Please update your browser

You are using old browser version, which is not technically supported. That way some functions maybe are not available or aren't working right. Using information bellow please update or use another browser.

Free browsers - all browsers provide the same base functions and are easy to use. Choose which browser do you want to download:

 • Bringing neighbours closer

  Bringing neighbours closer

  Welcome to the Interreg V-A Latvia–Lithuania Programme 2014–2020!

  About the programme
 • Bringing neighbours closer

  Bringing neighbours closer

  Welcome to the Interreg V-A Latvia–Lithuania Programme 2014–2020!

 • Bringing neighbours closer

  Bringing neighbours closer

  Welcome to the Interreg V-A Latvia–Lithuania Programme 2014–2020!

Aglonas iedzīvotāji un viesi aktīvi izmanto ūdenstūrisma inventāru

12 June 2019

Aglonas novada pašvaldība ir viens no septiņiem partneriem, kas 2018. gada maijā uzsāka īstenot projektu “Ekotūrisma attīstība Latvijā un Lietuvā izmantojot ūdens resursus” .Lai uzlabotu vides pieejamību ekotūrismā, īpaša vērība Aglonas novadā ir pievērsta atbilstošas infrastruktūras izveidošanai.  Projekta ietvaros pašvaldība iegādājās ūdens tūrisma inventāru: 4 ūdens velosipēdus, 3 katamarānus un 7 sup dēļus kā arī 30 dažāda izmēra peldvestes drošībai.

1. jūnijā, ĢIMEŅU SVĒTKU dienā, Aglonas iedzīvotāji un viesi – bērni, jaunieši viņu vecāki, un vecvecāki varēja izbaudīt ūdens priekus, braucot pa Ciriša ezeru ar katamarāniem, ūdens velosipēdiem un sup-dēļiem. 

Tā kā Aglonas novads ir viens no populārākajiem tūristu galamērķiem, to ik gadu apmeklē vairāki tūkstoši ceļotāju ne tikai no Latvijas, bet no visas pasaules. Tūrisma piedāvājuma pieprasījumā arvien populārāks kļūst Ekotūrisms, cilvēki vēlas aktīvi atpūsties, nodarot pēc iespējas mazāku kaitējumu apkārtējai dabai. Aglonas novadā ir daudz ūdens resursu, izstrādāti ūdens maršruti, kurus izbraucot, cilvēkam ir iespēja redzēt ne tikai tuvumā esošos kultūrvēsturiskos un dabas objektus, bet arī izbaudīt nesteidzīgu atpūtu vērojot neskarto dabu.

Projekta “Ekotūrisma attīstība Latvijā un Lietuvā izmantojot ūdens resursus” (“Learn Eco Travel”), nr. LLI – 349, ko līdzfinansē Interreg V-A Latvijas – Lietuvas pārrobežu sadarbības programma 2014. – 2020. gadam, mērķis ir attīstīt reģiona pievilcību kopīgi uzlabojot tūrisma atpūtas vietas pie ūdens objektiem, izveidojot jaunus ekotūrisma produktus un pakalpojumus, tādējādi palielinot Aukštaitijas Lietuvā un Latgales Latvijā apmeklētāju skaitu.

Projekta ERAF finansējums: 525 469,95 EUR, savukārt Aglonas novada pašvaldības kopējais projekta budžets sastāda 56571,89 EUR, no kuriem pašvaldības un valsts līdzfinansējuma daļa ir 15% (8 485,79 EUR).

Projekta īstenošanas laiks: 02.05.2018. – 01.11.2019.

Sīkāka informācija par projektu un Programmu pieejama tīmekļa vietnē www.latlit.eu, kā arī Aglonas novada pašvaldības vietnē www.aglona.lv.

Projekta koordinatore Vita Rivare,

vita.rivare@aglona.lv.

Last updated: 23.04.2024 12:44