas”, savukārt gidi un uzņēmēji pilnveidoja savas zināšanas  ekotūrisma pakalpojumu sniegšanā un veidošanā praktiskos semināros Antalieptē un Anīkščos Lietuvā septembrī un oktobrī. Apmācībās iegūtās zināšanas rezultējās Preiļos notikušajā seminārā decembra nogalē ekotūrisma maršrutu izstrādāšanā Lietuvas un Latvijas pierobežas teritorijās.

Projekta ERAF finansējums: 525 469,95 EUR, savukārt Aglonas novada pašvaldības kopējais projekta budžets sastāda 56571,89 EUR, no kuriem pašvaldības un valsts līdzfinansējuma daļa ir 15% (8 485,79 EUR).

Projekta īstenošanas laiks: 02.05.2018. – 01.11.2019.

Sīkāka informācija par projektu un Programmu pieejama tīmekļa vietnē www.latlit.eu, kā arī Aglonas novada pašvaldības vietnē www.aglona.lv, projekta koordinatore Ineta Valaine, ineta.valaine@aglona.lv.

Last updated: 26.06.2024 15:10