Please update your browser

You are using old browser version, which is not technically supported. That way some functions maybe are not available or aren't working right. Using information bellow please update or use another browser.

Free browsers - all browsers provide the same base functions and are easy to use. Choose which browser do you want to download:

 • Bringing neighbours closer

  Bringing neighbours closer

  Welcome to the Interreg V-A Latvia–Lithuania Programme 2014–2020!

  About the programme
 • Bringing neighbours closer

  Bringing neighbours closer

  Welcome to the Interreg V-A Latvia–Lithuania Programme 2014–2020!

 • Bringing neighbours closer

  Bringing neighbours closer

  Welcome to the Interreg V-A Latvia–Lithuania Programme 2014–2020!

The first results of the pilot testing of educational training programs

08 January 2021

Visagino „Verdenės“ gimnazijoje ir Molėtų r. Kijėlių specialiojo ugdymo centre prasidėjo edukacinių programų testavimas pagal 2014–2020 m. Interreg V-A Latvijos ir Lietuvos bendradarbiavimo per sieną programos projektą „Socialinių paslaugų įvairovės plėtra bei jų kokybės gerinimas Lietuvos ir Latvijos specialiųjų poreikių vaikams“/SEE ME/LLI-436.

Visagino “Verdenės” gimnazijos mokytojų sukurtos edukacinės programos ,,Linksmasis orkestrasˮ prioritetas – pagarba kiekvienam dalyviui ir jo individualumo atskleidimas. Programos testavime dalyvauja 10 vaikų su specialiaisiais ugdymosi poreikiais.
Edukacinėje programoje vykstantys muzikiniai ieškojimai yra įdomūs ir smagūs, atitinkantys kiekvieno dalyvio suvokimo galimybes. Muzika – puiki priemonė, padedanti vaikui susipažinti su jį supančia aplinka ir lavinanti jo  vaizduotę. Muzika leidžia išreikšti vidinius išgyvenimus, mintis, jausmus bei sudaro sąlygas muzikos kalba bendrauti su pasauliu. Muzikavimas skatina vaikų saviraišką, lavina atmintį, smulkiąją motoriką, kalbą, dėmesį. Programoje taikomi įvairūs edukaciniai metodai: teatriniai žaidimai, atsipalaidavimo pratimai, improvizacijos.  Nesudėtinga grojimo muzikos instrumentais technika, garsų bei tembrų įvairovė leidžia kiekvienam dalyviui tapti atlikėju. Muzikinius numerius lydi teminiai pokalbiai, vaikai žaisminga forma supažindinami su muzikos instrumentais. Šios edukacinės programos metu dalyviai praktiškai patiria muzikos terapijos poveikį, atranda save bei atskleidžia savo muzikinius gebėjimus, ugdo kūrybiškumą.

Molėtų r. Kijėlių specialiojo ugdymo centro komanda nuoširdžiai džiaugėsi, kad jų mokiniai gali išbandyti naujas medžiagas ir eksperimentuoti, kuriant meniškus rankdarbius bei pritaikyti juos aplinkos dekoravime. Mokymo programa “Vilnos magija “taip pat siekiama skatinti domėjimąsi ir pagarbą tautiniam amatui. Praktinis mokymasis prasidėjo nuo mokymosi išgauti rutulio formą, jį formuojant ir veliant sausuoju ir šlapiuoju būdu. Sauso vėlimo technika – veliama naudojant specialias adatas su mažomis įpjovomis. Badant vilną, adata užkabina plaukelius, jie sukišami vis giliau. Taip gaminys
tvirtėja ir susivelia. Šis būdas naudojamas gaminant žaislus, papuošalus, paveikslus.

Vėliau išbandant ir testuojant plokštuminio vėlimo techniką mokiniai mokėsi pešti ir kloti vilną kuo lygiau, kad neliktų skylių. Iš pradžių veiksmai atliekami su pagalba, o vėliau ir savarankiškai programos dalyviai vėlė plokštuminius interjero gaminius. Mokinių rankomis nuveltos dekoracijos – šilti , auksiniai, rausvi margalapiai iš vilnos sušildė ir papuošė specialiojo ugdymo centro interjerą.

Dėl papildomos informacijos prašome kreiptis į Iriną Morozovą, morozova.projektai@gmail.com

Daugiau informacijos apie Latvijos – Lietuvos bendradarbiavimo apibus sienos programą galima rasti www.latlit.eu  ir www.europa.eu.

Šis straipsnis parengtas naudojant Europos Sąjungos finansinę paramą. Už šio straipsnio turinį atsako Visagino „Verdenės“ gimnazija. Jokiomis aplinkybėmis negali būti laikoma, kad jis atspindi Europos Sąjungos nuomonę. www.latlit.eu ir www.europa.eu.

Projektą finansuoja 2014-2020 Interreg V-A Latvijos ir Lietuvos programa.

 

Last updated: 26.06.2024 15:10