Please update your browser

You are using old browser version, which is not technically supported. That way some functions maybe are not available or aren't working right. Using information bellow please update or use another browser.

Free browsers - all browsers provide the same base functions and are easy to use. Choose which browser do you want to download:

 • Bringing neighbours closer

  Bringing neighbours closer

  Welcome to the Interreg V-A Latvia–Lithuania Programme 2014–2020!

  About the programme
 • Bringing neighbours closer

  Bringing neighbours closer

  Welcome to the Interreg V-A Latvia–Lithuania Programme 2014–2020!

 • Bringing neighbours closer

  Bringing neighbours closer

  Welcome to the Interreg V-A Latvia–Lithuania Programme 2014–2020!

Valoma Žvelgaičių ežero pakrantė

02 February 2022

Nuo š.m. vasario 1 d. pradėti Žvelgaičių ežero pakrantės valymo darbai didžiausioje poilsiavietėje „Prie pušyno“, kur 2021 m. įrengta vaikų žaidimų aikštelė iš perdirbto plastiko – pirmoji tokia Lietuvoje. Technika šalina pakrantėje sužėlusias nendres, dumblą. Vėliau išvalytos pakrantės vandens zonoje ir pačioje pakrantės juostoje bus užpilamas žvyro sluoksnis ir įrengiama smėlio danga. Darbus vykdo Loretos Petkevičienės individuali įmonė iš Radviliškio. Darbai vykdomi pagal Žagarės regioninio parko direkcijos įgyvendinamą 2014-2020 m. Interreg V-A Latvijos ir Lietuvos bendradarbiavimo per sieną programos projektą Nr. LLI-453 „Livonijos kryžiuočių pėdsakais Vakarų Žiemgaloje“.

Žagarės regioninio parko rekreacinėje zonoje prie Žvelgaičių ežero poilsiavietė „Prie pušyno“ lankytojų ypač pamėgta. Sezono metu joje gausu ne tik pavienių lankytojų, leidžiančių laiką prie vandens įspūdingos gamtos apsuptyje, bet ir vyksta įvairūs renginiai, nes poilsiavietės plotas yra didžiausias lyginant su kitų, išsibarsčiusių aplink Žvelgaičių ežerą ir karjerus. Įgyvendinant Interreg progamos projektą „Livonijos kryžiuočių pėdsakais Vakarų Žiemgaloje“ poilsiavietės infrastruktūra 2021  m. pasipildė vaikų žaidimų aikštele iš perdirbto plastiko. Medžiagos aikštelei atkeliavo iš Vokietijos, o aikštelę pastatė UAB „Naujieji ženklai“. Lauko infrastruktūra iš perdirbto plastiko Lietuvoje dar nėra itin populiari. Tai įtakoja ne tik gana aukšta kokybiško perdirbto plastiko kaina, bet ir nedaug įmonių visoje Europoje, užsiimančių infrastruktūros elementų gamyba iš šios medžiagos. Žagarėje įrengta vaikų žaidimų aikštelė kol kas pirmasis ir vienintelis toks kompleksinis statinys Lietuvoje, pagamintas iš perdirbto plastiko.

Nors poilsiavietėje „Prie pušyno“ pakankamai lankytojams skirtos infrastruktūros, tačiau dideliam žmonių srautui ilgą laiką labai trūko sutvarkytos pakrantės. Didžioji jos dalis apaugusi aukštomis nendrėmis ir kita augmenija, pasidengusi storu dumblo sluoksniu, tad maudynėms neprieinama. Žagarės regioninio parko direkcijai įgyvendinant 2014-2020 m. Interreg V-A Latvijos ir Lietuvos bendradarbiavimo per sieną programos projektą Nr. LLI-453 „Livonijos kryžiuočių pėdsakais Vakarų Žiemgaloje“ nuo š.m. vasario 1 d. pradėti Žvelgaičių ežero pakrantės valymo ir tvarkymo darbai. Pašalinusi augmeniją ir dumblą, darbus vykdanti Loretos Petkevičienės individuali įmonė pakrantės vandens zonoje ir pakrantės juostoje užpils žvyro sluoksnį ir įrengs smėlio dangą. Iš viso planuojama sutvarkyti 169 metrus ežero pakrantės. Darbus numatoma užbaigti iki š.m. kovo 31 d. Žvelgaičių ežero pakrantės dalies sutvarkymas yra svarbus ne tik pasyviam lankytojų poilsiui, bet ir vaikų, besinaudojančių naujai įrengta žaidimų aikštele saugumui.

Ši informacija parengta naudojant Europos Sąjungos finansinę paramą. Už šios informacijos turinį atsako Žagarės regioninio parko direkcija. Jokiomis aplinkybėmis negali būti laikoma, kad jis atspindi Europos Sąjungos nuomonę.

2014-2020 m. Interreg V-A Latvijos ir Lietuvos bendradarbiavimo per sieną programos projekto Nr. LLI-453 „Livonijos kryžiuočių pėdsakais Vakarų Žiemgaloje“ trukmė: nuo 2020-08-01 iki 2022-07-31. Visas projekto biudžetas: 838 982,51 Eur (ERPF finansavimas: 713 135,10 Eur), iš jo Žagarės regioninio parko direkcijos biudžetas: 227 754,95 Eur (ERPF finansavimas: 193 591,70 Eur).

Daugiau informacijos galima rasti svetainėse www.latlit.eu; www.europa.eu.        

Last updated: 23.05.2024 15:28