Please update your browser

You are using old browser version, which is not technically supported. That way some functions maybe are not available or aren't working right. Using information bellow please update or use another browser.

Free browsers - all browsers provide the same base functions and are easy to use. Choose which browser do you want to download:

 • Bringing neighbours closer

  Bringing neighbours closer

  Welcome to the Interreg V-A Latvia–Lithuania Programme 2014–2020!

  About the programme
 • Bringing neighbours closer

  Bringing neighbours closer

  Welcome to the Interreg V-A Latvia–Lithuania Programme 2014–2020!

 • Bringing neighbours closer

  Bringing neighbours closer

  Welcome to the Interreg V-A Latvia–Lithuania Programme 2014–2020!

Ar jau išsirinkote ūkį ar sodybą, kuriuos lankysite kitą savaitgalį akcijos „ATVIROS DIENOS KAIME 2017“ metu?

31 May 2017

Pavasarinė akcija „Atviros dienos kaime“ miestiečiams yra ženklas, kad sezonas kaime prasidėjo. Gegužės 27-28 d. duris lankytojams atvers daugiau nei 70 sodybų ir ūkių visoje Lietuvoje. Kiekvienas svečių laukiantis šeimininkas akcijos dienoms paruošė įvairių pažintinių programų, ekskursijų, degustacijų,  paskaitų ir kitokių išskirtinių pasiūlymų. 

Akcija „Atviros dienos kaime“ Lietuvoje vyks pirmą kartą!

Pirmą kartą Lietuvoje vykstančioje akcijoje dalyvauja daugiau nei 70 kaimo turizmo sodybų ir ūkių. Lietuvos kaimo turizmo asociacija šią akciją rengia kartu su Latvijos kaimo turizmo asociacija „Lauku celotajs“ abejose valstybėse vienu metu, ragindami mieste gyvenančius žmones aplankyti kaimą. Minėta akcija vyks gegužės 27–28 d. dienomis. Abiejose valstybėse net 180 kaimo turizmo sodybų, ūkių, kultūros namų ir lankytojų centrų šeimininkų, amatininkų ir bendruomenių atvers duris miestiečiams. Lankytojai bus kviečiami pasimėgauti kaimo siūlomomis pramogomis bei veiklomis, įsigyti jų užaugintų bei pagamintų produktų ar tiesiog sužinoti apie galimybes atostogauti kaime.

Kodėl vykti į kaimą būtent akcijos „Atviros dienos kaime“ metu?

Visų pirma, akcijos dienomis lankytojų lauks tiesiog nuostabūs pasiūlymai! Šeimininkai taikys nuolaidas, organizuos ypatingus renginius ir programas. Pavyzdžiui, bus galima išmokti drožti medines klumpes su tarpukario Lietuvos klumpdirbių įrankiais, augalais dažyti siūlus, susirišti lėlytę iš audinių skiaučių, nusivelti pirštines, pasidaryti augalo atspaudą ant drobinio maišelio, pabandyti austi ar pasigaminti aitvarą ir dar daug daug kitų.

Visų antra, tai yra unikali galimybė pasisvečiuoti pas ūkininkus, kurie didžiąją savo laiko dalį skiria produktų gaminimui ir jų pardavimui turgeliuose. Tačiau šį kartą jie lauks Jūsų namie ir mielai aprodys savo ūkius. Lankytojai bus kviečiami susipažinti ir su įvairia žemdirbyste, kanapių ar grūdų ūkio ypatumais, savo akimis pamatyti, kaip auginami žirgai, triušiai, mėsiniai galvijai, naminiai paukščiai, alpakos ir net… sraigės. O kur dar įvairios degustacinės programos – šakočio, midaus, sūrių, duonos, žolelių arbatos, „kumpio nemirkyto, o dūmeliu rūkyto“! Namo miestiečiai galės grįžti įsigiję „laimingų vištų kiaušinių“, daržovių, medaus, levandų ir dar begalę Lietuvoje išaugintų, pagamintų bei išpuoselėtų produktų bei gaminių.

Visų trečia, niekada tiek daug kaimo turizmo sodybų ir įvairių ūkių vienu metu nelauks svečių atvėrę duris. Tai yra unikali galimybė susiplanuoti maršrutą su daug įdomių pažintinių pramogų.

Kaip atsidurti Atvirų dienų sodybose ir ūkiuose?

Visus Lietuvoje lankomus ūkius ir sodybas rasite https://www.atostogoskaime.lt/akcijos-dalyviai; Latvijoje – www.celotajs.lv/atvertasdienas. Čia pateikti išsamūs ūkių ir sodybų akcijos pasiūlymai, apsilankymo laikai ir kontaktinė informacija. Akcijos žemėlapis padės Jums suplanuoti kuo patogesnį maršrutą dienai ar net dviem po daugelį ūkių ir sodybų ne tik Lietuvoje, bet ir Latvijoje. Spausdintą akcijos žemėlapį nuo gegužės 17 d. yra galimybė nemokamai pasiimti Lietuvos kaimo turizmo asociacijos biure ir “Circle K” degalinėse visoje Lietuvoje.

Akcijoje dalyvauja ir daug apgyvendinimo paslaugas siūlančių kaimo turizmo sodybų, kuriose po įspūdingos ir pažinimo džiaugsmo kupinos dienos, pasiūlys Jums ramų miegą su ypatingą nuolaidą.

Svarbu prieš vykstant į ūkį ar sodybą paskambinti šeimininkui ir pranešti apie atvykimą.

Sekite Facebook profilį atostogoskaime.lt ir sužinokite visus įdomiausius ir patraukliausius akcijos pasiūlymus bei naujienas #AtvirosDienosKaime.

Fotokonkursas

Kviečiame lankyti ūkius ir sodybas bei dalyvauti ryškiausių “Atviros dienos kaime” įspūdžių fotokonkurse. Siųskite savo nuotraukas komunikacija@atostogoskaime.lt iki birželio 4 d. Šauniausios nuotraukos autorius laimės skanėstų iš kaimo rinkinį!

Iki susitikimo Lietuvos kaime!

 

Akcija organizuojama įgyvendinant projektą “Agroturizmo produktų vystymas, puoselėjant ūkininkavimo tradicijas”. Projektą finansuoja 2014–2020 m. Interreg V-A Latvijos ir Lietuvos programa.

Apie projektą “Agroturizmo produktų vystymas, puoselėjant ūkininkavimo tradicijas:

Projektas skirtas kultūrinio paveldo paslaugų bei produktų skatinimui, plėtojant agroturizmo produktus programos teritorijoje Latvijoje ir Lietuvoje. Išlaikytos senosios tradicijos amatuose, statyboje ir architektūroje bus pristatomos turistams atviruose ūkiuose, ekskursijose su gidais, meistriškumo pažintinėse programose, interaktyviuose muziejuose. Projekto rezultatai: 1) tradiciškai gaminami agroturizmo produktai, įtraukti į turistinius maršrutus; 2) metodinė medžiaga ūkiams apie agroturizmo produkto kūrimą; 3) rinkodaros ir populiarinimo kampanija.

Bendras projekto biudžetas yra 235 881 Eur, iš kurių 200 499 Eur finansuojama Europos regioninės plėtros fondo lėšomis.

Akcijos organizatoriai ir projekto partneriai:
Lietuvos kaimo turizmo asociacija       Latvijos kaimo turizmo asociacija „Lauku ceļotājs“.

Last updated: 15.04.2024 12:38