Please update your browser

You are using old browser version, which is not technically supported. That way some functions maybe are not available or aren't working right. Using information bellow please update or use another browser.

Free browsers - all browsers provide the same base functions and are easy to use. Choose which browser do you want to download:

 • Bringing neighbours closer

  Bringing neighbours closer

  Welcome to the Interreg V-A Latvia–Lithuania Programme 2014–2020!

  About the programme
 • Bringing neighbours closer

  Bringing neighbours closer

  Welcome to the Interreg V-A Latvia–Lithuania Programme 2014–2020!

 • Bringing neighbours closer

  Bringing neighbours closer

  Welcome to the Interreg V-A Latvia–Lithuania Programme 2014–2020!

Zarasų kultūros centro ryškiausi rezultatai projekte „Old like new“ Nr. LLI-541 jau pristatyti

18 September 2021

Gegužės mėnesį portalas 15min.lt rašė, kad Zarasų kultūros centras rugpjūtį organizuos Lietuvoje analogų neturintį kino teatrą po vandeniu, kurio metu vandenyje panardintame ekrane galima bus stebėti miesto atsiradimo legendą, atgyjančią 3D formatu. Nors Zarasų kultūros centro Interreg V-A Latvijos ir Lietuvos bendradarbiavimo per sieną programos projektas „Old like new“ Nr. LLI-541 buvo planuojamas prieš gerus trejus metus, bet atvirai tariant net šių metų gegužį mes dar gerai neįsivaizdavome, kaip reiks realizuoti šią grandiozinę idėją. Žinojome tik tiek, kad Zarasai – ežerų kraštas, ir turime tai pabrėžti ir tuo džiaugtis visais įmanomais ir neįmanomais būdais. Kino teatras Zaraso ežero vandenyse? Oo taip!

Pasitelkę profesionalus į pagalbą kartu bandėme išspręsti techninius ir kūrybinius galvosūkius. Biudžetas, kurį planavome senokai, šiandien nebeatrodė nei didelis, nei pakankamas tokios apimties kūrybiniam planui įgyvendinti, tačiau mums pavyko. „Elnežuvės legenda“ išvydo šviesą dėka savo srities profesionalų – kūrybinės grupės „Video architects“: vizualinės dalies vadovas – Linartas Urniežis; šviesų dizainas – Andrius Stasiulis; muzikinė kompozicija – Vygintas Kisevičius; post produkcija – Antanas Balvočius.

Na, o įspūdingo dydžio ekraną kūrė ir po vandeniu nardino nesustabdoma Zarasų kultūros centro komanda:

Marytė Širvinsienė, Tomas Žiliukas, Antanas Trumpa, Erikas Černovas, Jonas Vainiūnas, Rasa Zadavičienė ir Aleksandra Pulokienė. Tokių šlapių ir šaltų komandos stiprinimo veiklų kultūros centras iki šiol dar nebuvo turėjęs.

Šis drąsus sumanymas – projekto „Old like new“ festivalio „The healing water“ pagrindinė dalis. Projekto ir festivalio vienas iš tikslų – Zarasų rajono gyventojams, ypatingai – mažiau mobiliems vyresnio amžiaus žmonėms parodyti, ką sugeba naujausios technologijos, kaip gražiai galima seną legendą pateikti visiškai naujais būdais, kaip senai visiems žinomą kino teatrą galima suorganizuoti atrodo visai tam netinkamoje vietoje. Džiaugiamės ir didžiuojamės, kad šią „seno“ ir „naujo“ sintezę išvydo daugiau kaip 1000 žiūrovų. Interreg V-A Latvijos ir Lietuvos bendradarbiavimo per sieną programos logotipas turbūt pirmą kartą švietė tiesiai iš ežero vandenų.

Kino teatro po vandeniu akimirkas ir Elniažuvės legendą galite išvysti čia: https://www.youtube.com/watch?v=xYQ8xmxSXAo

Beje, legenda taip pat sena tik sąlyginai. Liepos mėnesį Salake vyko to paties projekto teatro stovykla jaunimui „Youtheatre“, kurios metu jaunimas ir išlukšteno šią legendą. O tiksliau – iš kelių padavimų apie Zarasus sukūrė vieną ir į ją įpynė Elniažuvės – Zarasų miesto simbolio, besipuikuojančio ant miesto herbo, atsiradimo istoriją.

Dar vienas labai svarbus projekto „Old like new“ rezultatas – mobili edukacijų erdvė „Kultūra ant ratų“ – https://www.youtube.com/watch?v=RPad3uLRjoA. Tai autobusas, pritaikytas interaktyvioms veikloms labiausiai atskirtose teritorijose galintis pasiūlyti kino teatro, virtualios meno galerijos, virtualių realybės akinių, interaktyvios lentos, garso aparatūros ir viską palaikančio elektros generatoriaus paslaugų paketą. Juo jau pasinaudojo ir išbandė Degučių, Salako ir Zarasų gyventojai. Jis ir toliau bus aktyviai naudojamas Zarasų rajono renginių programoms paįvairinti, kultūrinėms edukacijoms organizuoti.

Nors projekto „Old like new“ finišas jau matomas artimame horizonte (projektą planuojama užbaigti 2022 m. vasario 2 d.), tačiau dar liko keletas veiklų, kurių dauguma – Latvijos partnerio pusėje. Daugpilio kraštas tik visai neseniai atsivėrė veikloms ir susibūrimams, tad jų svarbiausi projektiniai renginiai dar tik planuojami, o Zarasų rajone dar įvyks sveiko gyvenimo būdo stovykla senjorams Smalvose bei trys kūrybinės kino popietės Degučiuose, Salake ir Smalvose, kurių metu Zarasų ir Daugpilio krašto senjorai susitiks su Visagino Trečiojo Amžiaus Universiteto dėstytojais, dalinsis aktyvaus gyvenimo brandžiame amžiuje idėjomis, užsiims kūrybinėmis veiklomis ir dalyvaus meninio kino seansuose. Kviečiame stebėti projekto veiklų kalendorių ir pasinaudoti proga sudalyvauti likusiose veiklose.

 

Informacija apie projektą:

 

2014–2020 m. Interreg V-A Latvijos ir Lietuvos bendradarbiavimo per sieną programos projektas Nr. LLI-541 „Developing deprived territories‘ network in Daugavpils and Zarasai regions by using lifelong learning, cultural and healthy lifestyle‘s activities. Old like new“

 

Projekto trukmė: 2020-08-03 – 2022-02-02 (18 mėnesių)

Visas projekto biudžetas – 230000,00 Eur.

Iš jų – bendrasis Europos regioninės plėtros fondo finansavimas – 195 500,00 Eur.

 

Daugiau info:

www.zkc.lt

www.latlit.eu

www.europa.eu

 

Už šio straipsnio turinį atsako Zarasų rajono savivaldybės kultūros centras. Jokiomis aplinkybėmis negali būti laikoma, kad jis atspindi Europos Sąjungos nuomonę.

 

Last updated: 15.04.2024 12:38