Please update your browser

You are using old browser version, which is not technically supported. That way some functions maybe are not available or aren't working right. Using information bellow please update or use another browser.

Free browsers - all browsers provide the same base functions and are easy to use. Choose which browser do you want to download:

 • Bringing neighbours closer

  Bringing neighbours closer

  Welcome to the Interreg V-A Latvia–Lithuania Programme 2014–2020!

  About the programme
 • Bringing neighbours closer

  Bringing neighbours closer

  Welcome to the Interreg V-A Latvia–Lithuania Programme 2014–2020!

 • Bringing neighbours closer

  Bringing neighbours closer

  Welcome to the Interreg V-A Latvia–Lithuania Programme 2014–2020!

Third implementation of educational-training programs “Making dolls in folk pedagogy” and “Ethnocultural educational program”

28 March 2018

2018 m. kovo 27 d. „Verdenės“ gimnazijoje lankėsi mūsų draugai ir kolegos iš Latvijos Aleksandrovo internatinės mokyklos, su kuriais įgyvendiname tarptautinį Latvijos-Lietuvos Interreg projektą „Poilsio ir ugdymo aplinkos kūrimas specialiųjų poreikių vaikams Lietuvoje ir Latvijoje, siekiant gerinti gyvenimo kokybę/ADD ME“. Šio susitikimo metu vykdėme dvi edukacines programas: „Lėlės vaidmuo vaikų auklėjime“ ir „Kalendoriniai lietuvių liaudies žaidimai“. Programas įgyvendino mokytojos Daiva Maldžiuvienė, Diana Naglinskienė, Natalia Matyskina, Larisa Polikarpova. Mokytojoms talkino mokytojo padėjėjos Tamara Badmajeva ir Olga Denisevič.
Su mokytoja Natalia Matyskina vaikai pasigamino lėlę „Velykų baladėlė“. Šios lėlės gaminimo procesas simbolizuoja apsivalymą ir atsinaujinimą, pasiruošimą gražiausiai pavasario šventei – Velykoms.  Taip pat šios edukacinės programos metu vaikai dekoravo  margučius.
Mokytoja Daiva kartu su 2 a klasės mokiniais mokė visus šokti tradicinius lietuvių liaudies šokius ir ratelius „Graži mūsų šeimynėlė“, „Ciceliukė Marceliukė“, „Delnų polka“ ir „Gūdo dūda“. Ne tik vaikai, bet ir mokytojai noriai šoko. Šokių pertraukėlės metu, pasigaminome gražiausią Lietuvos paukštį – Gandrą. O pindami pynutę Lietuvos vėliavos spalvomis, palinkėjome, kad svečiai iš Latvijos greičiau pas mus sugrįžtų.

Press relizą latvių kalbą galima rasti: https://www.aleksandrovasskola.lv/interreg.htttp

Šis straipsnis parengtas naudojant Europos Sąjungos finansinę paramą. Už šio straipsnio  turinį atsako Visagino „ Verdenės“ gimnazija. Jokiomis aplinkybėmis negali būti laikoma, kad jis atspindi Europos Sąjungos nuomonę.

Last updated: 30.05.2024 09:14