-
Bringing neighbours closer
Welcome to the Interreg V-A Latvia–Lithuania Programme 2014–2020!
About the programme
Please update your browser
You are using old browser version, which is not technically supported. That way some functions maybe are not available or aren't working right. Using information bellow please update or use another browser.
Free browsers - all browsers provide the same base functions and are easy to use. Choose which browser do you want to download:
15 August 2020
Karantinas ir po jo išlikę masinių renginių apribojimai šįmet gerokai sumažino vasaros festivalių kiekį. Tačiau tuo metu, kai didiesiems festivaliams teko „pasitaupyti“ ir atidėti linksmybes kitiems metams, mažieji festivaliai sulaukė progos būti pastebėti ir pritraukti būtent ta tema ar muzikos stiliumi besidominčius lankytojus.
Tvarų gyvenimo būdą propaguojantis „Zero waste“ festivalis šiemet įvyko 2020 m. rugpjūčio 7-9 dienomis ežeringiausiame Lietuvos rajone – Zarasuosų rajono miestelyje Antalieptėje. Festivalis subūrė per 300 ekologijos entuziastus į vieną vietą – nuo muzikantų iki veganiškų saldumynų gamintojų ar daiktų perdirbėjų. Edukacinės veiklos ir pranešimai ekologijos temonis – svarbiausia „Zero Waste“ festivalio dalis. Šiais metais festivalio tema galudžai susijusi su VANDENIU. Visos nagrinėjamos temos „Urban Earth Lovers“ TALKS scenoje buvo apie vandenį, jo reikšmę ekosistemų gyvibingumui, gamtos išsaugojimui ir žmonijos išlikimui. Edukacijų metu vyko pažintinės ekskursijos po Šavašos draustinį, Antalieptės vienuolyno istoriniame parke buvo pristatyta istroinių parkų svarba biologinei įvairovei.
Festivalyje pasirodė atlikėjas Jurgis Didžiulis, sutartines užvedanti Jurgita Peleniūtė, sparčiai populiarėjantis vokalistas „Kabloonak“, „Girių dvasios“ – visi šie atlikėjai taip pat propaguoja tvarų, gamtą tausojantį gyvenimo būdą.
Šiame festivalyje veikė maisto erdvė, pavadinta „Skonių turgus“. Tačiau jokių vienkartinių lėkščių, puodelių ar šakučių čia nebuvo. Pamišusieji į festivalį atsivežti savo daugkartinius indus renginyje galėjo juos gauti iš organizatorių.
Daiktais ar nevalgomais gaminiais festivalio erdvėje nebuvo prekiaujama. Tačiau lankytojai buvo kviečiami daiktus perdirbti ar išmokti pasigaminti kasdien reikalingas higienos priemones patys Amatų kiemelyje. Festivalio metu buvo galima išmokti pasigaminti augalų žiedlapių hidrolatą, natūralų namų gamybos dezodorantą bei muilą. Dirbtuvėse taip pat buvo galima iš kavos tirščių ir bičių vaško pasigaminti dubenėlius
Festivalis siekia pakeisti asmeninius įpročius, atsisakyti perteklinių daiktų pirkimo, „įjungti“ kritinį mąstymą stebint produktais perkrautas parduotuvių lentynas. Daugybę veiklų išbandyti siūlė „Žaliasis taškas“ – tai pakuočių atliekų tvarkymo organizacija, kuri taip pat siekia šviesti visuomenę, skatinti rūšiuoti ir keisti gyvenimo būdą, kad atliekų susidarytų mažiau. Festivalio metu „Žaliasis taškas“ tiek mažus, tiek vyresnius kvietė patikrinti savo rūšiavimo žinias interaktyviose užduotyse, pasisemti idėjų žaidžiant stalo žaidimus, pagamintus iš nebereikalingų daiktų. Taip pat kvietė į draugiškas gamtai kūrybines veiklas, dalinosi tvaraus gyvenimo būdo idėjomis, kurios padėtų sumažinti kasdienybėje susidarančių atliekų kiekį. Kūrybinių eko dirbtuvių metu veiklos rado ir vaikai, ir suaugę! Jauniesiems dalyviai galėjo pasigaminti kelioninį/laisvalaikio eko žaidimą – gyvūnėlį arba nusipinti draugystės apyrankę. O vyresniuosius užsiimti žvakių nuo uodų gamyba, bei kaip nesunkiai pasigaminti mini pasėstuką, skirtą sėdėjimui ant žemės gamtoje! Visų šių veiklų pagrindinis tikslas – panaudoti nebereikalingus daiktus dar kartą jų neišmetant ir taip priartinti susidarančių atliekų kiekį link nulio.
Festivalio metu mažiausiems festivaliautojams parodė spektaklį „Kontis ir Tvarkius“. Tai istorija apie peliuką ir konteinerį, kurie stebi, kaip išmesti daiktai liūdi, nori toliau būti mylimi ir reikalingi. Du entuziastingi personažai padėjosdaiktams atrasti naują gyvenimą kituose namuose.
Festivalis organizuotas įgyvendinant projektą „Vandens telkinių Latvijioje ir Lietuvoje Ekologinių sąlygų pagerinmas / Save past for future (Nr.LLI-476) finansuojamą Europos regioninės plėtros fondo lėšomis. Bendra projekto vertė: 1.030.848,12 Eur, iš jų 876.220,89 Eur sudaro Europos regioninės plėtros fondo lėšos.
Last updated: 26.06.2024 15:10