Please update your browser

You are using old browser version, which is not technically supported. That way some functions maybe are not available or aren't working right. Using information bellow please update or use another browser.

Free browsers - all browsers provide the same base functions and are easy to use. Choose which browser do you want to download:

 • Bringing neighbours closer

  Bringing neighbours closer

  Welcome to the Interreg V-A Latvia–Lithuania Programme 2014–2020!

  About the programme
 • Bringing neighbours closer

  Bringing neighbours closer

  Welcome to the Interreg V-A Latvia–Lithuania Programme 2014–2020!

 • Bringing neighbours closer

  Bringing neighbours closer

  Welcome to the Interreg V-A Latvia–Lithuania Programme 2014–2020!

Aglonas iedzīvotājiem un viesiem ir iespēja aktīvi izmantot āra trenažierus

25 October 2019

Aglonas novada pašvaldība ir viens no septiņiem partneriem, kas 2018. gada maijā uzsāka īstenot projektu “Ekotūrisma attīstība Latvijā un Lietuvā izmantojot ūdens resursus” Nr. LLI – 349.

Lai uzlabotu vides pieejamību ekotūrismā, īpaša vērība Aglonas novadā ir pievērsta atbilstošas infrastruktūras izveidošanai. Ciriša ezera krastmala ir iecienīta atpūtas vieta Aglonas novada iedzīvotājiem un tūristiem, teritorijā ir izveidota slēpošanas – nūjošanas taka, pastaigu taka, uzstādīta aktīvās atpūtas infrastruktūra, bērnu spēļu laukums. Projekta ietvaros dabas parka “Cirīšu ezers” teritorijā ir uzstādīti 7 āra trenažieri.

Trenažieri ir paredzēti fizisku vingrinājumu veikšanai brīvā dabā. Tie tika izvēlēti, lai, tos izmantojot, varētu nostiprināt pēc iespējas vairākas ķermeņa muskuļu grupas: vēdera preses muskulatūru, augšstilbu un apakšstilbu muskulatūru, krūšu, plecu un roku muskulatūru, kā arī vēdera un jostas vietas muskulatūru. Kombinētais trenažieris paredzēts gūžas locītavas un muguras lejasdaļas aktivizēšanai un līdzsvara sajūtas uzlabošanai. Trenažieri ir universāli, ar dažādām vingrojumu grūtības pakāpēm, tie piemēroti treniņiem gan sievietēm, gan vīriešiem, kā arī jauniešiem. Viens no trenažieriem paredzēts cilvēkiem ar kustību traucējumiem. Uzstādītie trenažieri ir brīvi pieejami visiem novada iedzīvotājiem un viesiem bez maksas.

Projekta “Ekotūrisma attīstība Latvijā un Lietuvā izmantojot ūdens resursus” (“Learn Eco Travel”), Nr. LLI – 349, ko līdzfinansē Interreg V-A Latvijas – Lietuvas pārrobežu sadarbības programma 2014. – 2020. gadam, mērķis ir attīstīt reģiona pievilcību kopīgi uzlabojot tūrisma atpūtas vietas pie ūdens objektiem, izveidojot jaunus ekotūrisma produktus un pakalpojumus, tādējādi palielinot Aukštaitijas Lietuvā un Latgales Latvijā apmeklētāju skaitu.

Projekta ERAF finansējums: 525 469,95 EUR, savukārt Aglonas novada pašvaldības kopējais projekta budžets sastāda 56 571,89 EUR, no kuriem pašvaldības un valsts līdzfinansējuma daļa ir 15% (8 485,79 EUR).

Projekta īstenošanas laiks: 02.05.2018. – 01.11.2019.

Sīkāka informācija par projektu un Programmu pieejama tīmekļa vietnē www.latlit.eu, kā arī Aglonas novada pašvaldības vietnē www.aglona.lv.

Projekta koordinatore Vita Rivare,

vita.rivare@aglona.lv.

Šī publikācija ir sagatavota ar Eiropas Savienības finansiālo atbalstu. Par šīs publikācijas saturu pilnībā atbild Aglonas novada pašvaldība, un tas nekādos apstākļos nav uzskatāms par Eiropas Savienības oficiālo nostāju.

Last updated: 15.04.2024 12:38