Please update your browser

You are using old browser version, which is not technically supported. That way some functions maybe are not available or aren't working right. Using information bellow please update or use another browser.

Free browsers - all browsers provide the same base functions and are easy to use. Choose which browser do you want to download:

 • Bringing neighbours closer

  Bringing neighbours closer

  Welcome to the Interreg V-A Latvia–Lithuania Programme 2014–2020!

  About the programme
 • Bringing neighbours closer

  Bringing neighbours closer

  Welcome to the Interreg V-A Latvia–Lithuania Programme 2014–2020!

 • Bringing neighbours closer

  Bringing neighbours closer

  Welcome to the Interreg V-A Latvia–Lithuania Programme 2014–2020!

Noslēgušās divu dienu starptautiskās apmācības “Skolēnu uzņēmējdarbība”

26 August 2017

2017. gada 21. – 22. augustā Daugavpils Universitātē (DU) noritēja divu dienu (16. ak.stundu) starptautiskās apmācības “Skolēnu uzņēmējdarbība”.

2017. gada 21. – 22. augustā Daugavpils Universitātē (DU) noritēja divu dienu (16. ak.stundu) starptautiskās apmācības “Skolēnu uzņēmējdarbība”, kurās piedalījās ekonomikas un komerczinību vidusskolu, ģimnāziju un profesionālo skolu skolotāji no Latvijas un Lietuvas. Apmācības tika organizētas Latvijas – Lietuvas pārrobežu sadarbības programmas 2014. – 2020. gadam projekta “Mentorings jauniešu uzņēmējdarbības atbalstam, BONUS LT-LV” ietvaros. Tajās piedalījās skolotāji no Latgales, Zemgales, Kurzemes,  Utenas, Paņevežas, Šauļu, Klaipēdas, Kauņas reģioniem.

Apmācību mērķis bija veicināt skolotāju padziļinātu izpratni par uzņēmējdarbību skolās, iepazīstināt ar projekta aktivitātēm, tā ietvaros izstrādātajiem apmācību materiāliem, kurus būs iespējams integrēt mācību stundās, kā arī viņi tika informēti un aicināti aktīvi iesaistīties konkursos “Starptautiskais jauno inovātoru konkurss” un “Starptautiskajam biznesa līderu konkurss”. Galvenais projekta vadītāju un tā mentoru uzdevums ir padarīt uzņēmējdarbību saprotamu un vienkāršu, sniedzot jebkura līmeņa atbalstu visa projekta laikā kā skolēniem, tā arī skolotājiem.

Apmācību pirmo dienu atklāja Daugavpils pilsētas domes Attīstības departamenta Stratēģiskās plānošanas un starptautisko sakaru nodaļas starptautisko projektu koordinatore Jolanta Uzuliņa, kas prezentēja Daugavpili un tās pievilcību biznesa attīstībai pilsētā un Latgales reģionā. Pēc tam skolotājiem tika prezentētas mācību materiāla – grāmatas  tēmas (sociāli atbildīga uzņēmējdarbība, intelektuālais īpašums, uzņēmējdarbības organizācija, radošā domāšana, uzņēmējdarbības ētika, mārketings, produkta izstrāde un virzība tirgū, uzņēmējdarbības vide Latvijā un Lietuvā u.c.), kas tiks izdota un skolotājiem pieejama jau š.g. septembra beigās. Grāmatas autori ir Dr. paed. Inta Ostrovska (DU), Dr. oec. Ludmila Aleksejeva (DU), Vytautas Stankevičius (PVC – Project management center, Lietuva), Prof. Dr. Rūta Čiutiene (Kauņas Tehnoloģiju universitāte (KTU), Lietuva), prof. , Dr. oec. Asta Savanevičiene (KTU, Lietuva). Skolotāji tika iepazīstināti arī ar MOOCs platformu.

Apmācību turpinājumā dalībnieki piedalījās meistarklasēs, kuras vadīja grāmatas autori. Tajās pārstāvētās tēmas bija cieši saistītas ar pašreiz izstrādes procesā esošās grāmatas tēmām, kas tika atraktīvi demonstrētas skolotājiem un balstītas gan uz zinātniskā, gan praktiskā pamata.

Otrajā apmācību dienā skolotājiem motivējošas apmācības aizvadīja eksperte mērķu sasniegšanā, SIA “DK PROJECTS” īpašniece ar uzņēmuma bāzes vietu Daugavpilī, koučs Daina Kriviņa. Skolotāji piedalījās grupu darbos, veica pašnovērtējumu, iedvesmojās jaunām idejām, dalījās ar savu unikālo pieredzi, iepazinās ar jaunām, neformālām mācību metodēm, kas var tikt izmantotas vadot stundas skolā u.c. interaktīviem un interesantiem paņēmieniem. Apmācības noslēdza ekskursija pa Daugavpils pilsētu gida pavadībā.

Ikviens dalībnieks saņēma sertifikātu, kas apliecina viņu dalību divu dienu (16. ak.stundu) starptautiskajās apmācībās “Skolēnu uzņēmējdarbība”.

Jau 21. septembrī tiek plānota projekta oficiālā atklāšanas konference Latvija un Lietuvā vienlaicīgi. Ikvienam interesentam tā būs pieejama live versijā.

Last updated: 21.06.2024 11:26