Please update your browser

You are using old browser version, which is not technically supported. That way some functions maybe are not available or aren't working right. Using information bellow please update or use another browser.

Free browsers - all browsers provide the same base functions and are easy to use. Choose which browser do you want to download:

 • Bringing neighbours closer

  Bringing neighbours closer

  Welcome to the Interreg V-A Latvia–Lithuania Programme 2014–2020!

  About the programme
 • Bringing neighbours closer

  Bringing neighbours closer

  Welcome to the Interreg V-A Latvia–Lithuania Programme 2014–2020!

 • Bringing neighbours closer

  Bringing neighbours closer

  Welcome to the Interreg V-A Latvia–Lithuania Programme 2014–2020!

ATVIROS DIENOS KAIME 2017 – JAU GEGUŽĖS 27 – 28 DIENOMIS

31 May 2017

Pavasaris kaime jau prasidėjo – gegužės 27-28 d. duris lankytojams atvers 68 sodybos ir ūkiai!

https://www.atostogoskaime.lt/lt/atviros-dienos-kaime

Pavasarinė akcija „Atviros dienos kaime“ miestiečiams yra ženklas, kad sezonas kaime prasideda! Lietuvos kaimo turizmo asociacijos (LKTA) organizuojamoje akcijoje dalyvauja 68 sodybos ir ūkiai visoje Lietuvoje. Kiekvienas duris atversiantis šeimininkas akcijos dienomis paruošęs svečiams išskirtinių kainų pasiūlymų, programų, ekskursijų, degustacijų ar paskaitų.

Kuo ypatinga akcija „Atviros dienos kaime“?

Lietuvos kaimo turizmo asociacija šią akciją rengia kartu su Latvijos kolegomis abejose valstybėse vienu metu, ragindami mieste gyvenančius žmones aplankyti kaimą. Minėta akcija vyks gegužės 27–28 d. dienomis. Sodybų, ūkių, kultūros namų, lankytojų centrų šeimininkai, amatininkai ir bendruomenės atvers savo duris miestiečiams. Lankytojai bus kviečiami pasimėgauti kaimo siūlomomis pramogomis bei veiklomis, įsigyti jų užaugintų bei pagamintų produktų ar tiesiog sužinoti apie galimybes atostogauti kaime.

Svarbiausias akcijos tikslas – kad miesto žmonės, o ypač vaikai, pamatytų, kuo gyvenama kaime, kaip ūkininkaujama, kaip puoselėjamos kultūrinio paveldo tradicijos. „Atviros dienos kaime“ – tai neeilinė galimybė iš pirmų lūpų išgirsti bei pamatyti, kokį kelią nueina pamėgti produktai, kol patenka ant stalo. Pamatę kaip gimsta duona, pienas ar kiti pamėgti gaminiai, sužinoję jų gamybos subtilybes, lankytojai galės įvertinti ūkininkų darbą ir pastangas tiekti kokybiškus ir su meile pagamintus produktus bei užmegzti nuolatinį ryšį.

Pirmą kartą Lietuvoje vykstančioje akcijoje dalyvauja 68 ūkiai ir sodybos, kultūros namai, lankytojų centrai, amatininkai ir bendruomenės. Jų pasiūlymai lankytojams tiesiog nuostabūs – išmokti drožti medines klumpes su tarpukario Lietuvos klumpdirbių įrankiais, augalais dažyti siūlus, susirišti lėlytę iš audinių skiaučių, nusivelti pirštines, pasidaryti augalo atspaudą ant drobinio maišelio, pabandyti austi ar pasigaminti aitvarą.

Lankytojai bus kviečiami susipažinti ir su įvairia žemdirbyste, kanapių ar grūdų ūkio ypatumais, savo akimis pamatyti, kaip auginami žirgai, triušiai, mėsiniai galvijai, naminiai paukščiai, alpakos ir net… sraigės. O kur dar įvairios degustacinės programos – šakočio, midaus, sūrių, duonos, žolelių arbatos, „kumpio nemirkyto, o dūmeliu rūkyto“! Namo miestiečiai galės grįžti įsigiję „laimingų vištų kiaušinių“, daržovių, medaus, levandų ir dar begalę Lietuvoje išaugintų, pagamintų bei išpuoselėtų produktų bei gaminių.

Patarimai ūkių ir sodybų lankytojams

Visus lankomus ūkius ir sodybas rasite https://www.atostogoskaime.lt/akcijos-dalyviai. Čia pateikti išsamūs ūkių ir sodybų akcijos pasiūlymai, apsilankymo laikai ir kontaktinė informacija. Akcijai specialiai paruoštas žemėlapis padės Jums suplanuoti kuo patogesnį maršrutą dienai ar net dviem po daugelį ūkių ir sodybų.

Akcijoje dalyvauja ir daug apgyvendinimo paslaugas siūlančių kaimo turizmo sodybų, kuriose po įspūdingos ir pažinimo džiaugsmo kupinos dienos, pasiūlys Jums ramų miegą su ypatingą nuolaidą.

Svarbu prieš vykstant į ūkį ar sodybą paskambinti šeimininkui ir pranešti apie atvykimą.

Sekite mūsų Facebook profilį atostogoskaime.lt ir sužinokite visus įdomiausius ir patraukliausius akcijos pasiūlymus bei naujienas #AtvirosDienosKaime.

 

Iki susitikimo Lietuvos kaime!

LKTA prezidentas Linas Žabaliūnas

www.atostogoskaime.lt

 

Akcija organizuojama įgyvendinant projektą “Agroturizmo produktų vystymas, puoselėjant ūkininkavimo tradicijas”. Projektą finansuoja 2014–2020 m. Interreg V-A Latvijos ir Lietuvos programa.

Apie projektą “Agroturizmo produktų vystymas, puoselėjant ūkininkavimo tradicijas:

Projektas skirtas kultūrinio paveldo paslaugų bei produktų skatinimui, plėtojant agroturizmo produktus programos teritorijoje Latvijoje ir Lietuvoje. Išlaikytos senosios tradicijos amatuose, statyboje ir architektūroje bus pristatomos turistams atviruose ūkiuose, ekskursijose su gidais, meistriškumo pažintinėse programose, interaktyviuose muziejuose. Projekto rezultatai: 1) tradiciškai gaminami agroturizmo produktai, įtraukti į turistinius maršrutus; 2) metodinė medžiaga ūkiams apie agroturizmo produkto kūrimą; 3) rinkodaros ir populiarinimo kampanija.

Bendras projekto biudžetas yra 235 881 Eur, iš kurių 200 499 Eur finansuojama Europos regioninės plėtros fondo lėšomis.

Akcijos organizatoriai ir projekto partneriai:


Lietuvos kaimo turizmo asociacija       Latvijos kaimo turizmo asociacija „Lauku ceļotājs“.

Last updated: 26.06.2024 15:10