Please update your browser

You are using old browser version, which is not technically supported. That way some functions maybe are not available or aren't working right. Using information bellow please update or use another browser.

Free browsers - all browsers provide the same base functions and are easy to use. Choose which browser do you want to download:

 • Bringing neighbours closer

  Bringing neighbours closer

  Welcome to the Interreg V-A Latvia–Lithuania Programme 2014–2020!

  About the programme
 • Bringing neighbours closer

  Bringing neighbours closer

  Welcome to the Interreg V-A Latvia–Lithuania Programme 2014–2020!

 • Bringing neighbours closer

  Bringing neighbours closer

  Welcome to the Interreg V-A Latvia–Lithuania Programme 2014–2020!

Projekta ResCo dalībnieki izglīto bērnudārzu audzēkņus un pedagogus par pareizu rīcību ārkārtas situācijās

06 April 2018

No 4. aprīļa, Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests (NMPD) kopā ar Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestu (VUGD) uzsāk Daugavpils pirmsskolas izglītības iestāžu bērnu un audzinātāju informēšanu par pareizu rīcību ārkārtas situācijās projekta “Sadarbība, kapacitātes stiprināšana un kopīga risku mazināšana Latvijas un Lietuvas medicīnas glābšanas personālam ēku sagruvumu gadījumā” (ResCo) ietvaros.

Abi dienesti kopīgi viesosies 26 Daugavpils pirmsskolas izglītības iestādēs. Vienlaicīgi arī projekta Lietuvas partneri – Utenas apriņķa Ugunsdzēsības un glābšanas dienests un Utenas apriņķa Primārās veselības aprūpes centrs, apmeklēs 20 pirmsskolas izglītības iestādes Utenas reģionā.

Pirmsskolas izglītības iestādēs dienestu pārstāvji – mediķi un glābēji stāstīs un atgādinās par pareizu rīcību ārkārtas situācijās. Šo vizīšu laikā pārstāvji bērniem stāstīs, ko darīt, ja pats vai kāds draugs, kaimiņš, brālis vai māsa ir nonākuši nelaimē un pēc vizītes VUGD talismans – ugunsdzēsējs glābējs Guntiņš bērniem izdalīs izglītojošas krāsojamās grāmatas, ar kuru palīdzību viņi mājās varēs aplūkot situācijas, kad jāzvana 112 un kā jārīkojas ārkārtas gadījumos. Savukārt audzinātājiem dienestu pārstāvji atgādinās par drošības pasākumiem, piemēram, kā rīkoties evakuācijas gadījumā un kā nepieciešamības gadījumā sniegt pirmo palīdzību, kamēr mediķi vēl ir ceļā.

Par projektu

Projekts “Sadarbība, kapacitātes stiprināšana un kopīga risku mazināšana Latvijas un Lietuvas medicīnas un glābšanas personālam ēku sagruvumu gadījumā” (saīsināti – ResCo) ir sagatavots  Latvijas – Lietuvas Pārrobežu sadarbības programmas 2014-2020 ietvaros. Projekta kopējais finansējums ir 556 970, 47 eiro, no kuriem 85% līdzfinansē Eiropas reģionālās attīstības fonds. Projekta vadošais partneris ir Neatliekamais medicīniskais palīdzības dienests, realizējot projektu kopā ar partneriem – Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestu, Utenas apriņķa Ugunsdzēsības un glābšanas dienestu (Lietuva) un Utenas apriņķa Primārās veselības aprūpes centru (Lietuva). Projekts uzsākts 2017. gada 1. aprīlī un tas jārealizē līdz 2019. gada 31. martam.

Last updated: 26.06.2024 15:10