Please update your browser

You are using old browser version, which is not technically supported. That way some functions maybe are not available or aren't working right. Using information bellow please update or use another browser.

Free browsers - all browsers provide the same base functions and are easy to use. Choose which browser do you want to download:

 • Bringing neighbours closer

  Bringing neighbours closer

  Welcome to the Interreg V-A Latvia–Lithuania Programme 2014–2020!

  About the programme
 • Bringing neighbours closer

  Bringing neighbours closer

  Welcome to the Interreg V-A Latvia–Lithuania Programme 2014–2020!

 • Bringing neighbours closer

  Bringing neighbours closer

  Welcome to the Interreg V-A Latvia–Lithuania Programme 2014–2020!

Sėkmingai įgyvendinamas projektas „Safety first!“

28 September 2018

UAB „Neringos komunalininkas“ kartu su Klaipėdos apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdyba (Klaipėdos APGV) bei partneriais iš Latvijos sėkmingai įgyvendina 2014–2020 m. Interreg V-A Latvijos ir Lietuvos bendradarbiavimo per sieną programos finansuojamą projektą „Gelbėtojų tarpusavio koordinavimo gerinimas ir gebėjimų stiprinimas Baltijos jūros pajūryje“ sutrumpintai „Safety First!“.

Projekto dėka Neringos pajūrio gelbėtojai įsigijo jūroje naudojamą droną ir kartu su Klaipėdos APGV gelbėtojais išbandė pratybose Juodkrantėje. Pratybas stebėjo Latvijos ugniagesiai gelbėtojai, Lietuvos policijos ir medikų atstovai, kariškiai.

Pratybų metu buvo imituojamas dviejų jachtų susidūrimas ir gelbėjimo operacija. Legendoje buvo nurodyta, kad pasieniečiai savo monitoriuose pastebėjo kažką keisto jūroje. Jie susisiekė su pajūrio gelbėtojais ir paprašė juos patikrinti. Atvykę gelbėtojai pastebėjo žmogų jūroje ir pasiuntė iš projekto lėšų įsigytą gelbėjimo droną. Jis per labai trumpą laiką pasiekė skęstantį ir suteikė galimybę įsikibti ir sulaukti gelbėtojų ant vandens motociklo. Dronas su savimi gabena gelbėjimo liemenę, turi galimybę perduoti vaizdą ir garsą gelbėtojams krante ir kt. funkcijas.

Pargabentas asmuo papasakojo, kad buvo keleivis jachtoje, kuri susidūrė su kitu laivu. Nukentėjusysis negalėjo tiksliai papasakoti kiek laivuose buvo žmonių. Buvo pradėta plataus masto gelbėjimo operacija. Susisiekta su Jūrų gelbėjimo koordinavimo centru (JGKC), jie atsiuntė Karinių jūrų pajėgų narus bei pasitelkė narus gelbėtojus iš Klaipėdos APGV. Įpusėjus gelbėjimo operacijai vienas iš narų pasijuto blogai, todėl JGKC išsiuntė sraigtasparnį. Naras buvo įkeltas į sraigtasparnį ir nugabentas į gydymo įstaigą.

Pratybas stebėjo Neringos meras Darius Jasaitis ir Prancūzijos nepaprastasis ir įgaliotasis ambasadorius Lietuvoje Philippe Jeantaud.

Sekančios pratybos numatytos 2019 m. vasario mėnesį Latvijoje, kur planuoja imituoti žvejų gelbėjimo operaciją nuo ledo.

Related tags:

Last updated: 26.06.2024 15:10