Please update your browser

You are using old browser version, which is not technically supported. That way some functions maybe are not available or aren't working right. Using information bellow please update or use another browser.

Free browsers - all browsers provide the same base functions and are easy to use. Choose which browser do you want to download:

 • Bringing neighbours closer

  Bringing neighbours closer

  Welcome to the Interreg V-A Latvia–Lithuania Programme 2014–2020!

  About the programme
 • Bringing neighbours closer

  Bringing neighbours closer

  Welcome to the Interreg V-A Latvia–Lithuania Programme 2014–2020!

 • Bringing neighbours closer

  Bringing neighbours closer

  Welcome to the Interreg V-A Latvia–Lithuania Programme 2014–2020!

Sukurtas projekto logotipas

22 February 2021

Žagarės regioninio parko direkcija drauge su partneriais iš Lietuvos ir Latvijos – VšĮ Gamtos paveldo fondu, Joniškio istorijos ir kultūros muziejumi, Tervetės ir Dobelės savivaldybėmis 2020 – 2022 m. įgyvendina projektą Nr. LLI-453 „Livonijos kryžiuočių pėdsakais Vakarų Žiemgaloje“. Projektas skirtas skatinti darnų kultūrinį turizmą, didinti turizmo potencialą istorinėje Žiemgalos žemėje Latvijos ir Lietuvos pasienio regione bei suteikti unikalią galimybę keliauti kultūriniu maršrutu „Livonijos kryžiuočių pėdsakais Vakarų Žiemgaloje“.

Projekto įgyvendinimo metu numatyta daug įvairiausių veiklų, kurios skatins geresnį bendros kultūrinės tapatybės pažinimą ir supratimą, saugant ir puoselėjant gamtos ir kultūros paveldą. Projekto partneriai parengs leidinį apie Livonijos kryžiaus žygių regione paliktas žymes, kelionės maršruto aprašymą, atnaujins ekspoziciją Dobelės istorijos muziejuje, vykdys konservacinius Tervetės pilies griuvėsių išsaugojimo darbus, įrengs poilsio erdvę prie Žvelgaičio piliakalnio, pristatys autentiškus žiemgalių ir kryžiuočių kostiumus, organizuos pažintinius žaidimus ir veiklas jauniesiems lankytojams. Vyks seminarai vietos turizmo paslaugų teikėjams, verslininkams, mokytojams ir gyventojams, kurie skatins vystyti atsakingą turizmą ir užtikrinti tvarią vietos ūkinę, žemės naudojimo, aplinkos ir kitų sričių plėtrą.

Projekto viešinimui ir reprezentavimui sukurtas logotipas, vaizdžiai pristatantis projektą Nr. LLI-453 „Livonijos kryžiuočių pėdsakais Vakarų Žiemgaloje“. Logotipas kurtas atžvelgiant į istoriniuose dokumentuose, moksliniuose straipsniuose ir kituose šaltiniuose pateikiamą informaciją bei simbolius apie Žiemgalos istoriją ir kovas  su Livonijos kryžiuočiais. Logotipe vaizduojamas priklaupęs karys su kardu rankoje, jį įrėmina sutrumpintas projekto pavadinimas. Sukurti keli logotipo variantai: spalvotas ir juodai baltas, 3 kalbomis – anglų, lietuvių ir latvių, su užrašu ir be jo. Logotipas bus naudojamas įgyvendinant bei viešinant projekto veiklas dokumentuose,  skelbimuose, leidiniuose ir kt. Logotipą kūrė Žiemių pradas „Simkala“.

Šį straipsnį Žagarės regioninio parko Facebook puslapyje skaitykite čia:

https://www.facebook.com/ZagaresRegioninisParkas/posts/3989910674372914

Interreg V-A Latvijos ir Lietuvos bendradarbiavimo per sieną 2014-2020 m. programos projekto Nr. LLI-453 „Livonijos kryžiuočių pėdsakais Vakarų Žiemgaloje“ trukmė: nuo 2020-08-01 iki 2022-07-31. Visas projekto biudžetas: 838 982,51 Eur (ERPF finansavimas: 713 135,10 Eur), iš jo Žagarės regioninio parko direkcijos biudžetas: 227 754,95 Eur (ERPF finansavimas: 193 591,70 Eur).

Daugiau informacijos galima rasti svetainėse www.latlit.eu; www.europa.eu.

Ši informacija parengta naudojant Europos Sąjungos finansinę paramą. Už šios informacijos turinį atsako Žagarės regioninio parko direkcija. Jokiomis aplinkybėmis negali būti laikoma, kad jis atspindi Europos Sąjungos nuomonę.

Last updated: 20.04.2024 15:20