Please update your browser

You are using old browser version, which is not technically supported. That way some functions maybe are not available or aren't working right. Using information bellow please update or use another browser.

Free browsers - all browsers provide the same base functions and are easy to use. Choose which browser do you want to download:

 • Bringing neighbours closer

  Bringing neighbours closer

  Welcome to the Interreg V-A Latvia–Lithuania Programme 2014–2020!

  About the programme
 • Bringing neighbours closer

  Bringing neighbours closer

  Welcome to the Interreg V-A Latvia–Lithuania Programme 2014–2020!

 • Bringing neighbours closer

  Bringing neighbours closer

  Welcome to the Interreg V-A Latvia–Lithuania Programme 2014–2020!

Veiksmīgi aizvadīti Rušonas ezera svētki

04 August 2018

Riebiņu novada pašvaldības komanda Rušonas pagasta atpūtas bāzē “Silmalas” 4. augustā realizējusi vienu no  vērienīgākajām projekta aktivitātēm – Brīvdabas festivālu “Rušonas ezera svētki”. Pasākums tika rīkots Projekta Nr. LLI – 349 “Ekotūrisma attīstība Latvijā un Lietuvā izmantojot ūdens resursus” (“Learn Eco Travel”), ko līdzfinansē Interreg V-A Latvijas – Lietuvas pārrobežu sadarbības programma 2014. – 2020. gadam ietvaros.

Ņemot vērā Projekta mērķi – attīstīt reģiona pievilcību kopīgi uzlabojot tūrisma atpūtas vietas pie ūdens objektiem, izveidojot jaunus ekotūrisma produktus un pakalpojumus, tādējādi palielinot Aukštaitijas Lietuvā un Latgales Latvijā pierobežas  apmeklētāju skaitu, pasākums tika organizēts visu vecumu iedzīvotājiem, jo īpaši ģimenēm ar bērniem. Festivālu apmeklēja arī projekta partneru delegācijas no Moletai un Anīkšču pašvaldībām Lietuvā, kā arī kaimiņu kolēģi no Preiļiem un Aglonas.

Anīkšču pašvaldība, Panevēžas pašvaldība, Gražutes un Sartu reģionālā parka direkcija.

Festivāla ietvaros tiks aktualizēti vides aizsardzības jautājumi, apmeklētājus iesaistot dažāda veida radošajās darbnīcās. Rīta agrumā norisinājās sacensības makšķerēšanā, ko organizēja Riebiņu novada attīstības biedrība. Labākais loms šoreiz bija Aleksandram Suško. Dienas garumā sportisko garu uzturēja volejbolisti, kas cīnījās Riebiņu novada pludmales volejbola finālsacensībās, kurās uzvaras laurus plūca vīru duets – Jurijs Dimitrijevs un Kristaps Čakšs (Rēzekne/ Dagda).

Bērnu priekam bija sagatavota plaša programma ar izglītojošām meistarkasēm un izklaides iespējām. Keramikas darbnīcu – “Augu atspiedumi mālā” vadīja Kristīne Nicmane, “Dabas laboratorijā” bija iespēja darboties ar dažāda veida materiāliem, veidojot skaistus darbiņus. Ļoti aizraujoša bija Dabas izzināšanas darbnīca un ekspedīciju dabā ar Daugavpils Sikspārņu centra biologiem. Ezera krastā varēja aplūkot un iepazīties ar dažādiem rāpuļiem un ūdens dzīvniekiem, kas atvesti līdzi, kā arī izpētīt Rušonas ezera iemītniekus. Bērnu priekam un izklaidei pieejamas bija piepūšamās atrakcijas un veiklības trase kokos “Meža kaķis”. Visas dienas garumā aktivitātes norisinājās arī ezerā – apmeklētāji varēja izmantot un iemēģināt SUP dēļus, kanoe laivas, vizināties ar motorlaivu un, protams, baudīt ūdens priekus peldoties.

Stiprinot savstarpējo sadarbību, festivālā piedalījās un meistarklasi kokgriešanā rādīja divi amatnieki no Gražutes un Sartu reģionālā parka.

Pieaugušo auditorijai tika piedāvāta lekcija par veselīgu uzturu un aktīvu dzīvesveidu – “Daba ārstē” speciālistes Lilitas Kivlenieces vadībā. Tāpat bija interesenti, kas izbaudīja pirts procedūras un rituālus. Meistarklasi vadīja pirtniece Anita Reščenko.

Vakarā tika sumināti šogad pilngadību sasniegušie jaunieši Riebiņu novada Jaunības svētkos, kas dienas garumā izbaudīja festivālā piedāvātās atrakcijas un izklaides iespējas.

Ezera svētku koncertprogrammā ar priekšnesumiem priecēja Rušonas pagasta dejojošie pašdarbnieki (vadītāja Dina Staškeviča), Preiļu BJC popgrupa “Lāsītes” (vadītāja Daina Erta), kā arī ciemiņi no Lietuvas – Anīkšču kultūras centra deju grupa “Gojus” un vēsturisko deju studija “Baltoji Pavana” (vadītāja Jūrate Useliene).

Karstasinīgā koncertprogrammā “Dolce Vita – Saldā dzīve” uzstājās mākslinieks Roberto Meloni ar atraktīvajiem dejotājiem no Kubas un Brazīlijas, un pianists Anatolijs Livča. Savukārt nakts balli ezera krastā skandināja grupa “Nakts Ekspresis” un DJ Rūdis.

Projekta koordinatore Antra Meluškāne

 

Last updated: 26.06.2024 15:10