Please update your browser

You are using old browser version, which is not technically supported. That way some functions maybe are not available or aren't working right. Using information bellow please update or use another browser.

Free browsers - all browsers provide the same base functions and are easy to use. Choose which browser do you want to download:

  • Bringing neighbours closer

    Bringing neighbours closer

    Welcome to the Interreg V-A Latvia–Lithuania Programme 2014–2020!

    About the programme
  • Bringing neighbours closer

    Bringing neighbours closer

    Welcome to the Interreg V-A Latvia–Lithuania Programme 2014–2020!

  • Bringing neighbours closer

    Bringing neighbours closer

    Welcome to the Interreg V-A Latvia–Lithuania Programme 2014–2020!

Pilot implementation on educational programs in Lithuania

20 May 2019

Visagino kūrybos namai įgyvendina tarptautinį projektą „Sveikas gyvenimas – pirmieji žingsniai ties laiminga ateitimi“/LLi-329. Projekto partneriai – Dagdos savivaldybė (Latvija).

Projekto pradžioj e, pasitelkus kiekybinį tyrimą, vyko jaunuolių iš Visagino ir Dagdos savivaldybių apklausa. Tyrimo tikslas buvo išsiaiškinti ką jaunuoliai žino apie ekologiją, žalingus įpročius, sportą bei sveiką mitybą. Suvedus rezultatus, išaiškėjo, kad jaunuoliai neturi daug žinių šiose srityse, arba žinios yra klaidingos. Taip pat išaiškėjo, kad dalis jaunuolių yra priklausomi nuo kompiuterio, nežino apie priklausomybių pasekmes, nesveikai maitinasi, nesportuoja ir nežino, kas turėtų rūpintis ekologinių problemų sprendimu, bei kaip reikėtų prisidėti, tausojant gamtos išteklius.

Remiantis apklausos rezultatais, buvo  rengiamos 4 programos, kuriose numatyta nagrinėti pačius aktualiausius klausimus.

Programą „EKOLOGIJA“ sudarė 12 teorinių paskaitų ir praktiniai užsiėmimai.

Programos metu buvo nagrinėjamos šios pagrindinės temos: Ekologija kasdieniniame gyvenime“, „Atliekų rūšiavimas“, „ Buitinė chemija – kaip nepakenkti sveikatai“, „Asmeninė sauga – kaip elgtis miškuose, prie vandens“, „Mūsų miškų flora ir fauna“, Kūrybinės dirbtuvės „Informacinių skrajučių ekologijos tematika kūrimas“.

Užsiėmimai vyko ketvirtadieniais nuo 16.00 val. iki 18.00 val.

Ypatingas dėmesys buvo skirtas atliekų rūšiavimui. Todėl 2019 m. balandžio mėn. buvo organizuota edukacinė programa Utenos regiono tvarkymo atliekų centre. Čia dalyviai susipažino su vykdoma veikla, sužinojo kaip teisingai tvarkomos atliekos, koks jų tolesnis kelias ir kam jos naudojamos. O svarbiausia dalyviai įgijo praktinių žinių, kaip reikia rusiuoti, ir kad jie patys gali prisidėti prie ekologinių problemų sprendimo.

Programą vainikavo dalyvių parengti plakatai ekologine tematika.

Programą „ŽALINGI ĮPROČIAI“ sudarė 12 teorinių paskaitų ir praktiniai užsiėmimai.

Programos metu buvo nagrinėjamos šios pagrindinės temos: „Žalingų įpročių poveikis organizmui“, „,Rūkymo pasekmės“, „Narkotikai ir kitos psichotropinės medžiagos“, “Alkoholio vartojimo pasekmės”, „Priklausomybė nuo kompiuterio“, Kūrybinės dirbtuvės „Video klipų „Žalingi įpročiai“ kūrimas.

Užsiėmimai vyko trečiadieniais nuo 16.30 val. iki 18.30 val.

2019 m. Balandžio mėn. pabaigoje vyko seminaras jaunuoliams „Faktai apie žalingus įpročius“. Seminarą vedė profesionali psichologė turinti didelę darbo patirtį šioje srityje Tatjana Ščiurina. Seminaro metu buvo griaunami mitai apie elektroninių cigarečių bei jaunimo tarpe populiarių, vadinamų „Vaipų“ nekenksmingumą. Lektorė sugebėjo įrodyti ir pateikė nenuginčijamus faktus, kaip tai kenkia žmogaus sveikatai, ir kokios cheminės medžiagos randamos skystyje, skirtame „Vaipams“ pildyti. Taigi, pasirado elektroninės cigaretės ir „Vaipai“ yra labai pavojingi žmogaus organizmui. Toliau vyko diskusija ir apie narkotikų vartojimo pasekmes bei alkoholio žalą žmogaus organizmui.

Programą vainikuoja dalyvių  parengti 4 video filmukai apie žalingų įpročių prevenciją.

Programą „AKTYVUS SPORTAS“ sudarė 12 teorinių paskaitų ir praktiniai užsiėmimai.

Užsiėmimai vyko pirmadieniais nuo 17.00-19.00 val.

trečiadieniais nuo 12.00 -14.00 val. ir 17.00 – 19.00 val.

penktadieniais nuo 16.00 – 18.00 val.

Šios programos metu dalyviai sužinojo kaip teisingai sportuoti, teigiamą judėjimo poveikį organizmui, kaip rūpintis sveikata ir koks sportas yra tinkamas jų organizmui. Buvo pakviesta profesionali sporto trenerė, kuri vedė meistriškumo pamokas. Taip pat dalyviai išmoko teisingai naudotis lauko treniruokliais, bei sužinojo kuo skiriasi kardio treniruotės nuo jėgos treniruočių.

Programą vainikuoja dalyvių parengti 4 video filmukai su pratimų kompleksų salėje ir lauke.

Programą „SVEIKA MITYBA“ sudarė 12 teorinių paskaitų ir praktiniai užsiėmimai.

Kiekvieną pirmadienį 14.30-15.00 , 16.00-17.00 ir ketvirtadienį 15.00-16.00 užsiėmimų metu projekto dalyviai buvo supažindinti su sveikos mitybos principais, maisto produktų derinimu, cheminiais priedais. Praktinių užsiėmimų metu jaunuoliai gamino sveikus patiekalus, degustavo juos, 4 dalyvių grupės kūrė savaitei meniu, patiekalų receptus, kurie bus aprobuoti stovyklos metu ir išleisti anglų ir lietuvių kalbomis. Ypatingą dėmesį sveikos mitybos mokytoja skyrė darbui su neįgaliaisiais. Jaunuoliai piešė daržoves, vaisius, margino velykinius margučius, mokėsi pagaminti sumuštinukus iš sveikų produktų. Po šių užsiėmimų bus tikslinama sveikos mitybos programa, bus parengta adaptuota programa jaunuoliams, turintiems didelę negalią.

Reikia paminėti, kad visos programos buvo testuojamos ir vertinamos. Galima daryti išvadas, kad numatyti programų tikslai buvo įgyvendinti. Tačiau atsižvelgiant į dalyvių asmenines savybes, kai kurios programų temos turi būti plačiau nagrinėjamos ir reikalinga koreguoti praktines veiklas. Todėl sekantis žingsnis – programų koregavimas, jis vyks 2019 m. vasarą.

Tuo tarpų programose dalyvavusių jaunuolių laukia dar vienas kiekybinis tyrimas. Bus parengtos anketos ir jaunuoliai turės galimybę pasitikrinti, kaip jie įsisavino teorines ir praktines žinias bei kokių įgūdžių įgijo šių programų metu. Rezultatai bus skelbiami vietinėje spaudoje.

Sekite informaciją tinklapyje www.vkn.lt bei socialinio tinklo „Facebook“ paskyroje „Healthylife“ .
Dėl papildomos informacijos prašome kreiptis į Eleną Malyavko, elena.malyavko@vkn.lt.
Daugiau informacijos apie Latvijos – Lietuvos bendradarbiavimo apibus sienos programą galima rasti www.latlit.eu ir www.europa.eu.
Šis straipsnis parengtas naudojant Europos Sąjungos finansinę paramą. Už šio straipsnio turinį atsako Visagino kūrybos namai. Jokiomis aplinkybėmis negali būti laikoma, kad jis atspindi Europos Sąjungos nuomonę. www.latlit.eu ir www.europa.eu.
Projektą finansuoja 2014-2020 Interreg V-A Latvijos ir Lietuvos programa.

Last updated: 15.04.2024 12:38