Please update your browser

You are using old browser version, which is not technically supported. That way some functions maybe are not available or aren't working right. Using information bellow please update or use another browser.

Free browsers - all browsers provide the same base functions and are easy to use. Choose which browser do you want to download:

  • Bringing neighbours closer

    Bringing neighbours closer

    Welcome to the Interreg V-A Latvia–Lithuania Programme 2014–2020!

    About the programme
  • Bringing neighbours closer

    Bringing neighbours closer

    Welcome to the Interreg V-A Latvia–Lithuania Programme 2014–2020!

  • Bringing neighbours closer

    Bringing neighbours closer

    Welcome to the Interreg V-A Latvia–Lithuania Programme 2014–2020!

LLI-337 Supporting creativity, activity & entrepreneurship of inhabitants from Daugavpils-Zarasai regions’ deprived territories, by using sociocultural measures (Create to remain)

Centre of Culture of Zarasai Municipality together with Culture Department of Daugavpils District Municipality carried out a creative and unique project “Create to remain” which gave the new impulse to deprived territories of Zarasai and Daugavpils regions. It is enough to think that emigration is the only way and small villages of mentioned territory will do nothing but disappear. Culture and creative approach gave some solutions to make people from deprived territories in Zarasai-Daugavpils regions more active, creative, more business and socially oriented and to ultimately to change their mind and to stay in the land they belong. During the project living conditions of inhabitants of deprived territories have been improved and they became more satisfied with area they live in.
The project lasted for 18 months and following activities were organized:
1. Socializing people from deprived territories of Zarasai and Daugavpils regions via organizing cultural events, providing transportation to take part in activities taking place away from project territory.
2. Creating conditions for creative education and unlocking potential of members of deprived communities via upgrading and equipping social spaces, teaching Lithuanian – Latvian traditional crafts and organizing a lab and workshops of popular arts.
3. Experience exchanging of cultural organizations, government officials, start-up’s, artists and people to share the best practices regarding creative approaches to sell artwork and know-how how cultural organizations can contribute in decreasing level of emigration and create better economic and social conditions in the area. Two conferences were  organized: one in Latvia and one in Lithuania, brochure “Create to remain – creative approach to living in the middle of nowhere” was published.
This project showed how important creative approach is to the global problems like emigration, unemployment and social exclusion. “Create to remain” means that creativity can try to solve these problems and to help people to act, create, socialize, improve their living conditions, skills and become more satisfied with an area where they live.
For more information please check the websites: https://old.zkc.lt/index.php?option=com_content&view=category&layout=blog&id=50&Itemid=168, https://www.daugavpilsnovads.lv/kultura-kategorija/lv-lt-parrobezu-sadarbibas-projekti/, or contact these persons:
Aleksandra Pulokienė (LP, Lithuania), aleksandra.pulokiene@gmail.com, +370 67117179;
Jelena Žukova (PP2, Latvia), jelena.zukova@dnkp.com, +371 25611544.

Social media and contacts:
Phone: +37038551667
E-mail: info@zkc.lt
Website: https://www.zkc.lt/
Address: Vytauto str. 1a/2a, LT-32130, Zarasai, Lithuania

2 December 2019

Projektui „Create to remain“ Zarasuose besibaigiant

Nors anglų kalba Zarasų rajone skamba retai, bet žodžius „Create to remain“ išmoko mažiausiai 50 tiesioginių projekto dalyvių ir mažiausiai 700 projekto renginių žiūrovų. Šiame krašte dažniau lietuviškai vadinamamo projekto „Kurk, kad išliktum“ sekėjai klausdavo: „Ar lietuviškų pavadinimų nebeturime, kad angliškai viską vadiname?“ Bet tiesa ta, kad pagal europinių projektų reikalavimus reikėjo laikytis europinio pavadinimo “Supporting creativity, activity & entrepreneurship of inhabitants from Daugavpils-Zarasai regions’ deprived territories, by using sociocultural measures. Create to remain”. Bet kaip pavadinsi, taip nepagadinsi. Ir štai nuo 2018 m. birželio 1 d. Zarasų rajono savivaldybės kultūros centro kartu su Daugpilio rajono savivaldybės Kultūros skyriumi vykdytas projektas pasiekė finišą.

Kultūros centro direktorius Aurimas Gudas džiaugiasi, kad projekto dėka finansinė renginių organizavimo rajone našta mažėja: „Projekto ‚Kurk, kad išliktum“ įsigijimai – mobili scena, kurios mums jau pavydi visi aplinkiniai miestai, renginių įgarsinimo ir apšvietimo įranga, apsauginės tvorelės, lauko baldai ir kt. – tai yra tokie žiūrovui savaime suprantami dalykai, kad niekas net nesusimąsto, kiek tai kainuoja, ir kad ta kaina mažina investicijas į žiūrovui teikiamo kultūrinio produkto turinį, kokybę. Šios vasaros renginiai parodė, kad taupydami lėšas renginių techniniam aptarnavimui, didiname kultūrinės programos įvairovę ir tai labai džiugina“.

Projekto vadovė Aleksandra Pulokienė, abibendrindama projekto rezultatus, sakė: „Kai tikrindamas projekto buhalteriją auditorius paklausė – o kur dalyvių raštiški atsiliepimai? Kaip pamatuoti rezultatus, kurių pasiekė įvairiuose kursuose besimokę žmonės? Atsakiau – pasižiūrėkite į nuotraukas, viskas jų veiduose, akyse parašyta! Iš tiesų esu labai dėkinga visiems projekto dalyviams. Sutikau tokių nuostabių mūsų ir Daugpilio rajono gyventojų, auksarankių, degančiomis akimis, trokštančių patirti, išmokti, pritaikyti gautas žinias savo gyvenime. Projekto metu Zarasų rajone vyko keramikos, vytelių pynimo, fotografijos, dj, garso ir šviesos operatorių kursai, Šeimų festivaliai. Projekto dėka rajono bendruomenės gavo nemokamą transportą dalyvauti renginiuose ir kursuose – mažėjant gyventojų skaičiui rajone, tai buvo itin pasiteisinusi priemonė apjungti ir suartinti žmones. Visi kartu daug ko išmokome, užmezgėme naujų kontaktų ir dar nepasibaigus šiam projektui pateikėme naują paraišką bendradarbiavimui su Daugpilio rajonu pratęsti ir išplėsti. Laukiame rezultatų bei tikimės ir toliau sėkmingai pritraukti investicijų Zarasų ir Daugpilio rajonų kultūrai.“

 

Daugiau informacijos apie projekto veiklas ir apie patį projektą rasite www.zkc.lt tarptautinių projektų skiltyje arba „Create to remain“ paskyroje Facebook tinkle.

 

Informacija apie projektą Nr. LLI-337 “Supporting creativity, activity & entrepreneurship of inhabitants from Daugavpils-Zarasai regions’ deprived territories, by using sociocultural measures. Create to remain”

Projekto trukmė: nuo 2018 m. birželio 1 d. iki 2019 m. lapkričio 30 d. (18 mėnesių)

Projekto biudžetas – 226 937,00 Eur

Europos regioninės plėtros fondo bendrasis finansavimas – 192 896,45 Eur

 

Už šio straipsnio turinį atsako Zarasų rajono savivaldybės kultūros centras. Jokiomis aplinkybėmis negali būti laikoma, kad jis atspindi Europos Sąjungos nuomonę.

Read more
25 June 2019

„Kurk, kad išliktum“ – projektas teikiantis vilties

Zarasų kultūros centras nuo 2018 m. birželio 1 d. vykdo 2014–2020 m. Interreg V-A Latvijos ir Lietuvos bendradarbiavimo per sieną programos projektą Nr. LLI-337 „Daugpilio ir Zarasų rajonų atskirtų teritorijų gyventojų kūrybiškumo, aktyvumo ir verslumo skatinimas, pasitelkiant sociokultūrines priemones. Kurk, kad išliktum“. Visi šie ilgi pavadinimai dažnai suklaidina paprastą žmogų – „Švaistomi Europos pinigai!“, „O kas man iš to?“. Kontraargumentuodama tokioms nuomonėms, projekto vadovė Aleksandra Pulokienė dalinasi dvylikos mėnesių (iš aštuoniolikos) rezultatais, kurių pavyko pasiekti vykdant šį projektą: „Labai džiaugiamės, kad Zarasų rajonas pagaliau turi profesionalią mobilią sceną. Vasaros lauko renginių žiūrovas net nesusimąsto, kiek kainuoja scenos nuoma ir kiti techniniai renginių kaštai, kurie atsieina daugiau nei honorarai profesionaliems atlikėjams ir pramoginių paslaugų tiekėjams. Dabar tikimės, kad galėsime daugiau investuoti į turinį, o ne į techninį renginių aptarnavimą. Taip pat Zarasų kultūros centras įsigijo mobilią garso ir apšvieitimo techniką, lauko baldus, sėkmaišius ir kitas priemones, kurios rajono renginiams suteiks daugiau techninio profesionalumo, patogumo. Nereiks dainuoti ant kultūros namų laiptų.“

Prisimindama projekto veiklas, projekto vadovė dalijosi įspūdžiais: „Nuoširdžiai džiaugiuosi, kad į projekto „Kurk, kad išliktum“ veiklas aktyviai įsitraukė rajono bendruomenė ir, nors projekto tikslinė grupė buvo Avilių, Suvieko ir Turmanto gyventojai, prisidėjo Salako ir kitų kaimelių žmonės, o tai parodo, kad mūsų veiklos nebuvo vien tik „dėl varnelės“. Suorganizavome labai šiltą konferenciją Zarasų ir Daugpilio rajono gyventojams apie tai, kaip geresnes gyvenimo sąlygas galime užtikrinti patys kurdami, mokydamiesi, imdamiesi amatų ir smulkaus verslo. Tris mėnesius mokėmės keramikos amato su charizmatiška eksperte iš Daugpilio Mairita Folkmane, o dalyviams iš Zarasų rajono buvo nemokamai suteikiamas transportas dalyvauti užsiėmimuose. Surengėme tris Šeimos festivalius Aviliuose, Suvieke ir Turmante, norėdami parodyti, kad ne visada šventės masiškumas atspindi jos kokybę ir emocijas, kurias išsineša žiūrovai ir dalyviai. Ir aš pasakoju tik apie Zarasų kultūros centro organizuotas veiklas, o kur dar veiklos Daugpilio rajono pusėje!“.

Projektas jau išeina į finišo tiesiąją, bet rezerve dar liko keletas patrauklių ir naudingų veiklų. Birželio mėnesį startuos pynimo iš vytelių kursai, po to – fotografijos kursai, dj, šviesos ir garso operatorių kursai bei įspūdingas šviesų ir garso šou ant Laukesos ežero, simboliškai jungiančio Zarasų ir Daugpilio rajonus. Laukite tęsinio.

 

Informacija apie projektą:

Projekto trukmė: nuo 2018 m. birželio 1 d. iki 2019 m. lapkričio 30 d. (18 mėnesių)

Projekto biudžetas – 226 937,00 Eur

Europos regioninės plėtros fondo bendrasis finansavimas – 192 896,45 Eur

 

Už šio straipsnio turinį atsako Zarasų rajono savivaldybės kultūros centras. Jokiomis aplinkybėmis negali būti laikoma, kad jis atspindi Europos Sąjungos nuomonę.

Read more
25 June 2019

Rajone praūžė Šeimos festivaliai

Gegužė šiais metais mus lepina ne tik šiluma bei saule, bet ir renginių gausa. Zarasų kultūros centras, nelaukdamas kurortinio sezono pradžios, išsikraustė po atviru dangumi ir pirmą kartą Zarasų rajone suorganizavo Šeimų festivalius.

 

Kultūros centro direktorius Aurimas Gudas, pats savo šeimoje augindamas du gražius, aktyvius vaikus, teigia, kad kultūra ir visuotinė gerovė prasideda būtent nuo šeimos, todėl dar planuodamas 2014–2020 m. Interreg V-A Latvijos ir Lietuvos bendradarbiavimo per sieną programos projekto Nr. LLI-337 „Daugpilio ir Zarasų rajonų atskirtų teritorijų gyventojų kūrybiškumo, aktyvumo ir verslumo skatinimas, pasitelkiant sociokultūrines priemones. Kurk, kad išliktum“ kultūrines veiklas, tiksline renginių auditorija pasirinko būtent Zarasų rajono šeimas: „Buvo smagu stebėti, kaip skirtingai renginių veiklas priima ir į jas įsitraukia Avilių, Suvieko ir Turmanto bendruomenės, ypač vaikai. Vieni nedrąsiai, kiti stačia galva.“

 

Festivalių programose veikė vaikų žaidimų kiemeliai, įvairios bendruomenės darbų parodos, ant projekto „Kurk, kad išliktum“ dėka įsigytos mobilios scenos koncertavo Zarasų miesto bei rajono atlikėjai ir svečiai iš Daugpilio rajono, Latvijos. Šeimoms buvo įtrauktos į edukacinės kulinarinės programos veiklas, o pasistiprinus, visi buvo pakviesti pasišokti ir tiesiog praleisti laiką kartu – vienoje didelėje šeimoje.

 

Keletas akimirkų iš praėjusių festivalių (Nuotraukos Eriko Černovo).

Read more
26 November 2018

Kultūros žmonės nepasiduoda „Zarasų rajone gyventi gera ir bus dar geriau!”

Neseniai liūdnai nuskambėjo žinia, kad Zarasų rajonas užima paskutinę vietą pagal Lietuvos Savivaldybių gerovės indeksą (paskelbė Vilniaus politikos analizės institutas (VPAI). Kultūros žmonės susimąstė, ar tikrai viskas taip blogai? Zarasai – ežerų kraštas, renginių miestas, lietuviškoji Šveicarija, kurortinė teritorija, žvejų rojus, pirmoji Lietuvos kultūros sostinė, šitiek kuriančių, aktyvių žmonių, atsinaujinusi arba atsinaujinanti kultūros infrastruktūra. Tačiau – EKONOMIKA ir DEMOGRAFIJA, tie baisūs žodžiai pakiša koją. Nors ir čia jie nusprendė nepasiduoti. „Kurk, kad išliktum“ – pasakė sau ir sėkmingai įgyvendina projektą, kurio metu siekia prisidėti prie tų dviejų rodiklių pagerinimo.

Birželio 1 d. Zarasų rajono savivaldybės kultūros centras kartu su Daugpilio rajono savivaldybės Kultūros skyriumi pradėjo įgyvendinti 2014–2020 m. Interreg V-A Latvijos ir Lietuvos bendradarbiavimo per sieną programos projektą „Kurk, kad išliktum“ (angl. Create to remain, pilnas pavadinimas „Daugpilio ir Zarasų rajonų atskirtų teritorijų gyventojų kūrybiškumo, aktyvumo ir verslumo skatinimas, pasitelkiant sociokultūrines priemones. Kurk, kad išliktum“ Nr. LLI-337). Kultūros centro vadovas Aurimas Gudas nepraranda vilties: „Zarasų rajonas turi didžiulį potencialą kultūrine prasme. Mes norime pasistengti ir kartu su rajono kultūros darbuotojais pagerinti gyventojų gyvenimo sąlygas tuo, ką sugebame geriausiai – padėdami žmonėms tapti aktyviais, kūrybiškais, versliais ir socialiais“. Projekto vadovė Aleksandra Pulokienė sako: „Gal ir mažais žingsneliais, bet judėsime į priekį. Projekto metu įsigijome mobilią sceną su įgarsinomo ir apšvietimo įranga, o tai reiškia, kad rajono renginių metu nebereiks koncertuoti ant laiptų, o renginiams skirtas biudžeto lėšas galėsime naudoti renginių turiniui, o ne techniniam aptarnavimui. Ar įsivaizduojate kokius tūkstančius dabar kainuoja scenos nuoma? Taip pat įsigijome lauko skėčių, suolų, stalų, sėdmaišių, žibintų – šio mobilaus rekvizito pagalba galėsime kurti patrauklesnes kaimelių ir miestelių šventes. Žinome, kad rajone yra daug kuriančių žmonių, tačiau jie apie save kuklinasi papasakoti kitiems, savo kūrinius slepia arba dovanoja tik giminaičiams, o juk tai gali būti puikus papildomų lėšų šaltinis. Todėl projekto metu organizuosime mokymus ir tiems, kas jau kuria, kad išmokytumėme juos reklamuoti ir parduoti, ir tiems, kurie dar nekuria, tačiau nori išmokti kokio nors amato ir paversti jį hobiu, padedančiu išlikti dvasiškai ir finansiškai. Į projektą įsitrauks ne mažiau kaip 200 dalyvių“.

Projekto „Kurk, kad išliktum“ metu jau buvo organizuota konferencija, kurios metu Zarasų rajono bendruomenių, patiriančių atskirtį, nariai, kūrėjai, amatininkai, verslo atstovai ir projekto partneriai iš Daugpilio krašto diskutavo kaip kultūros organizacijos gali prisidėti prie geresnių ekonominių ir socialinių sąlygų kūrimo ir atskirties mažinimo. Planuojama, kad 2019 m. bus pilni veiklos: startuos kūrybiniai užsiėmimai (keramika, pynimas iš vytelių, fotografija, DJ-avimas, scenos aptarnavimo darbai šviesos ir garso operatoriams), bus suorganizuoti trys šeimų festivaliai bei įspūdingas šviesų ir garso šou ant vandens rajono teritorijoje. Transportas dalyviams iš Turmanto, Avilių ir Suvieko bus suteiktas nemokamai.

Daugiau informacijos apie projekto veiklas ir apie patį projektą rasite www.zkc.lt tarptautinių projektų skiltyje arba „Create to remain“ paskyroje Facebook tinkle.

 

Informacija apie projektą:

Projekto trukmė: nuo 2018 m. birželio 1 d. iki 2019 m. lapkričio 30 d. (18 mėnesių)

Projekto biudžetas – 226 937,00 Eur

Europos regioninės plėtros fondo bendrasis finansavimas – 192 896,45 Eur

Daugiau informacijos rasite čia

 

Už šio straipsnio turinį atsako Zarasų rajono savivaldybės kultūros centras. Jokiomis aplinkybėmis negali būti laikoma, kad jis atspindi Europos Sąjungos nuomonę.

Read more
17 July 2018

Zarasų ir Daugpilio rajonai vienijasi kūrybai, kad išliktų

Zarasų rajono savivaldybės kultūros centras kartu su Daugpilio rajono savivaldybės Kultūros skyriumi vasaros sezoną pradėjo su gaiviais naujo kūrybiško projekto vėjais. „Kurk, kad išliktum“ (“Create to remain” Nr. LLI-337) – tai jo pavadinimas ir pagrindinė idėja. Projekto tikslinė grupė – Zarasų ir Daugpilio rajonų atskirtų teritorijų gyventojai, o tikslas – padėti šiems žmonėms tapti aktyviais, kūrybiškais, versliais ir socialiais, labiau patenkintais savo gyvenamąja vieta.
Birželio 26-27 d. jaukioje ir produktyviam darbui įkvepiančioje sodyboje “Smalvos” (https://www.smalvos.ru/LT/Contacts.html) vyko pirmasis projekto renginys – konferencija „Kaip kultūros organizacijos gali prisidėti prie geresnių ekonominių ir socialinių sąlygų kūrimo atskirtose teritorijose“, kuri subūrė kultūros organizacijų atstovus, startuolius, menininkus ir kitus žmones dalintis gerąja patirtimi, kaip pasitelkiant kūrybinį požiūrį sėkmingiau parduoti savo kuriamus darbus ir kaip kultūros organizacijos gali prisidėti sprendžiant emigracijos problemas ir kuriant geresnes ekonomines ir socialines sąlygas atskirtose teritorijose Zarasų ir Daugpilio rajonuose. Konferencijoje dalyvavo 15 lietuvių ir 15 latvių. Visi jie – Zarasų ir Daugpilio rajonų atskirtų teritorijų gyventojai, siekiantys pagerinti savo gyvenimo kokybę pasitelkdami kūrybines priemones.
Pirmąją dieną dalyviai susipažino su projektu ir jo idėja, dalyvavo kontaktų mugėje, išklausė Zarasų rajone veikiančių amatininkų ir kūrybinių verslininkų sėkmės istorijas, turėjo galimybę “pasimatuoti amatininko kailį” ir sužinoti, ką reiškia imtis amato, jį puoselėti ir juo gyventi. Čia jiems padėjo tą dieną konferencijoje puikiai pasidarbavę lektoriai – Erikas Čypas (Dusetos) ir Erikas Hincas (Panevėžys). Vyko gyvųjų amatų demonstravimas, kontaktų mugė, padėti pamatai Zarasų ir Daugpilio rajonų atskirtų teritorijų gyventojų kontaktų tinklo sukūrimui. Vakare viską vainikavo tradicinės muzikos vakaras su Zarasų rajono savivaldybės kultūros centro tradicine kapela “Čir vir vyrai” (vadovas Gintaras Andrijauskas), kuriame konferencijos dalyviai toliau dalinosi savo kūrybinėmis idėjomis, šoko liaudies šokius, susipažino su “Mandolinos akademija”.
Antroji diena prasidėjo labai aktyviai – trenerė Augustė konferencijos dalyviams padovanojo gerą energijos visai dienai užtaisą. Tuo teko įsitikinti vėliau, kai dalyviai ėmėsi kurti projektines idėjas atskirtoms teritorijoms ir jas pristatinėti. “Antras džinsų gyvenimas”, “Talentų mugė”, grandiozinės “Mykolinės” ir daug kitų gerų idėjų, kurių dalis bus panaudota organizuojant būsimus projekto “Create to remain” renginius Zarasų ir Daugpilio rajonuose.
Konferencijos pabaigai – dalyvių komunikacijos tinklo kūrimas. Tikimės, kad šis projektas padės daugiau sužinoti vieniems apie kitus, apie galimybes veikti, kurti ir būti aktyviems, apie kūrybinius verslus ir kultūros organizacijų veiklas.
Siunčiame linkėjimus ir tariame “ačiū” visiems dalyvavusiems ir prisidėjusiems.

 

Read more
More articles

During the project 2145 residents of 6 deprived border region territories (Aviliai, Suviekas, Turmantas in Lithuania and Demene, Vabole, Naujene in Latvia) where involved in 7 workshops, two conferences:  “How cultural organizations can create better economic and social conditions in deprived area” and “Sales of craft and culture products – step by step”, two creative workshops: “Real product, real advertisement” about subject photography and environment friendly packaging, and 5 events: 3 Family festivals, White tablecloth festival and Nature and Culture days). 378 people took part in workshops, 92 people took part in two conferences, 41 participants participated in creative workshops and 634 participants participated in project events. At least 1000 visitors visited project events.

 

When choosing project workshops’ experts (ceramic, weaving, wicker weaving, photography, DJ, light and sound operators’, culinary and felting) local specialists were preferred. These experts gave participants the skills and real life guidance how to start your own craft or artistic business in rural territories.

Residents of all 6 communities’ got to know each other and already after the first conference in Lithuania they started to invite each other to participate not only in project events but also in other events and activities (for example, participants from Turmantas (LT) were asked to be experts in culinary workshops in LV and so on).

Free transportation was provided for participants of project’s cultural events as for some participants it was an essential condition when deciding about participation in the project. Level of socialising was so high during some activities that instead of planned two hours of workshops participants were spending four and even six hours (for example in ceramic workshop (LT) there were 20 participants instead of 10 and workshops never lasted less than 3-4 hours instead of planned two.

Baltic techno show on air – the gala performance of the workshop for DJs, sound and light operators was organized. It was an experimental light and sound performance in Zarasai region near Laukesa lake using water screen, professional light equipment and artists from Zarasai and Daugavpils, which amazed all the visitors, who came to celebrate the Day of Unity of the Balts. Some memorable moment from the show can be found here: https://www.youtube.com/watch?v=DvzF2-E9gYQ

Culinary heritage classroom in Vabole was created and equipped. Daugavpils district had no culinary service provider for regional needs and villages had no skills and financial support for this. During the project a space which meets all the sanitary norms was created with all necessary equipment and cosy atmosphere for community to gather, for hostess to cook and use their skills to educate others. Reconstruction works were completed for 112 m2 premises, including electrical installation, heating system repair, water supply, sewerage internal networks, ventilation, fire alarm, external water supply and external drainage. Kitchen furniture and equipment were purchased: necessary dishes, cooker hood, table for workshops, sink, electric boiler, fridge and electric oven.

This place serves as a centre of social integration and communication in the village now. It can be used by local hostess and local community, by external experts who can be invited to organize culinary (and other) workshops for locals.

Culinary classroom faced such a success that the number of participants in culinary workshops was 185 instead of 10 initially planned.

Inner yard in Centre of Culture of Zarasai municipality was created  and equipped and has become a favourite place of youth and the main point to gather for all the region’s collectives during various events (planning, eating, chatting, etc.).

During the project Centre of Culture of Zarasai municipality has purchased light equipment for outdoor events (wash Led type moving spotlights, spotlights PAR64 and dimer, laptop with light control program, cables and hanging hooks), sound equipment for outdoor events (acoustic sound system, subwoofer speakers, sound control panel and cables), equipment for inner yard (portable, can be used in outdoor events in region – outdoor umbrellas, outdoor furniture, bean bags, LED lamps, set of PRO sound equipment. Portable stage with 30 sets of outdoor furniture has been acquired and is being used for events throughout Zarasai region. Additional equipment was purchased to ensure safety and better quality of events: audio interface, security fence for the portable stage and cable ramp protective cover.

Mobile equipment for outside events was essential for Zarasai region because there are less people in villages as well as budget for cultural activities. Purchased portable stage and equipment saves cultural events budget for cultural needs instead of renting expensive stage, light and sound equipment, outside furniture, etc. and cultural workers in Zarasai region’s deprived territories are able to concentrate on cultural part of the events.

Colorful brochure “Creative tips how to survive in the middle of nowhere”  (300 units) was published with all the useful contacts of project experts, participants, organizations and information about project activities and events. For each participant it is a great memory and useful contacts book and for others it is a creative guide “where to find what” in project area if you want to learn some useful skills or to find best experts of arts and crafts. The brochure can be found here: https://www.zkc.lt/images/stories/pdf/LLI-337%20Create%20to%20remain_brochure.pdf

Last updated: 19.12.2024 15:35