Please update your browser

You are using old browser version, which is not technically supported. That way some functions maybe are not available or aren't working right. Using information bellow please update or use another browser.

Free browsers - all browsers provide the same base functions and are easy to use. Choose which browser do you want to download:

 • Bringing neighbours closer

  Bringing neighbours closer

  Welcome to the Interreg V-A Latvia–Lithuania Programme 2014–2020!

  About the programme
 • Bringing neighbours closer

  Bringing neighbours closer

  Welcome to the Interreg V-A Latvia–Lithuania Programme 2014–2020!

 • Bringing neighbours closer

  Bringing neighbours closer

  Welcome to the Interreg V-A Latvia–Lithuania Programme 2014–2020!

ŠVENTOSIOS UPĖ VĖL ŽAVĖS ŠVARA

09 January 2019

Interreg V-A Latvijos ir Lietuvos programos projekto „Vandens resursų panaudojimas eko turizmo plėtrai Latvijoje ir Lietuvoje“ (Learn Eco Travel) metu Anykščių rajono savivaldybė, viena iš nedaugelio Savivaldybių Lietuvoje, įsigijo upės šienavimo mašiną.

Su ja bus galima išvalyti upę nuo augančių žolių, asiūklių, laikantis visų aplinkosauginių reikalavimų, ne tik nupjaunant, bet ir surenkant nupjautus augalus. Žinoma, nupjaunant tik dalį augančių žolių, kad nebūtų pažeista ekologinė pusiausvyra. Net nuo 1997-ųjų upę šienaudavo Anykščių rajono politikai ir gyventojai miesto šventės, sutampančios su Šv. Onos atlaidais, metu. Tačiau prieš trejus metus dalgiais valyti Šventosios upę uždraudė aplinkosaugininkai.

Šventoji – upė Rytų Lietuvoje; didžiausias Neries intakas (Nemuno baseinas), ilgiausia tekanti vien tik per Lietuvos teritoriją.

Ištakos – Ignalinos rajone, Gražutės regioniniame parke (taip pat šio projekto partneris) telkšantis Samanio ežeras (3 km į šiaurės vakarus nuo Dūkšto). Aukštupyje prateka Dūkšto, Luodžio, Luodykščio, Asavo, Ūparto ežerus, toliau – Antalieptės tvenkinį (iki jį sudarant ten irgi buvo grupė ežerų), Sartus, Rašus, Paštį. Visas šis ežeringasis Šventosios aukštupys yra Ignalinos, Zarasų ir Rokiškio rajonuose. Už jo upė teka į pietvakarius jau lygesniu kraštovaizdžiu. Prateka Utenos, Anykščių, Ukmergės, Jonavos rajonais.

Upe vyksta aktyvus vandens turizmas baidarėmis, kanojomis, irklentėmis. Poilsiautojai mielai renkasi upės pakrantes poilsiui. Todėl upės švara ir skaidrumas yra labai svarbūs ne tik anykštėnams, bet ir atvykstantiems svečiams.

Projektas „Vandens resursų panaudojimas eko turizmo plėtrai Latvijoje ir Lietuvoje“ (LEARN ECO TRAVEL) Nr. LLI-349 įgyvendinama pagal programą Interreg V-A Latvijos ir Lietuvos 2014–2020 m. nuo 2018 m. gegužės 2 d. ir tęsis iki 2019 m. lapkričio 1 d. Projekto tikslas – plėtoti turizmo galimybes Latgaloje ir Aukštaitijoje, gerinant rekreacinius objektus prie vandens objektų ir kuriant naujus ekologinio turizmo produktus ir paslaugas, taip didinant lankytojų skaičių pasienio regionuose Latvijoje ir Lietuvoje.

Bendra projekto vertė – 618 194,06 Eurų. Anykščių rajono savivaldybės dalis – 79 999,67 Eurų         (67 999,71 Eurų Europos regioninės plėtros fondo ir 11 999,96 Eurų Savivaldybės biudžeto lėšų).

Jolanta Jucevičienė

Vyriausioji specialistė

Investicijų ir projektų valdymo skyrius

Anykščių rajono savivaldybės administracija

Ši informacija parengta  naudojant Europos Sąjungos finansinę  paramą. Už šio leidinio turinį atsako Anykščių rajono savivaldybė. Jokiomis aplinkybėmis negali būti laikoma, kad jis atspindi Europos Sąjungos nuomonę

Last updated: 29.05.2024 10:45