Please update your browser

You are using old browser version, which is not technically supported. That way some functions maybe are not available or aren't working right. Using information bellow please update or use another browser.

Free browsers - all browsers provide the same base functions and are easy to use. Choose which browser do you want to download:

 • Bringing neighbours closer

  Bringing neighbours closer

  Welcome to the Interreg V-A Latvia–Lithuania Programme 2014–2020!

  About the programme
 • Bringing neighbours closer

  Bringing neighbours closer

  Welcome to the Interreg V-A Latvia–Lithuania Programme 2014–2020!

 • Bringing neighbours closer

  Bringing neighbours closer

  Welcome to the Interreg V-A Latvia–Lithuania Programme 2014–2020!

Jaunimo stovykla „Kryžiuočių pėdsakais“ Žagarėje

28 April 2022

Žagarės regioninio parko direkcija įgyvendina 2014-2020 m. Interreg V-A Latvijos ir Lietuvos bendradarbiavimo per sieną programos projektą „Livonijos kryžiuočių pėdsakais Vakarų Žiemgaloje“, Nr. LLI-453, kuriame viena iš priemonių projekto tikslams pasiekti buvo numatyta Lietuvos – Latvijos jaunimo stovykla. Po šv. Velykų nuo 2022 m. balandžio 18 d iki balandžio 22 d. Žagarės dvaro parkas, Žagarės regioninio parko lankytojų centro Gamtos mokykla, visa Žagarė skambėjo nuo smagaus  šurmulio, jaunatviško juoko, muzikos.

Jaunimo stovyklos „Kryžiuočių pėdsakais“ organizatorių komanda atsakingai ruošėsi šiam projektui: patys domėjosi viduramžių žiemgalių gyvenimu, jų kultūra, istoriniu paveldu, rengė jaunimo stovyklos  darbotvarkę, išsamų žiemgalių pristatymą pateiktimis stovyklautojams, rinko ir derino edukacijas su mokytojais ir vadovais, kūrė mankštas, siūlė ir atrinkinėjo žaidimus, kaupė priemones.

Stovykloje dalyvavo po 14 jaunuolių iš Latvijos ir Lietuvos ir du mokytojai iš Lietuvos ir Latvijos. Stovyklos veiklos vyko po 5 dienas. Stovyklautojai susipažino su tarpvalstybiniu Žiemgalos istoriniu paveldu,  tyrinėjo viduramžių žiemgalių gyvenimą piliakalniuose, susipažino su žiemgalių tradicijomis ir kultūra.

Stovyklos metu vyko daug edukacinės veiklos, skirtos jaunimui įgyti naujų žinių apie žiemgalių kraštą, ugdytis praktinės veiklos gebėjimus, socialinės gyvensenos įgūdžius. Stovyklos metu jaunimas turėjo galimybę prisiliesti prie žiemgalių krašto amatų gamindami žiemgališkas lėlytes, mokydamiesi pinti iš vytelių, lipdydami molio dirbinius, gaminosi skydus ir kalavijus, kūrė žiemgalių pilių maketus, kalė monetas, dekoravo daugkartinio naudojimo maišelius žiemgalių tematika, dalyvavo kūrybinėje veikloje gamtoje, keliavo Žagarės ozo ir Mūšos tyrelio telmologinio draustinio pažintiniais takais, įrengė stovyklautojų darbų parodą.

Stovyklos metu vadovų organizuojami įvairūs renginiai leido jaunimui atskleisti savo talentus, įdomiai ir aktyviai praleisti laiką. Jaunimas aktyviai dalyvavo rytinėse mankštose, įvairiose edukacijose, kūrybinėse dirbtuvėse, žygiuose, sportiniuose ir lavinamuosiuose žaidimuose, demonstravo išradingumą kūryboje, šėlo diskotekoje. Įvairūs situaciniai žaidimai ugdė vaikų komandinius įgūdžius, lavino vaizduotę, kūrybinius gebėjimus. Stovyklautojai ne tik linksmindavosi, sportavo, bet ir kasdien pasisėmė geroką dozę sveikatos ir geros nuotaikos.

Netikėta staigmena stovyklautojams –  ekskursija, pramogos su žirgais ir  jojimo pamokos, kurios suteikė stovyklautojams ne tik begalę emocijų, bet ir ugdė fizinį pasiruošimą, ištvermę, užsispyrimą. O kur dar žiemgališka košė? Ji buvo ypač skani gamtoje!

Stovyklautojų žodžiuose nuolat skambėjo žodis SUPER.  Šis žodis apibūdino ir organizuotus renginius,  gerą orą, gamtą, sąlygas ir patalpas, kuriomis naudojosi stovyklautojai, lydėjusį gerą orą, stovyklautojų nuotaikas, puikų komandinį darbą organizuojant šią stovyklą.

Atsisveikinimo vakaras nuo žaidimų palaipsniui perėjo į finalinę diskoteką su įamžinta  stovyklautojų veikla – užfiksuotos smagios, gražios, įdomios jaunimo poilsio akimirkos nepaliko abejingų.  Stovyklautojų veidai švytėjo, nors ir dažno akyse galėjai įžvelgti besibaigiančios stovyklos liūdesį.

Visų stovyklos organizatorių dėka jaunimas patyrė daug teigiamų emocijų, džiaugsmo, šypsenų, malonių potyrių.

Projekto vadovų nuomone stovykla „Kryžiuočių pėdsakais“  buvo prasminga, naudinga, įdomi ir reikalinga. Ji patenkino direkcijos, stovyklos organizatorių, stovyklautojų poreikius, interesus, praturtino jaunimo gyvenimo bendruomenėje patirtį, atvėrė kelią tarpusavio supratimui ir bendradarbiavimui, bendruomeniškumui, įveikiant bendravimo barjerus. Stovyklautojai ugdėsi pasitikėjimą, įveikdami iššūkius, drąsiai reiškė nuomonę, laikėsi priimtų bendravimo ir elgesio taisyklių. Atmosfera stovykloje buvo labai draugiška. Formuodami skirtingas grupes, skatinome bendravimą su naujais žmonėmis. Buvo gera matyti, kad  jaunimas vieni su kitais elgėsi draugiškai ir pagarbiai, išklausė vienas kito nuomonę. Atlikdami įvairias veiklas, stovyklautojai geriau pažino save, atsiskleidė savo kūrybinį potencialą, nuolat vertino savo galimybes, priimdami arba atsisakydami tam tikrų iššūkių. Stovykloje ugdėme paauglių socialines kompetencijas, įtraukdami juos į tikslingai suplanuotą veiklą, formuodami praktinės ir visuomeniškai prasmingos veiklos gebėjimus bei skatindami turiningai ir prasmingai leisti laisvalaikį atostogų metu.

Stovyklautojai buvo aktyvūs, draugiški, ištvermingi. Susirado naujų draugų ir patyrė daug įspūdžių. Stovyklautojai paliko labai šiltus atsiliepimus, jiems labai patiko, kad vadovai buvo labai draugiški, organizavo daug pramogų ir staigmenų.

Last updated: 18.06.2024 09:41