Please update your browser

You are using old browser version, which is not technically supported. That way some functions maybe are not available or aren't working right. Using information bellow please update or use another browser.

Free browsers - all browsers provide the same base functions and are easy to use. Choose which browser do you want to download:

  • Bringing neighbours closer

    Bringing neighbours closer

    Welcome to the Interreg V-A Latvia–Lithuania Programme 2014–2020!

    About the programme
  • Bringing neighbours closer

    Bringing neighbours closer

    Welcome to the Interreg V-A Latvia–Lithuania Programme 2014–2020!

  • Bringing neighbours closer

    Bringing neighbours closer

    Welcome to the Interreg V-A Latvia–Lithuania Programme 2014–2020!

Atklāj pastaigu taku Skrundā un uzsāk vides gidu apmācības

14 November 2017

Pagājšnedēļ, 10.novembrī, ar svinīgu pasākumu un lentas griešanu tika atklāta jaunā pastaigu taka Skrundā un uzsāktas vides gidu apmācības, ar pirmo trīs dienu apmācību sesiju Kuldīgā.

Jaunā pastaigu taka Skrundā ir pirmā ar Kurzemes plānošanas reģiona īstenotā Interreg Latvijas-Lietuvas sadarbības programmas projekta “Dabas tūrisms visiem” (UniGreen) atbalstu izbūvētā taka Kurzemē. Pastaigu taka ir 522 metrus gara un sniedzas gar Ventas upes krastu no Saldus ielas un Ventas ielas krustojuma līdz pat Rūpniecības ielai. Paredzēts, ka jaunā taka turpmāk kalpo kā sportošanas, aktīvās atpūtas un pastaigu vieta. Takas atklāšanā piedalījās gan novada domes, gan UniGreen projekta pārstāvji, gan arī paši Skrundas iedzīvotāji, kas jautru priekšnesumu pavadībā izgāja jauno taku, apskatot arī takas ceļā ierīkotās atpūtas vietas un jaunizbūvēto tiltiņu. Taka ir viegli izbraucama arī cilvēkiem ratiņkrēslos, tā ir 1,80m plata, ar stingru, granīta izsiju segumu.

Vienlaikus, 9.-11.novembrī Kuldīgā norisinājās arī pirmā projekta ietvaros īstenotā vides gidu apmācību sesija, kuru organizē Kurzemes plānošanas reģions sadarbībā ar Vides gidu asociāciju un kurā piedalījās 27 gidi no visas Kurzemes, kas trīs dienu laikā gan teorētisko, gan praktisko nodarbību veidā apguva zināšanas par to, kas ir vides gids un vides interpretācija. Apmācības norisinās laika posmā no 2017.gada oktobra līdz 2018.gada novembrim un tās paredz vēl 5 apmācību sesijas Kurzemē. Kā atzina apmācību dalībniece, Cīravas pagasta pārvaldes Senlietu krātuves – Tūrisma informācijas punkta vadītāja Sarmīte Braša: “Kursi palīdz esošajiem gidiem iegūt specifiskās zināšanas tieši par vidi, ļauj saprast, kas ir vides interpretācija un iegūt labu zināšanu teorētisko bāzi”.

Neilgi pirms tam, jau š.g. oktobra nogalē vides gidi apmeklēja arī konferenci par dabas tūrisma pieejamību Plateļos, Lietuvā, kurā piedalījās vairāk kā 80 tūrisma speciālisti, pašvaldību un nevalstisko organizāciju pārstāvji no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Dānijas un Somijas un kuras mērķis bija dalīties labās pieredzes praksē, pielāgojot vidi un pakalpojumus cilvēkiem ar īpašām vajadzībām. Dalībniekiem bija iespēja ne tikai klausīties ekspertu prezentācijās un piedalīties diskusijās, bet arī pašiem apmeklēt Žemaitijas Nacionālajā parkā esošo Šeires dabas taku, kas pielāgota izmantošanai cilvēkiem ratiņkrēslos, kā arī projekta ietvaros rekonstruējamo Plateļu ezera skatu platformu, kur dalībniekiem pašiem tika dota iespēja izmantot ratiņkrēslus, lai pārbaudītu takas un skatu platformas pieejamību.

Līga Šaule – Saldus novada pašvaldības aģentūras “Saldus Tūrisma informācijas, kultūras un sporta centrs” tūrisma informācijas konsultante – atzīmē, ka “kursi palīdz kļūt vērīgākiem, atvērt acis tieši saistībā ar dabas tūrisma pieejamības jautājumu – tieši dalība konferencē Lietuvā pamudināja domāt un vērtēt vai un cik mūsu vide ir pieejama gan cilvēkiem ar īpašām vajadzībām, gan vecākiem ar bērniem, senioriem utt.”. Līdzīgi atzīmē arī kursu dalībniece Inga Dzērve – Mērsraga informācijas centra darbiniece: “Atbraucot mājās un priecājoties par Mērsragā jaunizveidoto laipu, kas ved uz jūru Mērsraga zemesraga tuvumā, pirmais, kas iekrīt acīs – laipas neatbilstība Universālā dizaina principiem. Ja platums starp dēļiem vēl būtu pārvarams, tad ar laiku tomēr būtu jābūt atbilstoši sakārtotai arī uzbrauktuvei/nobrauktuvei (tās augstums, leņķis), tāpat nebūtu slikti, ja laipai sānos būtu norobežojošās maliņas. Bet viens nu ir skaidrs – mēs pasauli redzam tieši tik lielu, cik liels ir mūsu pašu redzesloks. Līdz ar to šie kursi ir lieliska iespēja pilnveidot sevi un saprast, ko es varu darīt labāk, lai izlabotu un novērstu esošās kļūdas un atstātu pēc iespējas labāku iespaidu par objektiem, ko pati prezentēju.”.

            Pavisam projekta īstenošanas rezultātā līdz 2019.gada 30.aprīlim Kurzemē un Lietuvas pierobežu reģionos paredzēts izveidot 7 ar dažādiem izglītojoši izklaidējošiem elementiem aprīkotas pastaigu takas, 2 atpūtas vietas, 2 spēļu laukumus un piedzīvojumu parku bērniem, uzbūvēt 2 skatu torņus, 2 skatu platformas, 4 pontonu piestātnes, 3 pontonu tiltiņus, sagatavot vairāk kā 40 dabas taku kartes, kājāmgājēju taku ceļvedi, uzstādīt audio risinājumus 10 dabas objektos, kas pielāgoti cilvēkiem ar redzes problēmām, kā arī veikt citus pasākumus dabas tūrisma attīstībai un dabas objektu pieejamības veicināšanai.

            Projekts Nr. LLI-010 “Dabas tūrisms visiem (UniGreen)” tiek īstenots ar Interreg Latvijas-Lietuvas sadarbības programmas 2014.-2020.gadam atbalstu. Tā kopējais finansējums ir 1 176 867,14 EUR, t.sk. ERAF finansējums 1 000 337,07 EUR. Projekta īstenošanā piedalās Kurzemes plānošanas reģions, sešas Kurzemes novada pašvaldības (Durbes novada pašvaldība, Kuldīgas novada pašvaldība, Rojas novada pašvaldība, Saldus novada pašvaldība, Skrundas novada pašvaldība un Ventspils novada pašvaldība), viena Lietuvas rajona pašvaldība (Kretingas rajona pašvaldības administrācija) un trīs Lietuvas nacionālie un reģionālie parki (Aukštaitijas Nacionālā parka un Labanoras Reģionālā parka direkcija, Biržu Reģionālā parka direkcija un Žemaitijas Nacionālā parka direkcija).

Plašāka informācija par projektu pieejama Kurzemes plānošanas reģiona mājaslapā: www.kurzemesregions.lv.

 Informāciju sagatavoja:

Kurzemes plānošanas reģiona
UniGreen Projekta vadītāja
Alise Lūse
Tālrunis: 26567874, 
alise.luse@kurzemesregions.lv

Last updated: 18.04.2024 09:33