Please update your browser

You are using old browser version, which is not technically supported. That way some functions maybe are not available or aren't working right. Using information bellow please update or use another browser.

Free browsers - all browsers provide the same base functions and are easy to use. Choose which browser do you want to download:

 • Bringing neighbours closer

  Bringing neighbours closer

  Welcome to the Interreg V-A Latvia–Lithuania Programme 2014–2020!

  About the programme
 • Bringing neighbours closer

  Bringing neighbours closer

  Welcome to the Interreg V-A Latvia–Lithuania Programme 2014–2020!

 • Bringing neighbours closer

  Bringing neighbours closer

  Welcome to the Interreg V-A Latvia–Lithuania Programme 2014–2020!

BALTU VIENĪBAS DIENU KULDĪGĀ

30 September 2021

Kuldīgā ar dažādiem pasākumiem visas dienas garumā un Latvijas Saeimas un Lietuvas Seima priekšsēdētāju un deputātu līdzdalību 25. septembrī tika nosvinēta Baltu vienības diena.

Baltu vienības diena iedibināta, pieminot 1236. gada 22. septembrī notikušo Saules kauju, kurā zemgaļu un žemaišu spēki sakāva Zobenbrāļu ordeņa bruņiniekus. 2000. gadā Latvijas Saeima un Lietuvas Seims Saules kaujas dienu – 22. septembri – oficiāli noteica par atzīmējamu atceres dienu. Šogad tā norisinājās Kuldīgā.

Baltu vienības dienu Kuldīgā, Pilsētas dārzā atklāja Latvijas Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece un Lietuvas Seima priekšsēdētāja Viktorija Čmilīte-Nilsena. Klātesošos uzrunāja arī Kultūras ministrijas parlamentārais sekretārs Ritvars Jansons un Kuldīgas novada domes priekšsēdētāja Inga Bērziņa. Ar priekšnesumiem uzstājās Latvijas un Lietuvas diplomātiskie kori.

Baltu vienības dienas pasākumos piedalījās parlamentārieši no Saeimas deputātu grupas sadarbības veicināšanai ar Lietuvas parlamentu, kā arī Seima deputātu grupas sadarbības veicināšanai ar Latvijas parlamentu.

I. Mūrniece uzrunā uzsvēra, ka Baltu vienības diena aicina baltu tautas satikties dažādos Latvijas un Lietuvas novados, apzināties savas baltu saknes un vienlaikus arī Eiropas valodu un kultūru daudzveidību. Saeimas priekšsēdētāja pauda gandarījumu, ka svētki ir arī iespēja pēc ilgāka pārtraukuma atkal kopā sanākt Latvijas un Lietuvas parlamentu draudzības grupu deputātiem un pārrunāt turpmākos darbus.

Baltu vienības dienas kultūras programma bija bagātīga – darbojās seno amatu tirgus, varēja apskatīt seno karavīru ieročus un bruņas, pārbaudīt savu tēmējumu loku šaušanā, kā arī iepazīt citas viduslaiku spēles un izklaides. Tāpat norisinājās “Interreg Latvija” kopā ar “Tūrists savā pilsētā” rīkotā fotoorientēšanās pa Kuldīgu un meistarklases, bet uz skatuves Pilsētas dārzā muzicēja latviešu un lietuviešu tautas mūzikas kolektīvi un folkloras kopas. Dienas izskaņā, kad bija jau satumsis, pašā Ventas krastā emocionālā gaisotnē norisinājās “Senā uguns nakts” – īpašs baltu tautu ugunskurs un sadziedāšanās. Rituālu vadīja Edgars Lipors un fokloras kopa “Vilki”, piedalījās, folkloras kopas no Latvijas un Lietuvas: “Visi”, Trys keturioses”, “Rana”, “Vilkači”, “Auļi”, “Saucējas” u.c.

Baltu vienības dienas pasākums ir viena no Interreg V-A Latvijas-Lietuvas pārrobežu sadarbības programmas 2014.-2020. gadam projekta Nr. LLI-447 “Starptautiskā kultūras tūrisma maršruta “Baltu ceļš” atpazīstamības veicināšana (“Izzini Baltus”) aktivitātēm.

Related tags:

Last updated: 26.06.2024 15:10