Please update your browser

You are using old browser version, which is not technically supported. That way some functions maybe are not available or aren't working right. Using information bellow please update or use another browser.

Free browsers - all browsers provide the same base functions and are easy to use. Choose which browser do you want to download:

 • Bringing neighbours closer

  Bringing neighbours closer

  Welcome to the Interreg V-A Latvia–Lithuania Programme 2014–2020!

  About the programme
 • Bringing neighbours closer

  Bringing neighbours closer

  Welcome to the Interreg V-A Latvia–Lithuania Programme 2014–2020!

 • Bringing neighbours closer

  Bringing neighbours closer

  Welcome to the Interreg V-A Latvia–Lithuania Programme 2014–2020!

Festivalio „The healing water“ staigmena – kino teatras po vandeniu Zarasuose, projektas LLI-541

10 August 2021

Jau šį šeštadienį, rugpjūčio 14 d. Sėlių aikštėje ir prie Apžvalgos rato Zarasų rajono savivaldybės kultūros centras organizuos laukiamiausią projekto „Old like new“ („Senas kaip naujas“) festivalį „The healing water“ („Gydantis vanduo“), dėl kurio kultūros centro darbuotojų ir meninio apšvietimo profesionalų darbo grupė suko galvas jau daugiau nei metus. Festivalis „The healing water“ skirtas Zarasų ir Daugpilio krašto senjorams aktyvinti ir paskatinti domėtis sveikatingumo bei naujausių technologijų temomis. Veiklos prasidės 17:00 val. Sėlių aikštėje, pievelėje prie spalvotojo „Kultūra ant ratų“ autobusiuko, kur senjorų ir kitų susidomėjusiųjų lauks paskaita apie vandens gydomąsias savybes bei meno terapijos užsiėmimai – muzika ir šokiai. Taip pat senjorus kviesime pažinti ir išmaniąsias technologijas – išmėginti virtualios realybės akinius, išmaniąją lentą, lauko ekrane pristatysime neseniai Salake vykusios teatro stovyklos jaunimui „YOUTHEATRE“ („youth“ – jaunimas, „theatre“ – teatras) įspūdžius ir rezultatus. Sulauksime svečių iš Daugpilio rajono, pristatysime fotografės Olgos Kuzminos iš Naujenes krašto fotografijų parodą „Pripažinimas“ gamtos tematika.

Temstant keisime renginio vietą ir 23:00 val. susitiksime prie Apžvalgos rato, kur žiūrovų lauks kultūros centro didžiausias metų eksperimentas, pirmas toks ne tik Utenos apskrityje, bet ir visoje Lietuvoje – kino teatras po vandeniu. Visi ilgai spėliojo, kas gi tai bus? Ar teks vilktis nardymo kostiumus? Tačiau žiūrovų atžvilgiu viskas bus daug paprasčiau.

Kino teatras po vandeniu – tai didžiulis 14 x 24 m ekranas, nardinamas Zaraso ežero vandenyje. Jame bus rodoma projekto „Old like new“ teatro stovyklos metu sukurta svarbiausių Zarasų krašto simbolių atsiradimo istorija. Filmo trukmė – apie 5 min., tačiau jį nuolat kartosime nuo 23:00 val. iki 1:00 val. Žiūrovai transliaciją galės stebėti nuo tako ant kalno, arba nuo Apžvalgos rato, ant kurio po 30 žmonių bus leidžiamą į kiekvieną filmuko seansą (maždaug kas 10 min.). Dėl žiūrovų saugumo prie Apžvalgos rato budės apsaugos darbuotojai ir stebės, kad ant rato vienu metu nesuliptų daugiau žiūrovų negu galima pagal saugumo reikalavimus. Prašome supratingumo ir kantrybės.

Ežerai – mūsų krašto didžiausias turtas. Džiaugiamės, kad papildomo projektinio finansavimo dėka turime galimybę eksperimentuoti ir klasikinę meno šaką – kiną pateikti visiškai netradiciniu būdu. Tokia ir yra pagrindinė projekto „Old like new“ („Senas kaip naujas“) esmė.

Projekto vadovė Aleksandra Pulokienė

 

Informacija apie projektą:

2014–2020 m. Interreg V-A Latvijos ir Lietuvos bendradarbiavimo per sieną programos projektas Nr. LLI-541 „Developing deprived territories‘ network in Daugavpils and Zarasai regions by using lifelong learning, cultural and healthy lifestyle‘s activities. Old like new“

Projekto trukmė: 2020-08-03 – 2022-02-02 (18 mėnesių)

Visas projekto biudžetas – 230000,00 Eur.

Iš jų – bendrasis Europos regioninės plėtros fondo finansavimas – 195 500,00 Eur.

Daugiau info: www.zkc.lt

www.latlit.eu

www.europa.eu

Šis straipsnis parengtas naudojant Europos Sąjungos finansinę paramą. Už šio straipsnio turinį atsako Zarasų rajono savivaldybės kultūros centras. Jokiomis aplinkybėmis negali būti laikoma, kad jis atspindi Europos Sąjungos nuomonę.

Related tags:

Last updated: 26.06.2024 15:10