-
Bringing neighbours closer
Welcome to the Interreg V-A Latvia–Lithuania Programme 2014–2020!
About the programme
Please update your browser
You are using old browser version, which is not technically supported. That way some functions maybe are not available or aren't working right. Using information bellow please update or use another browser.
Free browsers - all browsers provide the same base functions and are easy to use. Choose which browser do you want to download:
12 December 2018
Š. m. gruodžio 12 d. Latvijos ir Lietuvos turizmo specialistai susirinko į darbo susitikimą ir smegenų šturmo sesiją Preiļi, kad dirbdami kartu sukurtų naujus ekoturizmo maršrutus pasienio regionuose Latgaloje ir Aukštaitijoje. Planuojant projektą „Vandens resursų panaudojimas eko turizmo plėtrai Latvijoje ir Lietuvoje“ (Learn Eco Travel) suplanuota parengti tris naujus turizmo maršrutus – vienai savaitei, savaitgaliui ir specialių poreikių turintiems asmenims.
Susitikime dalyvavo 30 turizmo specialistų, verslininkų ir nevyriausybinių organizacijų atstovų iš projekto partnerių organizacijų – Preili, Riebini ir Aglona regionai Latvijoje, Molėtų ir Anykščių rajonai, Panevėžys, taip pat Gražutės ir Sartų regioniniai parkai Lietuvoje.
Sveikatingumo motyvatorė Vlada Musvydaitė, ėjimo varžybų #walk15 programėlės kūrėja, kalbėjo apie savo patirtį rengiant pėsčiųjų maršrutus ne tik siekiant paskatinti žmones pasivaikščioti, bet ir tuo pačiu mokyti gamtos, kultūros, istorijos pažinimo. V. Musvydaitės teigimu, svarbus motyvacinis aspektas yra atlygis – tai ir įgytos žinios, ir įvairūs apdovanojimai, kuriuos siūlo rėmėjai mainais už nueitus žingsnius.
Vidzemes universiteto kolegijos dėstytojas, turizmo ir aplinkos ekspertas Juris Smaļinskis davė praktinių patarimų, kaip plėtoti maršrutus. Kaip specialistas pripažino, „Learn Eco Travel“ projektui numatyti maršrutai greičiausiai bus skirti vairuotojams, nes jie apima platų Latgalos ir Aukštaitijos regioną. Būtina atsižvelgti, kad maršrutai ir takai būtų gamtai draugiški, pvz. maršruto teritorijoje yra saugomų paukščių lizdai, todėl rekomenduojama dirbti su gamtos apsaugos specialistais, kad maršrutas nepaveiktų jautrių gamtos teritorijų.
Didžioji dienos dalis praleista darbo grupėse, kuriant idėjas galimiems maršrutams, įtraukiant kultūros bei gamtos objektus, ypatingą dėmesį skiriant vandens telkiniams. Parengti maršrutai tinkami tiek pradedantiesiems, tiek patyrusiems keliautojams, taip pat žmonėms su negalia.
Renginio pabaigoje rinkodaros specialistė Lienė Kupča pristatė, kaip keliautojams pasiūlyti kelionės maršrutą įdomiu būdu.
Šiuo metu, remiantis surinktomis idėjomis, tęsiamas trijų maršrutų kūrimas. Kadangi projekte taip pat yra numatyta įsigyti įrangos, skirtos poilsiui prie vandens, įskaitant prieinamumą ir žmonėms su negalia, numatoma įtraukti vandens telkinius į maršrutus, kuriuose ši nauja įranga – motorlaiviai, irklentės, paplūdimio vežimėliai, SUP lentos ir kt. – bus prieinama nemokamai.
Maršrutai bus suprojektuoti ir pasiūlyti keliautojams specialioje svetainėje iki kitų metų turizmo sezono pradžios.
Projektas „Eko turizmo plėtra Latvijoje ir Lietuvoje naudojant vandens išteklius“ (LEARN ECO TRAVEL) Nr. LLI-349 įgyvendinama pagal programą Interreg V-A Latvijos ir Lietuvos 2014–2020 m. nuo 2018 m. gegužės 2 d. iki 2019 m. lapkričio 1 d. Projekto tikslas – plėtoti turizmo galimybes Latgaloje ir Aukštaitijoje, gerinant rekreacinius objektus prie vandens objektų ir kuriant naujus ekologinio turizmo produktus ir paslaugas, taip didinant lankytojų skaičių pasienio regionuose Latvijoje ir Lietuvoje.
Bendra projekto vertė – 618 194,06 Eurų. Anykščių rajono savivaldybės dalis – 79 999,67 Eurų (67 999,71 Eurų Europos regioninės plėtros fondo ir 11 999,96 Eurų Savivaldybės biudžeto lėšų).
Kontaktinė informacija:
Jolanta Jucevičienė
Vyriausioji specialistė
Investicijų ir projektų valdymo skyrius
Anykščių rajono savivaldybės administracija
Last updated: 19.12.2024 15:35