Please update your browser

You are using old browser version, which is not technically supported. That way some functions maybe are not available or aren't working right. Using information bellow please update or use another browser.

Free browsers - all browsers provide the same base functions and are easy to use. Choose which browser do you want to download:

 • Bringing neighbours closer

  Bringing neighbours closer

  Welcome to the Interreg V-A Latvia–Lithuania Programme 2014–2020!

  About the programme
 • Bringing neighbours closer

  Bringing neighbours closer

  Welcome to the Interreg V-A Latvia–Lithuania Programme 2014–2020!

 • Bringing neighbours closer

  Bringing neighbours closer

  Welcome to the Interreg V-A Latvia–Lithuania Programme 2014–2020!

Jungtiniai ir interdisciplininiai mokymai specialistams, dirbantiems su asmenimis, turinčiais neurosensorimotorikos sutrikimus

22 July 2019

2018 m birželio 1 dieną, pradėtas vykdyti bendras Lietuvos-Latvijos universitetų projektas Nr. LLI-352 „Joint and Interdisciplinary long life learning training for professionals working with neuro sensorimotor disorder/Interprof“.

Pagrindinis šio projekto tikslas – apjungiant Šiaulių ir Liepojos universitetų patirtis, sukurti, užregistruoti ir vykdyti mokslo ir praktikos naujovėmis grįstą mokymosi visą gyvenimą programą specialistams, kurių praplėstos reabilitacijos proceso kompetencijos atitiktų darbo rinkos poreikius, sukurtų prielaidas naujų, orientuotų į asmens sveikatinimo specialistų rengimą, regione.

Nustatyta, kad Lietuvos-Latvijos paribio regione trūksta specialistų, kurie, po aktyvaus reabilitacijos periodo, galėtų teikti kvalifikuotą, papildomos ir alternatyviosios medicinos pagalbą asmenims, sergantiems neurosensomotorinėmis ligomis. Todėl projekto metu siekiama didinti Lietuvos – Latvijos paribio regiono specialistų, įsitraukimą į darbo rinkos santykius per inovatyvias ir tarpdisciplinines mokymosi strategijas.

80 specialistų iš Šiaulių ir Kuržemės regionų dalyvauja jungtinėse alternatyvios kineziterapijos, logoterapijos, Montesori, ergoterapijos, gyvūnų (šunų, žirgų bei delfinų) ir muzikos terapijos mokymų programose parengtose remiantis mokslo ir praktikos pasiekimais.

Pagrindinis projekto rezultatas – apmokyti komandoje dirbti skirtingų sričių specialistus, gebančius derinti skirtingas reabilitacijos metodikas, atsižvelgiant į individualius paciento poreikius, galimybes ir pažeidimo pobūdį.

Pagrindinė šio projekto naujovė yra tai, kad kartu mokysis skirtingų sričių specialistai, jie bus supažindinti su naujomis ir efektyviomis reabilitacijos priemonėmis ir metodikomis, bei bus išmokyti dirbti su įranga, padėsiančia taikyti reabilitacijos metodikas kiekvienam pacientui individualiai. Taip pat reabilitacijos procesą papildydami efektyviomis netradicinėmis ir alternatyviomis (meno ir gyvūnų terapija) metodikomis.

Projekto trukmė: 24 mėnesiai. Projekto biudžetas 287550,5 Eur., o finansuojamas iš Europos regioninės plėtros fondo (ERPF) – 244 0417,92

Kontaktai pasiteirauti plačiau apie projektą: shsc@su.lt

Link to article: https://www.etaplius.lt/jungtiniai-ir-interdisciplininiai-mokymai-specialistams-dirbantiems-su-asmenimis-turinciais-neurosensomotorikos-sutrikimus

Last updated: 21.06.2024 11:26