Please update your browser

You are using old browser version, which is not technically supported. That way some functions maybe are not available or aren't working right. Using information bellow please update or use another browser.

Free browsers - all browsers provide the same base functions and are easy to use. Choose which browser do you want to download:

 • Bringing neighbours closer

  Bringing neighbours closer

  Welcome to the Interreg V-A Latvia–Lithuania Programme 2014–2020!

  About the programme
 • Bringing neighbours closer

  Bringing neighbours closer

  Welcome to the Interreg V-A Latvia–Lithuania Programme 2014–2020!

 • Bringing neighbours closer

  Bringing neighbours closer

  Welcome to the Interreg V-A Latvia–Lithuania Programme 2014–2020!

„Kurk, kad išliktum“ – projektas teikiantis vilties

25 June 2019

Zarasų kultūros centras nuo 2018 m. birželio 1 d. vykdo 2014–2020 m. Interreg V-A Latvijos ir Lietuvos bendradarbiavimo per sieną programos projektą Nr. LLI-337 „Daugpilio ir Zarasų rajonų atskirtų teritorijų gyventojų kūrybiškumo, aktyvumo ir verslumo skatinimas, pasitelkiant sociokultūrines priemones. Kurk, kad išliktum“. Visi šie ilgi pavadinimai dažnai suklaidina paprastą žmogų – „Švaistomi Europos pinigai!“, „O kas man iš to?“. Kontraargumentuodama tokioms nuomonėms, projekto vadovė Aleksandra Pulokienė dalinasi dvylikos mėnesių (iš aštuoniolikos) rezultatais, kurių pavyko pasiekti vykdant šį projektą: „Labai džiaugiamės, kad Zarasų rajonas pagaliau turi profesionalią mobilią sceną. Vasaros lauko renginių žiūrovas net nesusimąsto, kiek kainuoja scenos nuoma ir kiti techniniai renginių kaštai, kurie atsieina daugiau nei honorarai profesionaliems atlikėjams ir pramoginių paslaugų tiekėjams. Dabar tikimės, kad galėsime daugiau investuoti į turinį, o ne į techninį renginių aptarnavimą. Taip pat Zarasų kultūros centras įsigijo mobilią garso ir apšvieitimo techniką, lauko baldus, sėkmaišius ir kitas priemones, kurios rajono renginiams suteiks daugiau techninio profesionalumo, patogumo. Nereiks dainuoti ant kultūros namų laiptų.“

Prisimindama projekto veiklas, projekto vadovė dalijosi įspūdžiais: „Nuoširdžiai džiaugiuosi, kad į projekto „Kurk, kad išliktum“ veiklas aktyviai įsitraukė rajono bendruomenė ir, nors projekto tikslinė grupė buvo Avilių, Suvieko ir Turmanto gyventojai, prisidėjo Salako ir kitų kaimelių žmonės, o tai parodo, kad mūsų veiklos nebuvo vien tik „dėl varnelės“. Suorganizavome labai šiltą konferenciją Zarasų ir Daugpilio rajono gyventojams apie tai, kaip geresnes gyvenimo sąlygas galime užtikrinti patys kurdami, mokydamiesi, imdamiesi amatų ir smulkaus verslo. Tris mėnesius mokėmės keramikos amato su charizmatiška eksperte iš Daugpilio Mairita Folkmane, o dalyviams iš Zarasų rajono buvo nemokamai suteikiamas transportas dalyvauti užsiėmimuose. Surengėme tris Šeimos festivalius Aviliuose, Suvieke ir Turmante, norėdami parodyti, kad ne visada šventės masiškumas atspindi jos kokybę ir emocijas, kurias išsineša žiūrovai ir dalyviai. Ir aš pasakoju tik apie Zarasų kultūros centro organizuotas veiklas, o kur dar veiklos Daugpilio rajono pusėje!“.

Projektas jau išeina į finišo tiesiąją, bet rezerve dar liko keletas patrauklių ir naudingų veiklų. Birželio mėnesį startuos pynimo iš vytelių kursai, po to – fotografijos kursai, dj, šviesos ir garso operatorių kursai bei įspūdingas šviesų ir garso šou ant Laukesos ežero, simboliškai jungiančio Zarasų ir Daugpilio rajonus. Laukite tęsinio.

 

Informacija apie projektą:

Projekto trukmė: nuo 2018 m. birželio 1 d. iki 2019 m. lapkričio 30 d. (18 mėnesių)

Projekto biudžetas – 226 937,00 Eur

Europos regioninės plėtros fondo bendrasis finansavimas – 192 896,45 Eur

 

Už šio straipsnio turinį atsako Zarasų rajono savivaldybės kultūros centras. Jokiomis aplinkybėmis negali būti laikoma, kad jis atspindi Europos Sąjungos nuomonę.

Related tags:

Last updated: 18.06.2024 09:41