Please update your browser

You are using old browser version, which is not technically supported. That way some functions maybe are not available or aren't working right. Using information bellow please update or use another browser.

Free browsers - all browsers provide the same base functions and are easy to use. Choose which browser do you want to download:

 • Bringing neighbours closer

  Bringing neighbours closer

  Welcome to the Interreg V-A Latvia–Lithuania Programme 2014–2020!

  About the programme
 • Bringing neighbours closer

  Bringing neighbours closer

  Welcome to the Interreg V-A Latvia–Lithuania Programme 2014–2020!

 • Bringing neighbours closer

  Bringing neighbours closer

  Welcome to the Interreg V-A Latvia–Lithuania Programme 2014–2020!

Nauja aikštelė – nauja veikla vaikams

16 June 2022

Žagarės regioninio parko direkcija nuo 2020 m. įgyvendina 2014-2020 m. Interreg V-A Latvijos ir Lietuvos bendradarbiavimo per sieną programos projektą „Livonijos kryžiuočių pėdsakais Vakarų Žiemgaloje“ Nr. LLI-453, kur viena iš pagrindinių veiklų Žagarėje – rekreacinių-edukacinių įrenginių statyba Žagarės regioninio parko rekreacinėje zonoje prie Žvelgaičių ežero ir piliakalnio. Įrengta aikštelė Žagarės regioninio  parko lankytojus džiugina jau beveik visus metus, o šiais metais sutvarkyta ir Žvelgaičių ežero pakrantė.

Rekreacinė zona prie Žvelgaičių ežero ir piliakalnio – viena mėgstamiausių ir lankomiausių vietų Žagarės regioniniame parke. Ypač šiltuoju sezonu lankytojų čia netrūksta. Vėsesnėmis dienomis lankytojai keliauja Žagarės ozo pažintiniu taku aplink Žvelgaičių ežerą, kuris iš naujo atrastas Covid-19 pandemijos metu, grožisi ežero panorama, jį supančiais pušynais ir ozo kalvomis. Karštomis vasaros dienomis leidžia laiką prie vandens, iškylauja ar stovyklauja. Tačiau šioje teritorijoje jau prieš keletą metų neliko pramogų vaikams, kuomet buvusi medinė vaikų žaidimų aikštelė ir sūpynės tapo nesaugūs bei netinkami naudoti, ir buvo panaikinti.

Įgyvendinant 2014-2020 m. Interreg V-A Latvijos ir Lietuvos bendradarbiavimo per sieną programos projektą „Livonijos kryžiuočių pėdsakais Vakarų Žiemgaloje“ Nr. LLI-453 didžiausioje rekreacinės zonos poilsiavietėje „Prie pušyno“ pastatytas naujas rekreacinių įrenginių kompleksas vaikams. Jo tikslas – suteikti galimybę praleisti įdomų ir aktyvų laisvalaikį gamtoje. Kompleksą sudaro įvairūs daugiafunkciniai įrenginiai skirti žaidimui, aktyviam poilsiui, rekreacijai ir edukacijai. Įrenginiai skirti įvairaus amžiaus vaikams. Čia galima rasti laipiojimo sienų ir platformų, balansavimo juostų su virvėmis, kabančių ir judančių tiltų, rąstų takelių, šokinėjimo diskų, kurie sudaro tarsi didelį kliūčių taką. Įrenginių akcentas – daugiafunkcinis teminis žaidimų įrenginys „Laivas“, sudarytas iš 3 pagrindinių dalių: „Laivo irklo“, „Laivo kamino“ ir „Laivo korpuso“. Tarsi į krantą iš ežero išmestas „kryžiuočių laivas“ skirtas vaikams nuo 3 metų amžiaus. Kiekviena laivo dalis sudaryta iš įvairių laipiojimui skirtų elementų ir kelių aukštų platformų su galimybe vaikams įlysti į vidų. Mėgstantiems pasisupti skirtos 2 sūpynės: įprastos skirtos vaikams nuo 4 metų, bei vadinamasis „paukščio lizdas“. Mažųjų pirščiukams pamiklinti skirti edukaciniai-motorinių įgūdžių įrenginiai „Žvaigždžių žiedai“ bei „Broliai lokiai“.

Įrengtos vaikų žaidimų aikštelės pagrindinės konstrukcijos pagamintos iš perdirbto plastiko medžiagos, atitinkančios galiojančius ES standartus. Tai viena pirmųjų tokių vaikų žaidimų aikštelių Lietuvoje, pagaminta būtent iš perdirbto plastiko, kuris yra ne tik ilgaamžiškesnis lyginant su mediena, bet ir nereikalaujantis nuolatinės priežiūros bei atnaujinimo. Įrenginiai pagaminti Vokietijoje, Žagarės regioniniame parke juos pastatė UAB „Naujieji ženklai“.

Įgyvendinant tą patį minėtą projektą poilsiavietėje „Prie pušyno“ taip pat sutvarkyta Žvelgaičių ežero pakrantė. Pirmiausia pašalinti pakrantėje augę krūmai, vandens augmenijos ir dumblo sluoksnis, o išvalytos pakrantės vandens zonoje užpiltas žvyras, pakrantėje ir tinklinio aikštelės teritorijoje įrengta smėlio danga. Iš viso sutvarkyta beveik 200 metrų Žvelgaičių ežero pakrantės. Darbus atliko Loretos Petkevičienės individuali įmonė iš Radviliškio.

Poilsiavietėje „Prie pušyno“ ne tik vyksta įvairūs renginiai, jau trečius metus čia taip pat suskambės ir Žagarės vyšnių festivalio koncertinė programa, bet atvykusius lankytojus taip pat džiugina gausybė pavėsinių, informacinių stendų, krepšinio ir tinklinio aikštelės. Nuo šiol poilsiavietėje jie ras ir naują didžiulę vaikų žaidimų aikštelę ant smėlėtos Žvelgaičių ežero pakrantės. Nuolatinis vaikų šurmulys tik patvirtina, kad tokio įrenginio Žagarei labai reikėjo.

            Ši informacija parengta naudojant Europos Sąjungos finansinę paramą. Už šios informacijos turinį atsako Žagarės regioninio parko direkcija. Jokiomis aplinkybėmis negali būti laikoma, kad jis atspindi Europos Sąjungos nuomonę.

            2014-2020 m. Interreg V-A Latvijos ir Lietuvos bendradarbiavimo per sieną programos projekto Nr. LLI-453 „Livonijos kryžiuočių pėdsakais Vakarų Žiemgaloje“ trukmė: nuo 2020-08-01 iki 2022-07-31. Visas projekto biudžetas: 838 982,51 Eur (Europos regioninės plėtros fondo finansavimas: 713 135,10 Eur), iš jo Žagarės regioninio parko direkcijos biudžetas: 227 754,95 Eur (Europos regioninės plėtros fondo finansavimas: 193 591,70 Eur).

            Daugiau informacijos galima rasti svetainėse www.latlit.eu; www.europa.eu.

Last updated: 26.06.2024 15:10