Please update your browser

You are using old browser version, which is not technically supported. That way some functions maybe are not available or aren't working right. Using information bellow please update or use another browser.

Free browsers - all browsers provide the same base functions and are easy to use. Choose which browser do you want to download:

 • Bringing neighbours closer

  Bringing neighbours closer

  Welcome to the Interreg V-A Latvia–Lithuania Programme 2014–2020!

  About the programme
 • Bringing neighbours closer

  Bringing neighbours closer

  Welcome to the Interreg V-A Latvia–Lithuania Programme 2014–2020!

 • Bringing neighbours closer

  Bringing neighbours closer

  Welcome to the Interreg V-A Latvia–Lithuania Programme 2014–2020!

Projekta ResCo dalībnieki gatavojas izglītot bērnudārzu audzēkņus un pedagogus par pareizu rīcību ārkārtas situācijās

29 January 2018

25.janvārī, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) Iekšlietu ministrijas telpās organizēja semināru dalībniekiem no Latvijas un Lietuvas glābšanas un neatliekamās medicīnas dienestiem projekta “Sadarbība, kapacitātes stiprināšana un kopīga risku mazināšana Latvijas un Lietuvas medicīnas glābšanas personālam ēku sagruvumu gadījumā” (ResCo) ietvaros, ar mērķi pilnveidot dienestu darbinieku komunikācijas prasmes, strādājot ar dažāda vecuma auditorijām.

Seminārā par labākajiem paņēmieniem komunikācijā ar publiku uzstājās divi komunikācijas jomas eksperti – “LatconsuL” pasniedzējs un Rīgas Stradiņa universitātes “Politika un politiskā komunikācija” studiju programmas vadītājs Mārtiņš Daugulis un Rīgas Tehniskās universitātes Humanitārā institūta direktors, asociētais profesors Dr.sc.pol. Alvars Baldiņš. Semināra laikā dalībnieki iepazinās ar noderīgu informāciju par bērnu un viņu uztveri – par pareizu mācīšanas metožu pielietošanu saskarsmē ar dažāda vecuma bērniem un jauniešiem, kā arī papildināja prasmes publiskajā runā – kā runāt pārliecinoši, ko ņemt vērā prezentācijas laikā un no kā izvairīties, lai uzstāšanās būtu izdevusies. Šīs zināšanas noderēs dienestu pārstāvjiem, dodoties uz izglītības iestādēm pie dažāda vecuma bērniem.

 

 

 

 

Viens no projekta ResCo mērķiem ir izglītot sabiedrību par drošu rīcību ārkārtas situācijās, konkrēti, ēku sagruvumu gadījumā. Plānots, ka ar izglītojošām vizītēm glābēji un mediķi, apmeklēs pirmsskolas izglītības iestādes Daugavpils (25 bērnudārzi) un Utenas (20 bērnudārzi) reģionos. Pārstāvji pirmsskolas vecuma bērniem, viņu vecākiem un audzinātājiem stāstīs par pareizo rīcību ārkārtas situācijā, ja noticis ēkas nogruvums. Pirmās vizītes pirmsskolas izglītības iestādēs plānotas šī gada aprīlī.

Par projektu

Projekts “Sadarbība, kapacitātes stiprināšana un kopīga risku mazināšana Latvijas un Lietuvas medicīnas un glābšanas personālam ēku sagruvumu gadījumā” (saīsināti – ResCo) ir sagatavots  Latvijas – Lietuvas Pārrobežu sadarbības programmas 2014-2020 ietvaros. Projekta kopējais finansējums ir 556 970, 47 eiro, no kuriem 85% līdzfinansē Eiropas reģionālās attīstības fonds. Projekta vadošais partneris ir Neatliekamais medicīniskais palīdzības dienests, realizējot projektu kopā ar partneriem – Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestu, Utenas apriņķa Ugunsdzēsības un glābšanas dienestu (Lietuva) un Utenas apriņķa Primārās veselības aprūpes centru (Lietuva). Projekts uzsākts 2017. gada 1. aprīlī un tas jārealizē divu gadu laikā – līdz 2019. gada 31. martam.

Last updated: 26.06.2024 15:10