Please update your browser

You are using old browser version, which is not technically supported. That way some functions maybe are not available or aren't working right. Using information bellow please update or use another browser.

Free browsers - all browsers provide the same base functions and are easy to use. Choose which browser do you want to download:

 • Bringing neighbours closer

  Bringing neighbours closer

  Welcome to the Interreg V-A Latvia–Lithuania Programme 2014–2020!

  About the programme
 • Bringing neighbours closer

  Bringing neighbours closer

  Welcome to the Interreg V-A Latvia–Lithuania Programme 2014–2020!

 • Bringing neighbours closer

  Bringing neighbours closer

  Welcome to the Interreg V-A Latvia–Lithuania Programme 2014–2020!

Molėtų ežerų paplūdimiai tapo dar patrauklesni poilsiautojams

07 October 2019

Molėtų rajono savivaldybės administracija su partneriais įgyvendindama projektą „Vandens resursų panaudojimas eko turizmo plėtrai Latvijoje ir Lietuvoje“ Nr. LLI-349 įsigijo 3 prancūzų firmos „SAFAO“ vežimėlius-kėdes, skirtus neįgaliesiems lengviau patekti į vandens telkinius bei maudytis juose.

Nuo šių metų liepos 1 dienos, vasaros sezonu, vežimėliais-kėdėmis bus galima nemokamai naudotis Pastovio ežero Molėtų miesto paplūdimyje (kreiptis į Molėtų krašto žmonių su negalia sąjungą), Alaušų ežero Balninkų miestelio paplūdimyje (kreiptis į Viešąją įstaigą Universalus daugiafunkcis centras „Kaimynystės namai“) bei Galuonų ežero Inturkės paplūdimyje (kreiptis į VšĮ „Bendrystės centrą“). Vežimėliais-kėdėmis molėtiškiai ir rajono svečiai gali naudotis neatlygintinai, tačiau būtina iš anksto susisiekti su juos saugančiais centrais ir susitarti dėl laiko. Nors vežimėliai-kėdės yra paprastos konstrukcijos, tačiau centrų darbuotojai mielai paaiškins, kaip jais saugiai naudotis.

Pirmieji šiuos vežimėlius-kėdes išbandė Inturkėje įsikūrusios viešosios įstaigos „Bendrystės centras“ kolektyvas bei lankytojai. Įspūdžiais dalijasi centro vadovė Vaida Bacenskaitė: „Pirmiausia, su Inturkės seniūne vežimėlį išbandėme pačios, kadangi vis tik naujovė ir baisu rekomenduoti žmonėms, kol pačios neišbandėme. Mums labai pasisekė, kad kaip tik tos pačios dienos vakarą prasidėjo mūsų organizuojama neįgaliųjų stovykla. Į stovyklą atvykusiai aklai mergaitei pasiūlėme išbandyti naująjį vežimėlį. Sunku net nupasakoti, kokie išskirtiniai jausmai užplūdo mergaitę, kadangi dar niekada gyvenime jai neteko tiesiog plaukioti atsipalaidavusiai ir, svarbiausia, plaukiant jaustis saugiai. Šiuo metu vyksta neįgalių žmonių stovykla, kurioje dalyvauja 28 asmenys su įvairiomis negaliomis. Galiu pasakyti tik viena, vienas iš nuostabių dalykų, kuris atperką viską – tai šypsena, o šis vežimėlis Inturkėje jau padovanojo daug šypsenų įvairią negalią turintiems žmonėms: ratukininkams, akliesiems ir su kt. negaliomis žmonėms. Tikrai smagu, kad tik gavę vežimėlį, jau galėjome jį išmėginti, džiaugiamės jį turėdami“.

Šie „SAFAO“ vežimėliai-kėdės dėl savo konstrukcijos ir papildomų dvigubų ratų yra skirti lengvai patekti prie ežerų ar kitų vandens telkinių pakrančių, mėgautis poilsiu paplūdimyje ir vandenyje. Vežimėliai-kėdės leidžia lydinčiajam asmeniui lengviau pervežti negalią turintį žmogų nuo automobilio iki vandens telkinio. Vežimėliai-kėdės yra lengvi, sveria apie 15 kilogramų, atsparūs korozijai, lengvai sulankstomi ir išskleidžiami be papildomų įrankių, o sulankstyti puikiai telpa į lengvojo automobilio bagažinę. Naudojantis šiais vežimėliais-kėdėmis galima ne tik įvažiuoti į vandens telkinį, tačiau ir plūduriuoti jame, tam yra 4 plūdiniai stabilizatoriai. Vandens lygio reguliavimui yra 6 skirtingos padėtys, todėl kiek būti panirus vandenyje galės spręsti kiekvienas individualiai. Vežimėliai yra saugūs naudotis vaikams nuo 5 metų bei suaugusiems, esant poreikiui yra 4 saugos diržai, kuriais plaukiantysis gali prisisegti. Maksimaliai atlošus vežimėlių-kėdžių atlošus galima patogiai jais naudotis kaip paplūdimio gultais.

Photo: Algimantas Pečiukaitis

Last updated: 26.06.2024 15:10