Please update your browser

You are using old browser version, which is not technically supported. That way some functions maybe are not available or aren't working right. Using information bellow please update or use another browser.

Free browsers - all browsers provide the same base functions and are easy to use. Choose which browser do you want to download:

 • Bringing neighbours closer

  Bringing neighbours closer

  Welcome to the Interreg V-A Latvia–Lithuania Programme 2014–2020!

  About the programme
 • Bringing neighbours closer

  Bringing neighbours closer

  Welcome to the Interreg V-A Latvia–Lithuania Programme 2014–2020!

 • Bringing neighbours closer

  Bringing neighbours closer

  Welcome to the Interreg V-A Latvia–Lithuania Programme 2014–2020!

Startuoja projektas „Livonijos kryžiuočių pėdsakais Vakarų Žiemgaloje“

06 October 2020

Prasideda bendras Lietuvos ir Latvijos projektas, skirtas skatinti darnų kultūrinį turizmą, didinti turizmo potencialą istorinėje Žiemgalos žemėje Latvijos ir Lietuvos pasienio regione bei suteikti unikalią galimybę keliauti kultūriniu maršrutu „Livonijos kryžiuočių pėdsakais Vakarų Žiemgaloje“.

Š.m. rugsėjo 30 d. Joniškio istorijos ir kultūros muziejuje vydo įvadinis projekto partnerių susitikimas, kuriame oficialiai pradėtas Interreg V-A Latvijos ir Lietuvos bendradarbiavimo per sieną 2014-2020 m. programos projektas Nr. LLI-453 „Livonijos kryžiuočių pėdsakais Vakarų Žiemgaloje“. Susitikime dalyvavo projekto partneriai iš Lietuvos – Žagarės regioninio parko direkcija, VšĮ Gamtos paveldo fondas ir Joniškio istorijos ir kultūros muziejus, su projekto partneriais iš Latvijos – Tervetės ir Dobelės savivaldybėmis, bendrauta nuotoliniu būdu Zoom platformos pagalba.

Susitikimo metu pristatyta projekto vizija bei tikslai, artimiausių metų projekto veiklos, Interreg V-A Latvijos ir Lietuvos bendradarbiavimo per sieną 2014-2020 m. programos projektų viešinimo reikalavimai. Kiekvienas projekto partneris taip pat pristatė savo projekto veiklas. Susitikimo metu taip pat aplankytas Joniškio istorijos ir kultūros muziejui priklausantis sinagogų kompleksas bei muziejaus ekspozicijos, vyko Lietuvos partnerių diskusija dėl bendrų projekto veiklų įgyvendinimo.

Įgyvendinant projektą Nr. LLI-453 „Livonijos kryžiuočių pėdsakais Vakarų Žiemgaloje“ projekto partneriai iš Lietuvos – Žagarės regioninio parko direkcija, Joniškio istorijos ir kultūros muziejus ir VšĮ Gamtos paveldo fondas, bei Latvijos – Tervetės savivaldybė, Dobelės rajono savivaldybė, – pakvies į kelionę erdvėje ir laike sužinoti apie Livonijos kryžiaus žygius Žiemgaloje, atsekti jų pėdsakus vietos kultūroje, įvertinti svarbą platesniame Europos istoriniame kontekste. Visam 70 km maršrutui, besitęsiančiam nuo Dobelės (LV) iki Joniškio (LT), paįvairinti ir iliustruoti bus parengtas leidinys apie Livonijos kryžiaus žygių regione paliktas žymes, kelionės maršruto aprašymas, atnaujinta ekspozicija Dobelės istorijos muziejuje, išsaugoti Tervetės pilies griuvėsiai, įrengta poilsio erdvė prie Žvelgaičio piliakalnio, pristatyti autentiški žiemgalių ir kryžiuočių kostiumai, organizuoti pažintiniai žaidimai ir veiklos jauniesiems lankytojams. Vyks seminarai vietos turizmo paslaugų teikėjams, verslininkams, mokytojams ir gyventojams, kurie skatins vystyti atsakingą turizmą ir užtikrinti tvarią vietos ūkinę, žemės naudojimo, aplinkos ir kitų sričių plėtrą. Regiono istorijos, kultūros, turizmo, švietimo, žiniasklaidos ir kitų sričių specialistai turės galimybę tyrinėti kryžiuočių temą mokomosiose išvykose į Cėsio pilį Latvijoje ir archeologinių tyrimų centrą Šlėzvige, Vokietijoje. Projektas skatins geresnį bendros kultūrinės tapatybės pažinimą ir supratimą, saugant ir puoselėjant gamtos ir kultūros paveldą.

Žagarės regioninio parko direkcijos pagrindinė projekto veikla – edukacinių-rekreacinių įrenginių prie Žvelgaičių ežero ir piliakalnio pastatymas. Įgyvendinant šią veiklą planuojama pastatyti medinius įranginius, kuriuos sudaro kliūčių takas su laipiojimo ir balansavimo elementais, balansinis tiltas su judančiais elementais, hamakai, daugiafunkcinis teminis laivą vaizduojantis žaidimas su čiuožyklomis, laipiojimo elementais, platformomis, sienomis, stulpais, tiltais ir kitais edukaciniais elementais.

Interreg V-A Latvijos ir Lietuvos bendradarbiavimo per sieną 2014-2020 m. programos projekto Nr. LLI-453 „Livonijos kryžiuočių pėdsakais Vakarų Žiemgaloje“  trukmė: nuo 2020-08-01 iki 2022-07-31. Visas projekto biudžetas: 838 982,51 Eur (ERPF finansavimas: 713 135,10 Eur), iš jo Žagarės regioninio parko direkcijos biudžetas: 227 754,95 Eur (ERPF finansavimas: 193 591,70 Eur).

Daugiau informacijos galima rasti svetainėse www.latlit.eu; www.europa.eu.

Ši informacija parengta naudojant Europos Sąjungos finansinę paramą. Už šios informacijos turinį atsako Žagarės regioninio parko direkcija. Jokiomis aplinkybėmis negali būti laikoma, kad jis atspindi Europos Sąjungos nuomonę.

Last updated: 21.06.2024 11:26