Please update your browser

You are using old browser version, which is not technically supported. That way some functions maybe are not available or aren't working right. Using information bellow please update or use another browser.

Free browsers - all browsers provide the same base functions and are easy to use. Choose which browser do you want to download:

  • Bringing neighbours closer

    Bringing neighbours closer

    Welcome to the Interreg V-A Latvia–Lithuania Programme 2014–2020!

    About the programme
  • Bringing neighbours closer

    Bringing neighbours closer

    Welcome to the Interreg V-A Latvia–Lithuania Programme 2014–2020!

  • Bringing neighbours closer

    Bringing neighbours closer

    Welcome to the Interreg V-A Latvia–Lithuania Programme 2014–2020!

Ceļotājiem pieejama jauna mobilā aplikācija par Latvijas un Lietuvas ūdenstilpēm

07 January 2020

Latgales un Aukštaitijas partneru realizētajā projektā „Ekotūrisma attīstība Latvijā un Lietuvā izmantojot ūdens resursus” (Learn Eco Travel) izstrādāta mobilā aplikācija “Pure Water”, ar kuras palīdzību ikviens ezeru, upju, dīķu apmeklētājs bez padziļinātām zināšanām hidrobioloģijā un laboratorijas aprīkojuma – tūrists, makšķernieks, atpūtnieks vai skolēnu grupa – var mēģināt noteikt konkrētās ūdenstilpes ūdens kvalitāti, kā arī mācīties atpazīt ūdenī un krastā mītošos dzīvniekus un augus.

Aplikācija var kalpot kā palīgs ģimenēm, kas ceļo kopā ar bērniem un atpūšas pie ūdeņiem, mācīties izzināt dabu, kopā izpētot ūdeņus un krastus un cenšoties saskatīt arī mazāk pamanāmo. Piemēram, apskatot konkrētā ezera vai upes krastus, pievēršot uzmanību ūdens dzidrībai un virskārtai, krastu apaugumam u. tml., atbildot uz 8 jautājumiem, lietotājs var saņemt informāciju par konkrētās ūdenstilpes ūdens kvalitāti. Savukārt sugu noteicējs ar attēliem un sugu aprakstiem ļauj atpazīt ūdenstilpes tuvumā novērotus dzīvniekus vai augus. Aplikācijā iespējams novērotās sugas saglabāt, tādējādi “krājot” sevis veiktos novērojumus, kas var kalpot bērniem par sava veida sacensību, vienlaikus izzinot apkārtējās vides daudzveidību!

Projekta partneri ir Preiļu, Riebiņu un Aglonas novadi Latvijā, Molētu un Anīkšču rajoni, Paņeveža, kā arī Gražutes un Sartu reģionālo parku direkcija Lietuvā, tāpēc aplikācija “Pure Water” sniedz arī plašāku informāciju par deviņām projekta partneru ūdenstilpēm, kurās bez maksas pieejams projekta laikā iegādātais inventārs atpūtai pie ūdens, tostarp cilvēkiem ar invaliditāti – Preiļu parka kanāliem un dīķiem, Zolvas, Rušonas, Cirīšu ezeriem Latvijā, kā arī Luodis, Šventas, Pastovo ezeriem un Šventoji un Nevežis upēm Lietuvā.

Tāpat aplikācijā pieejami trīs projektā izstrādātie jaunie tūrisma maršruti Latgalē un Aukštaitijā. Maršruti veidoti dažāda veida ceļotājiem – tiem, kas ceļo uz pāris dienām, pieredzējušiem ceļotājiem, kas vēlas uz ilgāku laiku “pazust dabā”, un cilvēkiem ar kustību traucējumiem, un tos visus vieno uzsvars uz dabai draudzīgu ceļošanu un dabas vērtību apzināšanu. Līdz ar to aplikācijas lietotājam ir iespēja arī sameklēt tuvākos apskates objektus, atpūtas vietas, tūrisma infrastruktūru u.tml.

Aplikācija pieejama latviešu un lietuviešu valodā Android un iOs lietotājiem. Aplikāciju izstrādāja SIA “Karšu izdevniecība Jāņa sēta”, piesaistot attiecīgās jomas speciālistus. Tā pieejama GooglePlay un AppStore veikalos:

https://play.google.com/store/apps/details?id=lv.preili.purewater un

https://apps.apple.com/lv/app/t%C4%ABrs-%C5%ABdens/id1485224693

Par projektu

Šī ir tikai viena no daudzajām projekta aktivitātēm, kas realizēta tā laikā no 2018. gada maija. Projekts “Ekotūrisma attīstība Latvijā un Lietuvā, izmantojot ūdens resursus” (LEARN ECO TRAVEL) Nr. LLI-349 tiek īstenots ar Interreg V-A Latvijas – Lietuvas programmas 2014.–2020. gadam atbalstu no 2018. gada 2. maija līdz 2020. gada 1. februārim. Projekta mērķis ir attīstīt tūrisma iespējas Latgalē un Augštaitijā, uzlabojot atpūtas vietas pie ūdens objektiem un veidojot jaunus ekotūrisma produktus un pakalpojumus, tādējādi palielinot apmeklētāju skaitu Latvijas un Lietuvas pierobežas reģionos. Kopējās projekta izmaksas ir 618 194,06 eiro – Eiropas Reģionālā attīstības fonda līdzfinansējums 525 464,95 eiro un projekta partneru līdzfinansējums 92 729,11 eiro apmērā, tostarp Preiļu novada domes līdzfinansējums – 24 973,20 eiro.

Sīkāka informācija www.latlit.eu vai www.preili.lv.

Šī publikācija ir sagatavota ar Eiropas Savienības finansiālo atbalstu. Par šīs publikācijas saturu pilnībā atbild Preiļu novada pašvaldība, un tas nekādos apstākļos nav uzskatāms par Eiropas Savienības oficiālo nostāju.

Informāciju sagatavoja:
Ilona Vilcāne
projekta sabiedrisko attiecību speciāliste

Last updated: 26.06.2024 15:10