Please update your browser

You are using old browser version, which is not technically supported. That way some functions maybe are not available or aren't working right. Using information bellow please update or use another browser.

Free browsers - all browsers provide the same base functions and are easy to use. Choose which browser do you want to download:

 • Bringing neighbours closer

  Bringing neighbours closer

  Welcome to the Interreg V-A Latvia–Lithuania Programme 2014–2020!

  About the programme
 • Bringing neighbours closer

  Bringing neighbours closer

  Welcome to the Interreg V-A Latvia–Lithuania Programme 2014–2020!

 • Bringing neighbours closer

  Bringing neighbours closer

  Welcome to the Interreg V-A Latvia–Lithuania Programme 2014–2020!

ATBALSTĪTI PIRMIE 41 LATVIJAS – LIETUVAS SADARBĪBAS PROJEKTI

27 January 2017

Kopējā Interreg Latvija – Lietuva programma 2014. – 2020.gadam projektiem atvēlētā maksimālā summa ir 20 862 958 eiro, kas piešķirta 41 sadarbības projektam četrās programmas prioritātēs. Atbalstītie projekti tika izvēlēti no 158 projektu pieteikumiem, kas tika iesniegti 1.projektu konkursā 2016.gada.

Pirmajā programmas prioritātē Ilgtspējīga un tīra vide no 61 iesniegtajiem projektiem tika atbalstīti 12. Kopējā projektiem piešķirtā summa ir 6,34 miljoni eiro. 8 tūrisma projektos: Heritage Gardens, Travel Smart, UniGreen, PPMIH, Balts’ Road, AGRI-HERITAGE, JESLL, AttractiveFORyou tiks izstrādāti jauni kopīgi tūrisma maršruti un aktivitātes. Tūrisma veicināšanas projektiem atvēlētā summa ir 3,83 miljoni eiro.

Latvijas un Lietuvas vides institūcijas sadarbosies divos kopīgos ūdens resursu apsaimniekošanas projektos: ECOFLOW un CATCH POLLUTION. Latvijas un Lietuvas ugunsdzēsēji sadarbosies, lai kopīgi cīnītos pret vides piesārņojumu projektos ATOM un DERMR. Piešķirtā summa vides projektiem ir 2.51 miljoni eiro.

Neviens projekts netika apstiprināts ar specifisko mērķi degradēto teritoriju atveseļošanai, tādējādi 4,90 miljonu eiro finansējums vēl ir pieejams.

Otrajā programmas prioritātē nodarbinātības un darbaspēka mobilitātes atbalstam tika atbalstīti 13 sadarbības projekti, kam atvēlēti aptuveni 7,95 miljoni eiro. Sešos no atbalstītajiem projektiem Latvijas un Lietuvas augstākās izglītības iestādes un pašvaldības izstrādās izglītības programmas, lai apmācītu inženierus un uzlabotu profesionālās izglītības kvalitāti. Atbalstītie projekti ir LitLatHV, LatLitNaviPort, GISEDU, mobilitāte, SalesLabs un Conus. Uzņēmējdarbības atbalsta organizācijas un izglītības iestādes sadarbosies septiņos apstiprinātajos projektos, lai atbalstītu jaunos uzņēmējus. Atbalstītie projekti ir: BONUS LT-LV, uzņēmējdarbības atbalsts, BEE, BEE Lab, Business Bag, CREAzone 2.0., ReforB.

Trešajā prioritātē sociālā iekļaušana kā teritoriālās attīstības priekšnoteikums septiņiem projektiem atvēlēti 2.51 miljoni eiro. Četri projekti uzlabos sociālo pakalpojumu pieejamību un efektivitāti: ADD ME, I See, POZCOPING un Joint smart social services. Vēl trīs projekti uzlabos dzīves apstākļus trūcīgajiem iedzīvotājiem 80 160 km2 lielajā programmas teritorijā: BVENTA, FV un Regenerate deprived communities in the regions.

Ceturtajā programmas prioritātē uzlabota dzīves kvalitāte efektīvu publisko pakalpojumu un labas pārvaldes rezultātā sadarbosies Latvijas un Lietuvas pašvaldības un dienesti, lai glābtu iedzīvotāju dzīvības un rūpētos par viņu drošību. Tika atbalstīti deviņi projekti ar kopējo budžetu 4,06 miljoni eiro: C-System, Safety First!, COLLAPSE, SYNERGY FOR SECURITY, QUALITY MEDICAL CARE, Self-service libraries for different generations, e-Card, Open Leadership, Open Leadership, Network-DigiHubs.         

Lēmums par finansējuma piešķiršanu tika pieņemts šonedēļ Interreg Latvija – Lietuva programma 2014. – 2020.gadam Uzraudzības komitejas sanāksmē Anīkšķos, Lietuvā. Tika nolemts otro projektu konkursu izsludināt 27.martā ar iesniegšanas termiņu 31.maijs.

Saraksts ar apstiprinātajiem 41 projektiem.

 Informāciju sagatavoja:
Jānis Vanags
vecākais eksperts
Interreg Latvija – Lietuva programma
t: 67026937;
e-pasts: janis.vanags@varam.gov.lv

Last updated: 23.05.2024 15:28