Please update your browser

You are using old browser version, which is not technically supported. That way some functions maybe are not available or aren't working right. Using information bellow please update or use another browser.

Free browsers - all browsers provide the same base functions and are easy to use. Choose which browser do you want to download:

 • Bringing neighbours closer

  Bringing neighbours closer

  Welcome to the Interreg V-A Latvia–Lithuania Programme 2014–2020!

  About the programme
 • Bringing neighbours closer

  Bringing neighbours closer

  Welcome to the Interreg V-A Latvia–Lithuania Programme 2014–2020!

 • Bringing neighbours closer

  Bringing neighbours closer

  Welcome to the Interreg V-A Latvia–Lithuania Programme 2014–2020!

Partners meeting in Visaginas

13 September 2019

2019 m. rugsėjo 10 d. Visagino kūrybos namuose įvyko Tarptautinio projekto „Sveikas gyvenimas – pirmieji žingsniai kuriant laimingą ateitį“ („Healthy life – first steps in creating happy future“) (Healthylife) kodas Nr. LLI-329 partnerių darbinis vizitas. Susitikimo programa buvo labai turininga ir tikslingai suplanuota. Pirmoje susitikimo dalyje projekto administracinė grupė aptarė artėjančias veiklas: sportinių Olimpinių žaidynių organizavimą Dagdos mieste ir kulinarinio konkurso jaunimui „Master Chef“ organizavimą Visagino mieste.
Olimpinės žaidynės vyks 2019 m. rugsėjo 27 d. naujai renovuotame Dagdos miesto stadione. Reikia paminėti, kad tai viena iš svarbių projekto veiklų – stadiono renovacijos darbai.Kalbant apie Olimpines žaidynes, numatyta, kad jose dalyvaus po 30 dalyvių (14–18 m. amžiaus) iš Visagino ir Dagdos savivaldybių, iš jų 10 mažiau galimybių turintys dalyviai.
Jaunieji olimpiečiai varžysis šešiuose žaidynių etapuose, kurie šiuo metu yra derinami su sporto specialistais.
Žaidynių dalyvių saugumą užtikrins 20 darbuotojų: sporto treneriai, mokytojai, savanoriai, gydytojai ir kt.
Norinčius dalyvauti žaidynėse ir išbandyti savo jėgas kviečiami registruotis el. paštu elena.malyavko@vkn.lt iki 2019-09-18.
Atkreipiame Jūsų dėmesį, kad renginys vyks pagal tarptautinį projektą „Sveikas gyvenimas – pirmieji žingsniai ties laiminga ateitimi“ ir dalyvavimas yra nemokamas.

Antras svarbus projekto renginys yra kulinarinis konkursas jaunimui „Master Chef“ , kuris vyks lapkričio 22–23 dienomis Visagino mieste. Reikia paminėti, kad pagal šį projektą yra renovuotos patalpos Visagino kūrybos namuose (Sedulinos al. 49) ir yra įrengta virtuvė, valgomasis bei konferencijų salė. Kulinariniame konkurse jaunimui „Master Chef“ kviečiami dalyvauti po 12 jaunuolių (14-18 m. amžiaus) iš Latvijos ir Lietuvos. Šiuo metu yra sprendžiami organizaciniai klausimai dėl šio konkurso organizavimo. Informaciją dėl dalyvių atrankos bus paskelbta vėliau, sekite žinias mūsų interneto tinklalapyje www.vkn.lt.
Antra šio susitikimo programos dalis buvo skirta testuojamų programų rezultatų pristatymui ir aptarimui. Primename, kad pagal šį projektą buvo parengtos ir testuojamos 4 neformaliojo ugdymo programos: sveika mityba, sportas ir jo poveikis sveikatai, ekologija ir gamtos tausojimas, žalingų įpročių prevencija. Programos buvo testuojamos nuo 2019 m. vasario mėn. iki birželio mėn. Visagino ir Dagdos savivaldybėse. Kiekvienoje programoje dalyvavo po 16 jaunuolių. Įgyvendinant testuojamas programas, jų dalyviai turėjo galimybę dalyvauti teoriniuose bei praktiniuose užsiėmimuose, kurių metu sportavo, gamino sveikus patiekalus, susipažino su žalingų įpročių prevencija, ekologija ir gamtos tausojimo principais. Dviejų šalių mokytojai pristatę išvadas ir rezultatus, pasidalijo savo įžvalgomis ir pateikė informaciją, ką reikėtų keisti ir kokiai programos tematikai reikalinga skirti daugiau dėmesio, kokie metodai buvo efektyviausi, bei kas šiose programose sudomino šiuolaikinį jaunimą. Išsamios išvados ir pasiūlymai apie testuojamas programas bus publikuojamos kitame mūsų straipsnyje.
Trečioje mūsų susitikimo dalyje projekto partneriai iš Latvijos aplankė projekto metu renovuotas Kūrybos namų patalpas (Sedulinos al.49). Netrukus ir mes turėsime galimybę pamatyti bei išbandyti naujai renovuotą stadioną Dagdos savivaldybėje.

Sekite informaciją tinklalapyje www.vkn.lt bei socialinio tinklo „Facebook“ paskyroje „Healthy life“.
Dėl papildomos informacijos prašome kreiptis į Eleną Malyavko, elena.malyavko@vkn.lt.
Daugiau informacijos apie Latvijos – Lietuvos bendradarbiavimo apibus sienos programą galima rasti www.latlit.eu ir www.europa.eu.
Šis straipsnis parengtas naudojant Europos Sąjungos finansinę paramą. Už šio straipsnio turinį atsako Visagino kūrybos namai. Jokiomis aplinkybėmis negali būti laikoma, kad jis atspindi Europos Sąjungos nuomonę. www.latlit.eu ir www.europa.eu.
Projektą finansuoja 2014-2020 Interreg V-A Latvijos ir Lietuvos programa.

Last updated: 15.04.2024 12:38