Please update your browser

You are using old browser version, which is not technically supported. That way some functions maybe are not available or aren't working right. Using information bellow please update or use another browser.

Free browsers - all browsers provide the same base functions and are easy to use. Choose which browser do you want to download:

 • Bringing neighbours closer

  Bringing neighbours closer

  Welcome to the Interreg V-A Latvia–Lithuania Programme 2014–2020!

  About the programme
 • Bringing neighbours closer

  Bringing neighbours closer

  Welcome to the Interreg V-A Latvia–Lithuania Programme 2014–2020!

 • Bringing neighbours closer

  Bringing neighbours closer

  Welcome to the Interreg V-A Latvia–Lithuania Programme 2014–2020!

Otrā mācību brauciena diena Prāgā veltīta pilsētplānošanai

02 November 2018

Mācību brauciena Prāgā, Čehijā laikā projekta “Trans-form” (LLI-386) partneru pārstāvji apmeklēja Prāgas plānošanas un attīstības institūtu (IPR Prague), kas ir Prāgas pilsētas domes izveidots konceptuālais centrs, kur koordinē pilsētas arhitektūru, pilsētplānošanu, attīstību, izveidi un pārvaldību. Institūts galvenokārt izstrādā un koordinē dažādus pilsētplānošanas dokumentus, un viens no pilsētas 28 attīstības plāniem ir degradēto teritoriju attīstības plāns, kurš ietver vīziju par 3 dažādu veidu apgabalu attīstību Prāgā- kopā 4600 ha degradēto, transformējamo un izaugsmes teritoriju.

Vēlāk projekta speciālisti apmeklēja Arhitektūras un metropoles plānošanas centru (CAMP), kurš paredzēts kā izstāžu zāle un ir galvenais punkts publiskiem informācijas avotiem un diskusijām ikvienam, kam interesē Prāgas attīstība. Vislielāko iespaidu atstāja unikālas lielekrāna projekcijas un interaktīvas iekārtas, ar kuru palīdzību centra apmeklētājs var plānot dažādus pilsētvides elementus, un balstoties uz cēloņu-seku principu, uzzināt, kas mainās pilsētā, piemēram, palielinot tūristu vai automašīnu skaitu tajā.
Trešās brauciena dienas noslēgumā projekta „Trans-form” grupa kopā ar Prāgas pilsētplānošanas speciālistiem devās uz bijušo Walter Motors rūpnīcas industriālo zonu. Agrākajā lidmašīnu detaļu un motoru ražošanas teritorijā īstenots ievērojams būvniecības projekts „Waltrovka”. 17 ha degradētajā teritorijā tagad izbūvēti vairāk nekā 650 dzīvokļi 5 līdz 7 stāvu ēkās, 50 rindu dzīvojamās mājas, biroju ēkas, veikali un 2 ha liels parks.
Rezumējot mācību brauciena uz Prāgu laikā redzēto un dzirdēto, pilsētas mērķis tās degradētajās teritorijās ir būvēt jaunas dzīvojamās mājas, biroju ēkas un zaļās zonas, lai veicinātu apdzīvotību, ekonomisko aktivitāti tuvāk pilsētas centram.

Last updated: 26.06.2024 15:10