Please update your browser

You are using old browser version, which is not technically supported. That way some functions maybe are not available or aren't working right. Using information bellow please update or use another browser.

Free browsers - all browsers provide the same base functions and are easy to use. Choose which browser do you want to download:

 • Bringing neighbours closer

  Bringing neighbours closer

  Welcome to the Interreg V-A Latvia–Lithuania Programme 2014–2020!

  About the programme
 • Bringing neighbours closer

  Bringing neighbours closer

  Welcome to the Interreg V-A Latvia–Lithuania Programme 2014–2020!

 • Bringing neighbours closer

  Bringing neighbours closer

  Welcome to the Interreg V-A Latvia–Lithuania Programme 2014–2020!

Bērnu Starptautiskā vasaras nometne „Hello Summer days”

10 August 2019

No 2. līdz 4. augustam  Daugavpils novada Višķos notika starptautiska bērnu  vasaras nometnes „Hello Summer days”, projekta  INTERREG “Ignalina un Daugavpils pret nabadzību un sociālo atstumtību” ietvaros. Nometnē piedalījas 25 bērni no Lietuvas un 25 bērni no Latvijas vecumā no 7 līdz 12 gadiem kopā ar saviem skolotājiem un brīvprātīgiem palīgiem. Nometne notika ļoti skaistā vietā – mēs dzīvojam ērtās kopmītnēs, blakus bija mūsdienu sporta laukums, bērnu laukums, netālu – ezers.

Nometnes pirmajā vakarā bija iepazīšanas vakars. Nometnes dalībnieki prezentēja savas grupas nosaukumu un savu valsti, notika arī kopīga spēle – katrai grupai vajadzēja izpildīt dažādus uzdevumus, atrast dažādas lietas (pie reizes arī labāk iapazinamies ar apkārtni).

Katra diena nometnē sākas ar rīta rosmi, kurā bija gan klasiskie vingrinājumi, gan kopīgas dažadu tautu dejas. Mēs dejojām beļģiešu, ebreju dejas. Rīta rosme palīdzēja pamosties, uzlādēties jaukai dienai un vēl vairāk sadraudzēties.

Pēc brokastīm katru dienu notika saskarsmes stunda . Ļoti patīka psihologa programma “Sirds  veselība” ,bērni atbildēja uz jautājumiem-

-Kādas emocijas ir kaitīgas sirdij?

-Kādas  emocijās labvēlīgi ietekmē sirdij?. Šīs nodarbības mudināja daudz par ko aizdomāties gan citu cilvēku dzīvē, gan savā dzīvē, veicināja mūsu savstarpējo sapratni.

Tālāk notika dažādas meistarklases –vizuālā māksla, filcēšana, māla darbnīca, ziepju gatavošana , ūdens kaujas sacensības  un citas.

Pēcpusdienā notika nodarbības pēc interesēm, kuras varēja izvēlēties. Sporta nodarbībās bērni spēlēja volejbolu, zorbe  futbolu, basketbolu un citas spēles.

Brīvajā laikā mēs staigājām uz ezeru, kur peldējāmies, spēlējām volejbolu, zorbe futbolu, sauļojāmies.

 

Bērni ieguva jaunu pieredzi, jaunas zināšanas, jaunus draugus. Bērni dalījās, kas viņiem visvairāk patika nometnē.  Šķirties bija nedaudz skumji, bet mēs ceram, ka drīz tiksimies atkal!

***

Projekts Nr.LLI-322, „Ignalina un Daugavpils pret nabadzību un sociālo atstumtību “(Igda pret nabadzību) 
Projektu finansē Eiropas reģionālais attīstības fonds (ERPF) 
ERPF finansējums: 169 745.00 EUR 
 
Projekta ilgums: 2018.g. 1.aprīlis – 2020.g. 31.marts

 

Plašāku informāciju varat atrast šeit: www.latlit.euwww.europa.eu; #LATLITInterreg V-A Latvijas-Lietuvas pārrobežu sadarbības programmas 2014. – 2020.gadam mērķis ir sekmēt Ignalinas un Daugavpils reģionu ilgtspējīgu sociālekonomisko attīstību, palīdzot tos padarīt konkurētspējīgākus un pievilcīgākus dzīvošanai, uzņēmējdarbībai un tūrismam.

 

Informācija : www.latlit.euwww.europa.eu; #LATLIT

Last updated: 26.06.2024 15:10