Please update your browser

You are using old browser version, which is not technically supported. That way some functions maybe are not available or aren't working right. Using information bellow please update or use another browser.

Free browsers - all browsers provide the same base functions and are easy to use. Choose which browser do you want to download:

 • Bringing neighbours closer

  Bringing neighbours closer

  Welcome to the Interreg V-A Latvia–Lithuania Programme 2014–2020!

  About the programme
 • Bringing neighbours closer

  Bringing neighbours closer

  Welcome to the Interreg V-A Latvia–Lithuania Programme 2014–2020!

 • Bringing neighbours closer

  Bringing neighbours closer

  Welcome to the Interreg V-A Latvia–Lithuania Programme 2014–2020!

Ventspilī izveidots mūsdienīgs rāciju tīkls

29 June 2018

Ceturtdien, 28. jūnijā, Ventspils pilsētas pludmalē Ventspils pludmales glābšanas dienestam un Ventspils pašvaldības policijai svinīgi tika nodotas mūsdienīgas rācijas, kas iegādātas projekta “Koordinācijas attīstība un kapacitātes palielināšana glābējiem Baltijas jūras piekrastē”  ietvaros.

Projektu realizēja Ventspils Digitālais centrs sadarbībā ar Latvijas un Lietuvas Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestiem, kā arī Liepājas, Pāvilostas un Neringas pašvaldībām. Rezultātā Ventspils pilsētā izveidots Eiropas Savienības standartam atbilstošs rāciju tīkls, kura darbību nodrošina jaunizveidotā bāzes stacija tirdzniecības namā “Andrejnams” Andreja ielā 7/9. Par projekta līdzekļiem uz tirdzniecības nama jumta uzstādīts komutācijas mezgls, kas sastāv no bāzes stacijas aparatūras un antenām. Izstrādātā sistēma ir ilgtspējīga, to iespējams attīstīt gan ģeogrāfiski, palielinot bāzes staciju skaitu un attiecīgi palielinot teritoriju, gan sistēmai iespējams palielināt kapacitāti, izmantojot papildus kanālus un frekvences. Modernā ciparu sistēma sniedz iespēju dažādiem operatīvajiem dienestiem darboties ar sistēmu gan individuāli – katram savā frekvencē, gan ārkārtas situācijā centralizēti.

Projekta ietvaros iegādātas arī 6 portatīvās rācijas, kuras tika pasniegtas Ventspils pludmales glābšanas dienestam, 6 mobilās rācijas, ar kurām aprīkotas Ventspils pašvaldības policijas mašīnas, kā arī 1 stacionārā rācija, kas atradīsies Ventspils pašvaldības policijas dežūrdaļā.

Rācijas darbojas ar ciparu radiosakaru tehnoloģiju “TETRA”, kas ir Eiropā vispārpieņemta radiosakaru sistēma un tās formāts nodrošina ļoti labu balss kvalitāti un papildus funkcijas darba ērtībai, reakcijas laika samazināšanai, darba drošībai un pārraides konfidencialitātes nodrošināšanai. Jaunais rāciju tīkls nodrošinās drošu balss pārraidi, izmantojot šifrēšanu, kā arī nodrošinās Ventspils pašvaldības policijas sadarbību radiosakaru līmenī ar valsts dienestiem (Valsts policija, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests, Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests) dažādos pasākumos un ārkārtas situācijās.

Uzņēmums “DAN Communications”, kuram ir liela pieredze radiosakaru sistēmu izveidošanā, projekta ietvaros veica visus tehniskos darbus rāciju tīkla izveidē. Uzņēmums projekta īstenošanai izmantoja pasaulē plaši pazīstamas “TETRA” sistēmas ražotāja “MOTOROLA” aparatūru.

Projekta galvenie mērķi ir palielināt Latvijas un Lietuvas glābēju kapacitāti un paaugstināt ventspilnieku un pilsētas viesu drošību gan ūdenī, gan pludmalē, kā arī vajadzības gadījumos nodrošināt operatīvu saziņu un koordinētu glābšanas pasākumu veikšanu starpvalstu līmenī.

Projekta kopējais apjoms – EUR 589 337, no kā Ventspils pilsētas pašvaldības budžets ir EUR 171 609.

Last updated: 26.06.2024 15:10