Please update your browser

You are using old browser version, which is not technically supported. That way some functions maybe are not available or aren't working right. Using information bellow please update or use another browser.

Free browsers - all browsers provide the same base functions and are easy to use. Choose which browser do you want to download:

 • Bringing neighbours closer

  Bringing neighbours closer

  Welcome to the Interreg V-A Latvia–Lithuania Programme 2014–2020!

  About the programme
 • Bringing neighbours closer

  Bringing neighbours closer

  Welcome to the Interreg V-A Latvia–Lithuania Programme 2014–2020!

 • Bringing neighbours closer

  Bringing neighbours closer

  Welcome to the Interreg V-A Latvia–Lithuania Programme 2014–2020!

Vyko nuotolinis seminaras „Turizmo galimybių skatinimas: iššūkiai ir perspektyvos“

17 November 2021

2021 m. lapkričio 12 d. Interreg V-A Latvijos ir Lietuvos bendradarbiavimo per sieną 2014-2020 m. projekto Nr. LLI-453 „Livonijos kryžiuočių pėdsakais Vakarų Žiemgaloje“ partneris Joniškio istorijos ir kultūros muziejus organizavo nuotolinį turizmo gebėjimų tobulinimo srityje seminarą „TURIZMO GALIMYBIŲ SKATINIMAS: IŠŠŪKIAI IR PERSPEKTYVOS“.

Vienas pagrindinių seminaro tikslų – suteikti galimybę tobulėti ir įgauti praktinių bei teorinių žinių turizmo srities areale, siekiant plėtoti vietos istorinį paveldą, pritraukti turistų ir didinti lankytojų skaičių. Vienos pagrindinių vykusio seminaro seminaro tikslinių grupių – mokytojai, švietimo įstaigų atstovai, TIC atstovai, edukatoriai, gidai. Taip pat dalyvauti ir prisidėti prie seminaro buvo kviečiami ir Latvijos atstovai.

Seminare pristatyti pranešimai:

Vykinto Vaitkevičiaus (humanitarinių mokslų daktaro, Klaipėdos universiteto Baltijos regiono istorijos ir archeologijos instituto vyriausiojo mokslo darbuotojo) pranešimas „Vykinto keliai: apie baltų kultūrą iš pirmų lūpų“, Lino Daubaro (Lietuvos gidų sąjungos prezidento, Kauno miškų ir aplinkos inžinerijos kolegijos dėstytojo) pranešimas „Darniojo ir aktyvaus turizmo galimybių Joniškio krašte analizė“, Rūtos Stankuvienės (tarptautinio kultūros kelio “Baltų kelias” vadovės, Šiaulių turizmo informacijos centro direktorės) pranešimas „Kultūros kelių galimybės regionui“, Jurgitos Bučinskienės (Joniškio turizmo ir verslo informacijos centro direktorės) „Turizmas Joniškio rajone: patirtys, iššūkiai, galimybės, inovacijos“.

Projektas LLI-453 „Livonijos kryžiuočių pėdsakais Vakarų Žiemgaloje“ siekia skatinti darnų kultūrinį turizmą ir didinti turizmo potencialą istorinėje Žiemgalos žemėje Latvijos ir Lietuvos pasienio regione ir suteikti unikalią galimybę keliauti kultūriniu maršrutu „Livonijos kryžiuočių pėdsakais Vakarų Žiemgaloje“. Įgyvendinant projektą, susieti išskirtine tema, projekto partneriai – Žagarės regioninis parkas (LT), Tervetės savivaldybė (LV), Dobelės rajono savivaldybė (LV), Joniškio istorijos ir kultūros muziejus (LT) ir NVO Gamtos paveldo fondas (LT) – kviečia į kelionę erdvėje ir laike sužinoti apie Livonijos kryžiaus žygius Žiemgaloje, atsekti jų pėdsakus vietos kultūroje, įvertinti svarbą platesniame Europos istoriniame kontekste. Visam 70 km maršrutui, besitęsiančiam nuo Dobelės (LV) iki Joniškio (LT), paįvairinti ir iliustruoti rengiamas kelionės maršruto aprašymas, atnaujinama ekspozicija Dobelės istorijos muziejuje, išsaugomi Tervetės pilies griuvėsiai, 2021 m. jau įrengta poilsio erdvė prie Žvelgaičio ežero, sukurti autentiški žiemgalių ir kryžiuočių kostiumai, kuriami pažintiniai žaidimai ir veiklos jauniesiems lankytojams. Projektas ne tik plečia tarpvalstybinį kultūrinį bendradarbiavimą tarp vietovių, sukaupusių turtingą Žiemgalos paveldo įvairovę, bet taip pat ir skatina abipusį dialogą bei geresnį bendros kultūrinės tapatybės pažinimą ir supratimą, saugant ir puoselėjant gamtos ir kultūros paveldą.

Ši informacija parengta naudojant Europos Sąjungos finansinę paramą. Už šios informacijos turinį atsako Žagarės regioninio parko direkcija. Jokiomis aplinkybėmis negali būti laikoma, kad jis atspindi Europos Sąjungos nuomonę.

Interreg V-A Latvijos ir Lietuvos bendradarbiavimo per sieną 2014-2020 m. programos projekto Nr. LLI-453 „Livonijos kryžiuočių pėdsakais Vakarų Žiemgaloje“ trukmė: nuo 2020-08-01 iki 2022-07-31. Visas projekto biudžetas: 838 982,51 Eur (ERPF finansavimas: 713 135,10 Eur), iš jo Žagarės regioninio parko direkcijos biudžetas: 227 754,95 Eur (ERPF finansavimas: 193 591,70 Eur).

Šį straipsnį Žagarės regioninio parko Facebook puslapyje skaitykite čia: https://www.facebook.com/ZagaresRegioninisParkas/posts/4803193689711271

Daugiau informacijos galima rasti svetainėse www.latlit.eu; www.europa.eu.

Last updated: 25.06.2024 16:02