Please update your browser

You are using old browser version, which is not technically supported. That way some functions maybe are not available or aren't working right. Using information bellow please update or use another browser.

Free browsers - all browsers provide the same base functions and are easy to use. Choose which browser do you want to download:

 • Bringing neighbours closer

  Bringing neighbours closer

  Welcome to the Interreg V-A Latvia–Lithuania Programme 2014–2020!

  About the programme
 • Bringing neighbours closer

  Bringing neighbours closer

  Welcome to the Interreg V-A Latvia–Lithuania Programme 2014–2020!

 • Bringing neighbours closer

  Bringing neighbours closer

  Welcome to the Interreg V-A Latvia–Lithuania Programme 2014–2020!

Tūrisma lietpratēji Zemgalē maršrutam “Baltu ceļš” krās jaunas zināšanas

29 August 2018

Drīz pēc jaunā mācību gada sākuma Zemgalē mācības sāksies arī tūrisma nozarē strādājošajiem profesionāļiem – uzņēmējiem, pakalpojumu sniedzējiem, pašvaldību tūrisma plānotājiem, gidiem, informācijas centru un punktu darbiniekiem.

Bezmaksas mācības, kuras organizē Zemgales Plānošanas reģions (ZPR), būs sadalītas četros ciklos, katrā trīs dienas. Tās iesāksies septembrī, bet noslēgsies vēlā rudenī. Mācības notiks ar Latvijas – Lietuvas pārrobežu sadarbības programmas 2014. – 2020. gadam projekta LLI-187 “Starptautiskais kultūras maršruts “Baltu ceļš” (Balts Road) atbalstu. Tādējādi projekta partneri Zemgalē, Kurzemē un Ziemeļlietuvā tūrisma profesionāļiem sniegs papildu zināšanas, lai savlaicīgi sagatavotos ceļotāju uzņemšanai topošajā maršrutā “Baltu ceļš”.
Zemgalē jau sākusies dalībnieku pieteikšanās pirmā un otrā cikla mācībām, kas 11.,18. un 25. septembrī notiks VAS “Latvijas Valsts meži” Meža izglītības centrā Tērvetē, kā arī 13., 20. un 27. septembrī Jēkabpils vēstures muzejā Krustpils pilī. Tērvetē vēsturnieks Normunds Jērums, kura vadībā biedrība “Latviešu karavīrs” nupat kā pabeigusi apjomīgu pētījumu, kura laikā Zemgalē identificētas 70 ar zemgaļu kultūrvēsturisko un dabas mantojumu saistītas vietas, galvenokārt runās par zemgaļu vēsturiskā mantojuma apzināšanu un iekļaušanu tūrisma apritē. Viņš arī sniegs vērtīgas zināšanas par gidu pakalpojumu nodrošināšanu “Baltu ceļā”, kā arī par seno zemgaļu kultūrai un dzīvesveidam atbilstīgu suvenīru izgatavošanu un pārdošanu.
Cits lektors – vēsturnieks, arheologs un pedagogs Andris Tomašūns pievērsīsies kultūrvēsturisko vērtību, tostarp pieminekļu identificēšanas, kopšanas un saglabāšanas jautājumiem. Vēl Latvijas Universitātes Latvijas Vēstures institūta Etnoloģijas nodaļas vadītāja Aija Jansone runās par zemgaļu tērpa raksturīgākajām iezīmēm un Zemgales tautastērpa valkāšanas tradīcijām. Pieredzes apmaiņas vizītē dalībnieki dosies iepazīties ar Tērvetes 12.gadsimta koka pili un tajā iekārtoto pastāvīgo ekspozīciju.
Savukārt Jēkabpilī notiekošajās nodarbībās mācību pirmajā ciklā dzirdētie lektori galvenokārt klausītājus iepazīstinās ar sēļu kultūrvēsturisko mantojumu, kā arī ar Sēlijā identificētajiem maršrutā iekļaujamajiem objektiem. Minētajiem lektoriem pievienosies Latvijas Kultūras akadēmijas profesors, arheologs un kultūrvēsturnieks Juris Urtāns un iepazīstinās ar Sēlijas pilskalniem un apmetnēm, bet Zasas amatniecības centra “Rūme” vadītāja, keramiķe Anda Svarāne dalīsies pieredzē jaunu tūrisma produktu definēšanas un izveides jautājumos. Otrā cikla mācības noslēgsies ar Jēkabpils vēstures muzeja brīvdabas “Sēļu sētas” un amatniecības centra “Rūme” apmeklējumu.
Projekta ieviešana ilgs līdz 2019. gada aprīlim un tā kopējais finansējums ir 763 402, 38 eiro, tostarp ERAF finansējums – 648 892 eiro.
Zemgales Plānošanas reģiona informācija

Juris Kālis
ZPR sabiedrisko attiecību speciālists
Tālrunis 29144960
29.08.2018.

Last updated: 15.04.2024 12:38