Please update your browser

You are using old browser version, which is not technically supported. That way some functions maybe are not available or aren't working right. Using information bellow please update or use another browser.

Free browsers - all browsers provide the same base functions and are easy to use. Choose which browser do you want to download:

 • Bringing neighbours closer

  Bringing neighbours closer

  Welcome to the Interreg V-A Latvia–Lithuania Programme 2014–2020!

  About the programme
 • Bringing neighbours closer

  Bringing neighbours closer

  Welcome to the Interreg V-A Latvia–Lithuania Programme 2014–2020!

 • Bringing neighbours closer

  Bringing neighbours closer

  Welcome to the Interreg V-A Latvia–Lithuania Programme 2014–2020!

Veiksmīgi noslēgušās projekta ResCo dalībnieku informatīvās vizītes bērnudārzos par pareizu rīcību ārkārtas situācijās

15 May 2018

No 4. aprīļa līdz pat 10. maijam, projekta “Sadarbība, kapacitātes stiprināšana un kopīga risku mazināšana Latvijas un Lietuvas medicīnas glābšanas personālam ēku sagruvumu gadījumā” (ResCo) ietvaros Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests (NMPD) kopā ar Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestu (VUGD) devās ciemos pie Daugavpils pirmsskolas izglītības iestāžu bērniem un audzinātājiem, lai informētu un saistošā veidā pastāstītu, kā rīkoties ārkārtas situācijās.


Abi dienesti kopīgi viesojās pavisam 26 Daugavpils pilsētas pirmsskolas izglītības iestādēs. Vienlaicīgi arī projekta Lietuvas partneri – Utenas apriņķa Ugunsdzēsības un glābšanas dienests un Utenas apriņķa Primārās veselības aprūpes centrs, apmeklēja 20 pirmsskolas izglītības iestādes Utenas reģionā.

Pirmsskolas izglītības iestādēs dienestu pārstāvji – mediķi un glābēji bērniem un audzinātājiem pastāstīja un atgādināja par pareizu rīcību ārkārtas situācijās. Šo vizīšu laikā pārstāvji bērnus izglītoja, ko darīt situācijās, ja pats vai kāds draugs, kaimiņš, brālis vai māsa ir nonākuši nelaimē un pēc sarunas VUGD talismans –  ugunsdzēsējs glābējs Guntiņš ikvienam bērnam par piemiņu dāvāja izglītojošas krāsojamās grāmatas, ar kuru palīdzību viņi mājās varēs aplūkot situācijas, kad jāzvana 112 un kā jārīkojas ārkārtas gadījumos.

Savukārt audzinātājiem dienestu pārstāvji atgādināja par drošības pasākumiem, piemēram, kā rīkoties evakuācijas gadījumā un kā nepieciešamības gadījumā sniegt pirmo palīdzību, kamēr mediķi vēl ir ceļā.

Esam patiesi gandarīti, par bērnu un audzinātāju izrādīto interesi,  ieklausoties katrā vārdā, ko stāstīja mediķi un glābēji. Ceram, ka jaunās zināšanas noderēs un zinās, kā rīkoties situācijās, kad kāds ir nonācis nelaimē.

 

Par projektu

Projekts “Sadarbība, kapacitātes stiprināšana un kopīga risku mazināšana Latvijas un Lietuvas medicīnas un glābšanas personālam ēku sagruvumu gadījumā” (saīsināti – ResCo) ir sagatavots  Latvijas – Lietuvas Pārrobežu sadarbības programmas 2014-2020 ietvaros. Projekta kopējais finansējums ir 556 970, 47 eiro, no kuriem 85% līdzfinansē Eiropas reģionālās attīstības fonds. Projekta vadošais partneris ir Neatliekamais medicīniskais palīdzības dienests, realizējot projektu kopā ar partneriem – Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestu, Utenas apriņķa Ugunsdzēsības un glābšanas dienestu (Lietuva) un Utenas apriņķa Primārās veselības aprūpes centru (Lietuva). Projekts uzsākts 2017. gada 1. aprīlī un tas jārealizē līdz 2019. gada 31. martam

Vairāk par programmu: www.latlit.eu un www.europa.eu.

Last updated: 26.06.2024 15:10