Please update your browser

You are using old browser version, which is not technically supported. That way some functions maybe are not available or aren't working right. Using information bellow please update or use another browser.

Free browsers - all browsers provide the same base functions and are easy to use. Choose which browser do you want to download:

 • Bringing neighbours closer

  Bringing neighbours closer

  Welcome to the Interreg V-A Latvia–Lithuania Programme 2014–2020!

  About the programme
 • Bringing neighbours closer

  Bringing neighbours closer

  Welcome to the Interreg V-A Latvia–Lithuania Programme 2014–2020!

 • Bringing neighbours closer

  Bringing neighbours closer

  Welcome to the Interreg V-A Latvia–Lithuania Programme 2014–2020!

PATIRTIES MAINAI TARP LIETUVOS IR LATVIJOS ,,BALTŲ KELIO“ OBJEKTŲ

29 July 2021

Kultūrinis turizmo maršrutas „Baltų kelias“ apima daugiau nei 110 turizmo objektų Lietuvoje ir Latvijoje, trijose baltų gyventose žemėse: kuršių, žiemgalių ir sėlių. Į šį maršrutą patenka – piliakalniai, muziejai, gamtos ir kultūros objektai, edukacinės programos ir amatų centrai.

Siekiant pasisemti patirties, susipažinti su baltų kultūrą ir baltų žemėmis liepos 20 – 21 d., kartu su atstovais iš Lietuvos Kuržemės ir Žemaitijos „Baltų kelio“ objektų, keliauta į dviejų dienų mainų kelionę po Latvijos Žiemgalos ir Latvijos Sėlos žemes. Grupę lydėjo gidė, kuri projekto metu baigė kultūros kelio „Baltų kelias“ mokymus. Gidė pateikė daugybę įdomių faktų susijusių su baltų kultūra ir baltų žemėmis. Mainų kelionės metu buvo aplankyta Bauskės pilis, kurioje pristatyti pilies muziejaus fondai, baltų žemių suskirstymas. Apžiūrėti Koknesės viduramžių pilies griuvėsiai, iš vietinės gidės išgirsta daug legendų ir istorijų, kuriomis apipinta ši pilis.

Antrą kelionės dieną aplankytas Gederto Eliaso Jelgavos istorijos ir meno muziejus, kuriame susipažinta su Jelgavos reikšmingiausiais istoriniais įvykiais nuo seniausių laikų iki šių dienų. Pristatyti atnaujinti ir turizmui pritaikyti Dobelės pilies griuvėsiai. Medinėje Tervetės pilyje esančiame muziejuje pristatyta ekspozicija apie senąją Žiemgalos ir Tervetės istoriją.

Patirties mainų veikla tarp Lietuvos ir Latvijos „Baltų kelias“ objektų vykdyta įgyvendinant 2014-2020 m. Interreg V-A Latvijos ir Lietuvos bendradarbiavimo per sieną programos projektą „Baltų kultūros pažinimo skatinimas ir žinomumo apie tarptautinį kultūros kelią „Baltų kelias“ didinimas“ (LLI-447, akr. „Tyrinėk baltus“).

Visas projekto biudžetas – 869 689,01 Eur. Iš jų – bendrasis Europos regioninės plėtros fondo finansavimas – 739 235,65 Eur.

Apie patirties mainus daugiau informacijos galima rasti www.klaipedosrajonas.lt.

Už šio straipsnio turinį atsako Klaipėdos rajono turizmo informacijos centras. Jokiomis aplinkybėmis negali būti traktuojama, kad jis atspindi Europos Sąjungos nuomonę.

Related tags:

Last updated: 26.06.2024 15:10