Please update your browser

You are using old browser version, which is not technically supported. That way some functions maybe are not available or aren't working right. Using information bellow please update or use another browser.

Free browsers - all browsers provide the same base functions and are easy to use. Choose which browser do you want to download:

 • Bringing neighbours closer

  Bringing neighbours closer

  Welcome to the Interreg V-A Latvia–Lithuania Programme 2014–2020!

  About the programme
 • Bringing neighbours closer

  Bringing neighbours closer

  Welcome to the Interreg V-A Latvia–Lithuania Programme 2014–2020!

 • Bringing neighbours closer

  Bringing neighbours closer

  Welcome to the Interreg V-A Latvia–Lithuania Programme 2014–2020!

Liepājā notika pirmās starptautiskas teorētiskās apmācības Latvijas un Lietuvas glābējiem uz ūdens

30 August 2017

24. augustā Liepājā norisinājās Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) rīkotās teorētiskās apmācības glābējiem uz ūdens projekta “Koordinācijas attīstība un kapacitātes palielināšana glābējiem Baltijas jūras piekrastē” ietvaros.

 

Teorētisko mācību laikā tika pilnveidota Latvijas un Lietuvas glābēju sadarbība un pieredzes apmaiņa, kas saistīta ar drošību jūras piekrastē. Apmācībās tika pārrunātas tādas tēmas kā glābēju izglītība, pamatnostādnes pirmās palīdzības sniegšanā, prevencija par drošību pie ūdens, kā arī darba grupās tika izspēlētas dažādas iespējamās situācijas, kas saistītas ar glābšanas darbiem uz ūdens. Apmācības vadīja SIA “Alfa ABC” pasniedzēja Judīte Oškalne un Starptautiskās glābēju asociācijas instruktori no Latvijas un Igaunijas.

Teorētiskajās mācībās piedalījās pārstāvji no VUGD, Klaipēdas apgabala ugunsdzēsības un glābšanas pārvaldes, Liepājas pašvaldības policijas,  Pāvilostas novada pašvaldības un pašvaldības policijas, Jūras meklēšanas un glābšanas koordinācijas centra, Valsts robežsardzes Ventspils pārvaldes, Ventspils pilsētas pašvaldības policijas, Valsts policijas un Neringas pašvaldības akciju sabiedrības “Neringos komunalininkas”.

VUGD Kurzemes reģiona brigādes komandiera vietnieks Staņislavs Ļisovenko semināru vērtē atzinīgi, “Ir noslēdzies vērtīgs pasākums, kur VUGD amatpersonām bija iespēja dalīties pieredzē ar citiem dienestiem un institūcijām. Pieredzējušu instruktoru vadībā tika pilnveidotas iemaņas pirmās palīdzības sniegšanā, papildinātas teorētiskās zināšanas par glābēju aprīkojumu, kā arī apgūta Igaunijas instruktoru pieredze par preventīvajiem pasākumiem, kas saistīti ar drošību pie ūdens. Ir tikai pozitīvi, ka mūsu amatpersonām ir iespēja papildināt zināšanas. Turpinot projekta aktivitātes, nākošais seminārs būs domāts ūdenslīdējiem, kas norisināsies 14.septembrī Liepājā.”

Last updated: 21.06.2024 11:26