Please update your browser

You are using old browser version, which is not technically supported. That way some functions maybe are not available or aren't working right. Using information bellow please update or use another browser.

Free browsers - all browsers provide the same base functions and are easy to use. Choose which browser do you want to download:

 • Bringing neighbours closer

  Bringing neighbours closer

  Welcome to the Interreg V-A Latvia–Lithuania Programme 2014–2020!

  About the programme
 • Bringing neighbours closer

  Bringing neighbours closer

  Welcome to the Interreg V-A Latvia–Lithuania Programme 2014–2020!

 • Bringing neighbours closer

  Bringing neighbours closer

  Welcome to the Interreg V-A Latvia–Lithuania Programme 2014–2020!

Uzsākts Latvijas – Lietuvas pārrobežu sadarbības programmas projekts “Safety first”

30 May 2017

Ar pirmo darba grupas tikšanos šā gada 20.aprīlī, uzsākta projekta “Koordinācijas attīstība un kapacitātes palielināšana glābējiem Baltijas jūras piekrastē” (projekta saīsinājums “Safety first!”) realizācija, kura ietvaros tiks paaugstināta Latvijas un Lietuvas glābēju kapacitāte, kā arī informēti iedzīvotāji un tūristi par drošu atpūtu pludmalē. 

Projekta ietvaros tiks organizētas vērienīgas teorētiskās un praktiskās mācības, kurās piedalīsies glābšanas dienesti no Latvijas un Lietuvas, kā arī vairāku pašvaldību pārstāvji – mācības notiks gan Latvijā, gan Lietuvā. Mācību laikā tiks uzlabota Latvijas un Lietuvas glābēju sadarbība un pieredzes apmaiņa, kas saistīta ar drošību jūras piekrastē. Tāpat arī tiks iegādāts jauns ugunsdzēsēju glābēju aprīkojums, ūdenslīdēju autobuss un izveidoti četri informatīvi videomateriāli, kuros tiks attēloti ieteikumi drošai atpūtai pie jūras.

Pirmajā darba grupas tikšanās reizē, kas norisinājās Ventspilī, piedalījās visi projektā iesaistītie partneri – pārstāvji no VUGD, pašvaldības iestādes “Ventspils Digitālais centrs”, Liepājas pašvaldības policijas, Pāvilostas novada pašvaldības, UAB “Neringos komunalininkas” un Klaipēdas apriņķa ugunsdzēsības un glābšanas pārvaldes. Tikšanās laikā tika pārrunāti veicamie uzdevumi projekta pirmajā periodā.

Projekta “Safety first” ilgums ir 22 mēneši un tas tiek realizēts Interreg Latvijas – Lietuvas pārrobežu sadarbības programmas 2014.-2020.gadam ietvaros. Kopējais projekta finansējums ir 589 336 EUR, no kuriem 85% finansē Eiropas reģionālās attīstības fonds. Programmas mērķis ir sekmēt reģionu ilgtspējīgu sociālekonomisko attīstību, palīdzot tos padarīt konkurētspējīgākus un pievilcīgākus dzīvošanai, uzņēmējdarbībai un tūrismam. Vairāk par programmu: www.latlit.eu un www.europa.eu.

Last updated: 26.06.2024 15:10